REKLAMAA1-FortSłużew-01-07----21-07-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AŁ)

  Zamiast betonowej kostki jest asfalt. Zakończył się remont 750 metrów ścieżki rowerowej w alei Kasztanowej - od al. KEN do ul. Rosoła. To realizacja projektu z budżetu partycypacyjnego za ok. 600 tys. złotych. Rowerzyści cieszą się z nowej nawierzchni i czekają na podobną wymianę na innych ścieżkach.

  Remont trasy rowerowej w alei Kasztanowej trwał tydzień. W tym czasie firma Falbruk ułożyła krawężniki, zerwała starą betonową kostkę, wysypała ścieżkę tłuczniem i wylała asfalt. W niektórych miejscach trzeba było nawierzchnię ułożyć o kilka centymetrów wyżej, tak by ochronić znajdujące się pod nią korzenie drzew.

  TAK WYGLĄDAŁA ŚCIEŻKA PRZED REMONTEM:

  Również na obrzeżach ścieżki konieczna była lekka pielęgnacja drzew, by ich gałęzie nie zagrażały uczestnikom ruchu. Prace były konsultowane z dendrologiem.

   - Jeżdżę tędy codziennie do córki i wnuka i już widać dużą różnicę. Wcześniej było nierówno, trzeba było omijać niektóre miejsca, a ze mnie to taka niespecjalna rowerzystka. Lata swoje już mam i teraz czuję się bezpieczniej na asfalcie - mówi pani Sabina.

  Nowa nawierzchnia jest już prawie na całej trasie rowerowej przecinającej Kabaty za zachodu na wschód. W ubiegłym roku wyasfaltowano ścieżkę od alei KEN w kierunku Telekiego, teraz od al. KEN do Rosoła. Wciąż brakuje pieniędzy na remont 130 metrów, którymi można dojechać do ul. Stryjeńskich. Dzielnica kolejny raz obiecuje znaleźć na to fundusze, tym razem w 2020 roku. Obecnie wyremontowany 750-metrowy odcinek został sfinansowany z budżetu partycypacyjnego i kosztował 600 tys. złotych.

  - Ścieżka płaska jak stół, równiutka, słowem w punkt. Dobrze, że teraz są takie możliwości, że w tydzień dało się położyć asfalt, bo dużo ludzi tędy jeździ i roboty omijali chodnikiem. Ale jest już koniec remontu i cieszmy się, że ktoś liczy się z rowerzystami i mam nadzieję, że w kolejnych miejscach będzie zamieniana kostka na asfalt - mówi pan Robert. 

  Dzielnica w tym roku nie planuje już żadnych remontów ursynowskich ścieżek rowerowych. W budżecie nie ma na to pieniędzy.

  TAK WYGLĄDA ŚCIEŻKA PO REMONCIE:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 29

  • 14
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 8
   WKURZONY
  • 4
   BRAK SŁÓW

  6Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Sąsiad 6 5 dni temuocena: 100% 

   Dziękujemy, DZIEKUJE MY:)

   Edytowany: 4 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kabaciara 5 5 dni temuocena: 59% 

   Fajna asfaltowa, czarna rzeka. Szkoda że niewyedukowani rowerzyści wciąż pędzą chodnikiem po drugiej stronie ulicy. "Ja tylko kawałek", "ja tutaj mieszkam", "ja czegoś szukam". Ja też tutaj mieszkam, idę tylko kawałek i szukam świętego spokoju pieszego na chodniku.

   Edytowany: 4 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kabaciak 4 6 dni temuocena: 50% 

   Co za pustak ustawil objazd remontu Rosola przez Jezewskiego! Na czas remontu powinien byc zakaz lewoskretu w Wawozowa!

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mimi 3 6 dni temuocena: 65% 

   Beton wylany trawnik zniszczony,

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Daro 2 6 dni temuocena: 56% 

   W gorszym stanie, od tego w jakim była ta w Alei Kasztanowej, jest ścieżka na ul.Wąwozowej od Relaksowej do KEN.

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3258 sekundy
  REKLAMAA2-AUCHAN----DODATKOWO