REKLAMAA1-KLIWER-08-05----07-07-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 października 2018, 23:58 komentarzy 4

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Z roku na rok do naszego kraju przybywa coraz więcej obcokrajowców, którzy nie pochodzą jedynie z Ukrainy. W Polsce przebywa wiele osób z innych sąsiednich krajów, a także dalszych zakątków świata.

  Barierą, którą ciężko im przekroczyć w trakcie asymilowania się w nowym środowisku, a często w całkowicie nowej kulturze, jest właśnie nasz język. A jak trudny jest język polski, wiemy przecież sami.

  Po raz pierwszy w nowym kraju 

  Wyobraźmy sobie, że jesteśmy sami w zupełnie obcym kraju, bez przewodnika, który będzie opowiadał o wszystkim w naszym ojczystym języku. Jedynym wyjściem dla nas jest próba komunikacji w języku angielskim, z którym również nie jest u nas najlepiej.

   

  Nasze próby przystosowania się do życia w nowym miejscu ograniczają się więc do naśladowania ludzi w najbliższym otoczeniu. Przysłuchujemy się rozmowom, próbując nauczyć się chociaż kilku zwrotów, ale i tak nie za bardzo wiemy, co one oznaczają. Czy internet nam pomoże? Próbujemy i nic nam z tego nie wychodzi.

   

  Czy nie prościej jest spróbować nauczyć się języka obowiązującego w danym kraju?

  Szkoły nauki języka polskiego dla obcokrajowców

  Na szczęście istnieją szkoły nauki języka polskiego. Jest to idealne rozwiązanie dla cudzoziemców przebywających w naszym kraju, dostępne w każdym większym mieście.

   

  Z powodu nieznajomości języka polskiego przyjezdni wolą trzymać się ze sobą lub z innymi osobami z obcych krajów. Skutkuje to tym, że zamykają się w odizolowanych grupach, którym coraz ciężej będzie wpasować się do społeczeństwa w danym środowisku.

  Nauka języka polskiego w szkołach do tego przeznaczonych, jak na przykład w warszawskiej szkole Gadano, jest praktyczna i odpowiadająca wymaganiom nawet najbardziej wymagających cudzoziemców. Szkoła oferuje różne typy nauczania: standardowy – w szkole lub miejscu wskazanym przez ucznia oraz zdalny - przez Skype.

  Otwartość i tolerancja

  Pewne działania na rzecz asymilacji cudzoziemców w naszych miastach mogą również leżeć po naszej stronie. Swoją postawą możemy zachęcać obcokrajowców do kontaktu z nami, pobudzając w nich tym samym chęć nauki do języka polskiego.

  My jako społeczeństwo również nie powinniśmy się zamykać w grupach, ponieważ nie dajemy wówczas szansy przyjezdnym na dołączenie do naszej wspólnoty.

  Jeżeli więc mamy w pracy lub na uczelni osoby, które dopiero przyjechały do naszego kraju i ciężko jest im porozumieć się z Polakami, zachęćmy je do nauki języka polskiego.

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~erykantykleryk 4 8 miesięcy temu

   Otwartość i tolerancja prowadzi do tego, że boisz się chodzić po swojej ulicy, Boisz się do tego przyznać bo wyjdziesz na rasistę, I tak Szwedzkie media mówią, że jest super, Szwedzki rząd mówi, że jest super. A Szwed jak go inny Szwed nie widzi i nie słyszy wtedy mówi prawdę. A od tej prawdy można niebezpiecznie dojść do wniosku, że POLSKA to jeden z najlepszych miejsc do życia w Europie. Kto nie wierzy to zapraszam wieczorkiem na spacerek po Barcelonie, Paryżu czy Berlinie. Jesteśmy narodem chłopskich zakapiorów, rasistów i białych suprematystów i BARDZO NAM Z TYM DOBRZE.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~foriner 3 8 miesięcy temu

   my tyz się musimy uczyc jezyka nz obgzyznie i nikt się nie uzala nad nami

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Polak 2 8 miesięcy temuocena: 50% 

   Język polski należy do najtrudniejszych języków świata pod względem różnorodności. Po drugie, nie jest to język słyszany wszędzie (jak angielski), zatem ciężej nauczyć się wyłapania przerw pomiędzy słowami. Każdy ma ten sam problem z obcym językiem, jednak wszystko zależy od tego, jak jesteśmy osłuchani z językiem. Życzę wszystkim powodzenia w nauce języków.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wolak 1 8 miesięcy temuocena: 100% 

   To nieprawda, że Polski język jest jednym z najtrudniejszych języków. To taki mit, którzy sami powtarzamy aby się dowartościować. Opinia lingwistów jest inna. Arabowie np. po roku nauki mówią bardzo dobrze po polsku. Podobnie japończycy czy koreańczycy. Choć z gorszym akcentem. Może leniwym brytyjczykom czy francuzom jest trudno się nauczyć.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2811 sekundy
  REKLAMAA2-AUCHAN----DODATKOWO