REKLAMAA1-DAGRASSO--14-08----13-11-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (ZDM)

  Są źle wyprofilowane, nierówne, mają mnóstwo ubytków i potykają się na nich seniorzy. Schody przy wschodnim wyjściu ze stacji metra Stokłosy od dłuższego czasu budzą grozę wśród pieszych. Drogowcy wreszcie je remontują.

  Historia walki o naprawę kilkunastu stopni przy metrze Stokłosy przypominała komedię Barei. Wiosną ubiegłego roku Sławomir Litwin, mieszkaniec okolicy, działacz Ursynowskiej Rady Seniorów, w zaledwie godzinę zebrał 90 podpisów pod petycją w sprawie remontu zejścia. Uzyskał też niezależną opinię stanu technicznego schodów, sporządzoną przez rzeczoznawcę budownictwa drogowego. Wnioski były jednoznaczne: w tym miejscu prędzej czy później ktoś może stracić zęby, i oby tylko na tym się skończyło...

  Mieszkaniec wysyłał pismo za pismem, interweniował gdzie się da. Ostatecznie Zarząd Dróg Miejskich zgodził się na wyremontowanie popularnych schodków, które lat świetności nigdy nie miały, bo były wybudowane niezgodnie ze sztuką.

  Remont trwa, naprawią też sąsiednie schody

  W połowie września ruszył remont schodów. Niebawem po nierównych i popękanych płytach nie będzie śladu.

  - Już wymieniliśmy południową stronę schodów na całej ich długości, dzięki czemu piesi mogą dotrzeć do metra po nowych stopniach. Obecnie rozpoczynamy układanie płyt chodnikowych po stronie północnej. Całość robót dopełni montaż poręczy. Nowe schody będą mniej strome, wyposażymy je w pasy ostrzegawcze i prowadzące – staną się bardziej dostępne dla osób starszych i niepełnosprawnych - przekonuje Zarząd Dróg Miejskich.

  Po zakończeniu przebudowy schodów ruszy remont pochylni. Prace będą wiązały się wymianą zniszczonych płyt chodnikowych. Dzięki temu komfortowy dojazd zyskają niepełnosprawni poruszający się na wózku, prowadzący wózki dziecięce i rowerzyści. Przy wejściu do metra stanie też pięć stojaków rowerowych.

  Ale to nie koniec remontów w tej okolicy. Odnowione zostaną także schody łączące ul. Bacewiczówny z al. Komisji Edukacji Narodowej. Znajdują się po sąsiedzku i są w podobnie fatalnym stanie – nierówne i w wielu miejscach wyszczerbione. 

  Drogowcy zapowiadają kolejne prace na Ursynowie. Do końca roku wyremontują chodniki przy stacjach metra Ursynów, Imielin i Stokłosy. Na wysokości al. Komisji Edukacji Narodowej 26, 83 i 103 obniżą krawężniki przy kopercie dla osób niepełnosprawnych, a na ul. Dolina Służewiecka przy ul. Koncertowej – odnowią chodnik i zlikwidują istniejące tam cztery progi.

  ZOBACZ: Ruszył remont niebezpiecznych schodów przy metrze Stokłosy

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 12

  • 5
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  8Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Zenek 8 miesiąc temuocena: 0% 

   Dobre wieści. Proszę nie zapomnieć o pochyłym podejściu z metra w kierunku Dereniowej. Tam są pomieszane nawierzchnie, beton, płyty, kostki basma, a każda kostka od wielu lat uszkodzone, ...... proszę, fachowym okiem przypilnować prawidłowe wykonanie tego podejścia. Lata całe czeka na ten dzień.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 7 miesiąc temu

   Nie ma opcji, bo rowerzyści są dla miasta ważniejsi.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zwykły obserwator 6 miesiąc temuocena: 50% 

   To dobry komentarz "ruszył" tempo ja zwykle w "temacie", praktycznie zerowe, trzeba tresować neurobiałki, że wszystko jest niesłychanie ciężkie, trudne i musi trwać bardzo długo, i musi być zauważone i docenione.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~info 5 miesiąc temuocena: 80% 

   CZYŻBY OSOBA ODPOWIEDZIALNA ZA STAN TECHNICZNY SCHODÓW , NA WLASNEJ SKÓRZE DOŚWIADCZYŁA SKUTKÓW , SWOJEJ RAŻACEJ NIEKOMPETENCJI

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 4 miesiąc temuocena: 45% 

   Tytuł sugeruje, że na tych schodach ktoś wybił sobie zęby. Czy tak było w rzeczywistości czy to tylko licentia poetica?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AntySzambolan 3 miesiąc temuocena: 46% 

   Litwin chyba z 5 lat urzerał się z urzędasami żeby durne schody zrobili. To jest skandal! Dzielnica Ursynów to peryferyjne zadup.. Szambelan kłamczymuszek śmierdziuszek ma nas za debili.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PZ 2 miesiąc temuocena: 64% 

   Wspaniałe wieści. Super!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Maciek 1 miesiąc temuocena: 42% 

   Brawa za skuteczność dla Sławomira Litwina z Otwartego Ursynowa!!!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.344 sekundy
  REKLAMAA2-BONAVERBA--01-09----30-11-2020