REKLAMAA1 ZIELENIACZEK.PL 15.04.2021 - 15.05.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ1 sierpnia 2020, 10:08 komentarzy 2

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  Dziś po południu na Ursynowie obchody 76. rocznicy Powstania Warszawskiego. O 17:00 - godzina "W" pod ratuszem, a o 17:30 na parkingu przy urzędzie wspólne śpiewanie pieśni powstańczych.

  O godz. 17:00 - czyli w godzinę "W" - przed ratuszem przy al. KEN 61 nastąpi uroczyste wciągnięcie flag na maszty przy dźwiękach syren alarmowych. Harcerze na minutę zablokują przejazd przez skrzyżowanie al. KEN i ul. Gandhi, odpalone zostaną biało-czerwone race, mieszkańcy minutą ciszy oddadzą hołd powstańcom.

  Główną atrakcją obchodów rocznicy będzie wieczorny koncert piosenek powstańczych. Koncert poprowadzą wykonawcy z zespołu wokalnego Ars Chori oraz chóru Ave z Białołęki pod dyrekcją Zbigniewa Tupczyńskiego. Chóry będą intonować pieśni, a głównym wykonawcą będzie publiczność. Wszyscy dostaną śpiewniki z tekstami 15 piosenek, a melodie raczej każdy zna.

  - Wspólnie zaśpiewamy takie piosenki powstańcze jak: „Hej Chłopcy bagnet na broń”, „Marsz Mokotowa”, „Serce w plecaku”, „Sanitariusza Małgorzatka”, „Pałacyk Michla” czy „Warszawskie dzieci” - zachęca ursynowski ratusz.

  Koncert odbędzie się w sobotę, 1 sierpnia o godz. 17:30 na parkingu przy ratuszu - al. KEN 61. Wstęp wolny. Ze względu na pandemię liczba uczestników została ograniczona do 150 osób na terenie imprezy. Każdy uczestnik przy wejściu będzie miał zmierzoną temperaturę (dopuszczalna to do 37 stopni Celsjusza). Trzeba przy sobie mieć telefon, bo na miejscu będziemy rejestrować się do udziału w imprezie poprzez wysłanie smsa pod wskazany przez organizatora numer.

  ZOBACZ: PROGRAM OBCHODÓW ROCZNICY POWSTANIA W CAŁEJ WARSZAWIE

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 24

  • 17
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 3
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~PL 2 9 miesięcy temuocena: 100% 

   1 sierpnia 1944 r. do walki w stolicy przystąpiło ok. 40-50 tys. powstańców. Jednak zaledwie co czwarty z nich liczyć mógł na to, że rozpocznie ją z bronią w ręku. - Na wieść o powstaniu w Warszawie Reichsfuehrer SS Heinrich Himmler wydał rozkaz, w którym stwierdzał: "Każdego mieszkańca należy zabić, nie wolno brać żadnych jeńców, Warszawa ma być zrównana z ziemią i w ten sposób ma być stworzony zastraszający przykład dla całej Europy". W czasie walk w Warszawie zginęło ok. 18 tys. powstańców, a 25 tys. zostało rannych. Poległo również ok. 3,5 tys. żołnierzy z Dywizji Kościuszkowskiej. Straty ludności cywilnej były ogromne i wynosiły ok. 180 tys. zabitych. Pozostałych przy życiu mieszkańców Warszawy, ok. 500 tys., wypędzono z miasta, które po powstaniu zostało niemal całkowicie zburzone. (rmf24pl)

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sierpień 1944 1 9 miesięcy temuocena: 63% 

   Cześć i chwała Bohaterom!

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3542 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.05.2021 - 31.07.2021