REKLAMAA1-PizzaSANGIOVANNI-01-05----31-05-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 maja 2020, 10:08 komentarzy 2

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Karol Radziwonowicz zagra podczas pierwszego koncertu w Łazienkach Królewskich

  Karol Radziwonowicz zagra podczas pierwszego koncertu w Łazienkach Królewskich (R. Zawadzki)

  Słynne Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich po raz pierwszy w swej historii nie będą odbywać się na żywo. Z powodu pandemii koronawirusa wydarzenie zostało przeniesione do Internetu. Już dziś w samo południe nowy sezon zainauguruje występ Karola Radziwonowicza.

  Organizatorzy zdecydowali, że występy odbędą się bez udziału publiczności, a wysłuchać ich będzie można w Internecie. Pierwszy recital zostanie wyemitowany już dzisiaj, w niedzielę o godzinie 12:00 na stronie internetowej Łazienek Królewskich oraz na Facebooku i YouTube Koncertów Chopinowskich.

  Sezon zainauguruje występ Karola Radziwonowicza, wybitnego pianisty, od lat występującego w najważniejszych salach koncertowych świata, z najlepszymi orkiestrami i dyrygentami. W kolejne niedziele wystąpią m.in. Aleksandra Świgut, Bronisława Kawalla, Piotr Pawlak, Maria Gabryś-Heyke, Joanna Ławrynowicz i Jacek Kortus.

  Koncerty są rejestrowane w Starej Oranżerii w Łazienkach Królewskich. Starannie dobrany repertuar, piękne stanisławowskie wnętrza i ich niepowtarzalna akustyka będą dodatkowymi atutami tych wyjątkowych wydarzeń.

  Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich są jedną z najstarszych imprez muzycznych stolicy i jej kulturalną wizytówką. Po raz pierwszy plenerowe recitale zorganizowano w 1959 r. Na przestrzeni lat koncerty były modyfikowane, ostatecznie przyjmując formułę klasycznych recitali, odbywających się pod pomnikiem Fryderyka Chopina. Cykl koncertów finansuje miasto.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ania78 2 8 dni temuocena: 0% 

   Kto słucha jakiegoś Chopina. Co to za nazwa jakaś durna? Chłopina to rozumiem ale nazwać cię Chopina? Kto tak mówi? To jakiś hanys czy inny hucuł czy co?

   Edytowany: 7 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ania82 1 7 dni temuocena: 75% 

   ania78 - marna prowokacja. Współczuje pustki. Pod czaszką.

   Edytowany: 7 dni temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3144 sekundy
  REKLAMAA2-DESEROWNIA--25-04---25-05-2020