REKLAMAA1 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (4. SLO im. Batalionu AK "Parasol")

  Czas szybko płynie. Społeczne Liceum Ogólnokształcące nr 4 przy ulicy Hawajskiej na Ursynowie kończy już 30 lat. A wszystko zaczęło się jeszcze w końcu lat 80-tych na tle upadku systemu komunistycznego. To właśnie przemiany społeczne w naszym kraju umożliwiły niezależną działalność w różnych dziedzinach, otworzyły również drogę do powstania oświaty niepublicznej. Nieprzypadkowo więc pierwszym logo liceum przy Hawajskiej stała się wkomponowana w rzymską czwórkę dłoń pokazująca znak V (Victoria).

  Kadra pedagogiczna szkoły wywodzi się z najbardziej renomowanych liceów warszawskich. Ale przecież szkoła nie tylko kształci, również wychowuje. W przypadku "Czwórki" to wyzwanie szczególne i zobowiązujące, bowiem od 2007 roku jej patronem jest bohater zbiorowy pokolenia drugiej wojny światowej - Batalion Armii Krajowej "Parasol". Liceum przy ulicy Hawajskiej jest jedyną szkołą w całej Polsce, która ma zaszczyt nosić imię tego legendarnego oddziału. Uroczystość nadania imienia odbyła się 27 września 2007 roku, a honorowymi jej gośćmi byli żołnierze batalionu. Ojcem chrzestnym sztandaru został były Prezydent Polski na Uchodźstwie – Ryszard Kaczorowski, natomiast matką chrzestną - uczestniczka akcji na kata Warszawy Kutscherę – Maria Stypułkowska-Chojecka ps. "Kama".

  "Czwórka" pod względem wyników maturalnych jest na 2. miejscu w Polsce wśród liceów niepublicznych. Jest niekwestionowanym liderem w wynikach nauczania wśród liceów Ursynowa, a w rankingach szkół warszawskich od lat znajduje się wśród najlepszych. Od 2013 roku nieprzerwanie posiada tytuł Złotej Szkoły, nadany przez Fundację Perspektywy. Absolwenci z „Hawajskiej” dostają się na prestiżowe kierunki uczelni polskich i zagranicznych. Pragnieniem pedagogów szkoły jest to, żeby dla każdego ucznia ursynowski "Parasol" był szkołą marzeń.

  Jubileusz 30-lecia będzie wspaniałą okazją do spotkania, powspominania lat szkolnych i wspólnego świętowania dla wszystkich osób związanych ze środowiskiem liceum z Hawajskiej, absolwentów, uczniów i ich rodziców, byłych i obecnych nauczycieli oraz pracowników szkoły.

  Obchody jubileuszu odbędą się w sobotę 21 września 2019 roku. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 9:00 Mszą Świętą w kościele pw. św. Tomasza Apostoła przy ul Dereniowej 12, a następnie od godziny 10:30 będą kontynuowane w budynku i w ogrodzie szkolnym w siedzibie liceum przy ulicy Hawajskiej 14a.

  Szczegółowy program jubileuszu jest dostępny na stronie: www.slo4.edu.pl.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 15

  • 13
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3384 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021