REKLAMAA1-AUCHAN-01-07----31-12-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ31 maja 2019, 16:25 komentarzy 3

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (pixabay.com)

  Może nie o wschodzie słońca, ale na pewno w pięknych okolicznościach przyrody - sąsiedzka joga na trawie kierowana jest do wszystkich. – Zabierzcie ze sobą maty, koleżanki z pracy, chłopaka, mamę i dzieciaki. Wszyscy mile widziani – zachęcają organizatorki bezpłatnych zajęć w parku Przy Bażantarni.  

  Takie sceny zazwyczaj oglądamy w filmach: słoneczny poranek, zielony park, na trawie ludzie w luźnych strojach rozkładają maty i zaczynają ćwiczyć jogę lub tai-chi. Jednak takie obrazki, od kilku lat możemy coraz częściej oglądać na żywo tuż obok – w ursynowskich parkach.

  Dwie instruktorki jogi Marta Manulik i Basia Muzyka, które do tej pory w różnych częściach Ursynowa prowadziły zajęcia dla swoich sąsiadów, postanowiły połączyć siły. Teraz będą dzielić się swoją pasją w sezonie letnim w każdą sobotę i niedzielę organizując bezpłatne zajęcia na świeżym powietrzu w parku Przy Bażantarni.

  Skąd w ogóle taki pomysł? - W moim przypadku dzielenie się swoimi umiejętnościami jest to po prostu zgodne ze ścieżką jogi – tłumaczy Basia, która od dwóch sezonów spotyka się w tej lokalizacji z grupą kilkunastu osób, aby wspólnie praktykować.

  Marta zaczęła prowadzić bezpłatne spotkania z jogą w 2017 roku przy Kopie Cwila, kiedy kończyła właśnie studia na wydziale rehabilitacji AWF (Relaksacja i Joga) i chciała nabrać wprawy w prowadzeniu zajęć.

  - Poza tym po prostu chcę się dzielić jogą z innymi a wiem, że nie każdy chce/może pozwolić sobie na regularne zajęcia. Dwa wakacyjne sezony spotykaliśmy się przy Kopie Cwila, a teraz zmieniamy miejscówkę na Park Przy Bażantarni. Liczę, że niektóre osoby będą też przychodzić do mnie na zajęcia regularne - w klubie przy lasku - mówi Marta Manulik.

  Joginki zaprosiły do akcji kilku znajomych nauczycieli, pierwsze spotkanie z jogą Vinyasa zaplanowały już 1 czerwca. Dla tych, którzy nie znają tego stylu tłumaczą:

  W Vinyasie najważniejsze jest płynne połączenie ruchu z oddechem. Najpierw delikatnie rozgrzewamy ciało, żeby zrzucić z siebie napięcia z całego dnia. Później zaczynamy poznawać pozycje jogi: wojowników, kruki, drzewa, trójkąty i wiele, wiele innych. Poruszamy się między nimi w zgodzie ze swoim oddechem, poznając swoje ciało oraz jego możliwości i ograniczenia. Kończymy przyjemnym relaksem z dźwiękiem misy tybetańskiej i dzwonka koshi w tle.

  Nauczycielki podpowiadają, że najwygodniej ćwiczy się w stroju niekrępującym ruchów, na bosaka. Dobrze mieć ze sobą wodę i coś do przykrycia w czasie relaksu. Spotkania będą odbywały się w każdą sobotę i niedzielę o godz. 10:00 przez cały sezon letni. W razie złej pogody zajęcia mogą być odwołane, dlatego warto śledzić wydarzenie na Facebooku.

  (Źródło: sport.ursynow.pl)

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 15

  • 11
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~KASIA AAAAAAAAA 3 4 miesiące temu

   jOGA OK ALE DLACZEGO Z KLESZCZAMI GRATIS

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mel 2 4 miesiące temu

   Zapraszamy! Zabierz ze sobą matę, koc lub duży ręcznik. :)

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KJL 1 4 miesiące temuocena: 100% 

   Seks i piwo na trawie byłyby lepszą imprezą.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2956 sekundy
  REKLAMAA2-URZAD-LOKAL---17-10----24-10-2019