REKLAMAA1 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Świąteczny nastrój powoli wkracza na Ursynów! Przed ratuszem, w niedzielne popołudnie, zabłysnęła ogromna choinka. Odpalił ją burmistrz wraz z dziećmi.

  Kiedy jest najlepszy czas na rozpoczęcie odliczania do świąt Bożego Narodzenia? Oczywiście w Mikołajki! Tego dnia dzielnica postanowiła odpalić świąteczną iluminację. I choć jest bardzo skromna i ograniczona tylko do okolic ratusza i parku Jana Pawła II, to wielkie wrażenie robi postawiona przy urzędzie choinka. 

  W niedzielne popołudnie, by zobaczyć start świątecznej iluminacji, pod ratusz przyszło kilka osób. Najbardziej spragnione bożonarodzeniowych światełek były - oczywiście - dzieci. Gdy minęła 16:30, ustalona godzina odpalenia choinki - to one najbardziej się niecierpliwiły. Chwilę później do dzieci podszedł burmistrz i poprosił je o wspólne odliczanie.

  - 5, 4, 3, 2, 1 i hooooop....! - krzyknęli, i ogromna przyratuszowa choinka rozbłysła kolorowymi światełkami. - Bez Was by się nie udało! Trzeba było tak głośno, by ten prąd doleciał do choinki. Dzięki Wam się udało. Życzę Wam, żeby św. Mikołaj przyniósł mnóstwo prezentów pod choinkę. Na jakie prezenty czekacie? - pytał Robert Kempa.

  - Ja na tyle, że trudno mi powiedzieć! - odpowiadała dziewczynka. - Ja też na dużo! - dodawał chłopiec. Burmistrz zachęcał, by jak najszybciej go napisały i wysłały, by Mikołaj zdążył je dostarczyć.

  ZOBACZ VIDEO: ODPALENIE CHOINKI PRZY RATUSZU:

  Oprócz choinki, pod którą natychmiast mieszkańcy dzielnicy zaczęli sobie robić zdjęcia, na ratuszu pojawiły się inne akcenty świąteczne. Na ścianie od strony ul. Gandhi wyświetlane są życzenia "Wesołych Świąt", gwiazdkami przyozdobiona jest wieża z zegarem oraz wnętrze urzędu, a z jego dachu zwisają świetlne sople.

  W niedzielę włączono również iluminację w parku Jana Pawła II - na placu przy kościele oraz w alejce parkowej. W tym roku zabrakło natomiast świątecznych światełek wzdłuż alei Komisji Edukacji Narodowej. W wyniku pandemii ratusz oszczędza.

  ZOBACZ TEGOROCZNĄ ILUMINACJĘ ŚWIĄTECZNĄ NA URSYNOWIE:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 24

  • 10
   BARDZO PRZYDATNY
  • 8
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 3
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Ursyniak 3 2 miesiące temuocena: 100% 

   Przed ratuszem choinka - symbol Świąt - narodzin Jezusa Chrystusa. A w oknach ratusza błyskawice - symbol walki o wolny dostęp do aborcji, nawet tej na życzenie. Chyba ktoś w tym ratuszu ma rozdwojenie jaźni.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~fidm 2 3 miesiące temuocena: 100% 

   Pasuje do ratusza i otoczenia. Jest OK.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MrFrosty 1 3 miesiące temuocena: 100% 

   Fajnie to wygląda :)

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3636 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.03.2021 - 31.03.2021