REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (pixabay.com)

  Przez weekend na Ursynowie przybyło 200 osób objetych przymusową kwarantanną ze względu na podejrzenie kontaktu z koronawirusa. Większość z nich to osoby, które niedawno wróciły z zagranicy.

  Epidemia koronawirusa nie wyhamowuje. W całej Polsce wciąż rośnie liczba zachorowań. Dziś w porannym komunikacie Ministerstwo Zdrowia podało, że potwierdzono zakażenie koronawirusem u 4201 osób, 98 pacjentów zmarło, a 162 osoby już wyleczono. Najwięcej chorujących jest w Mazowieckiem - 967. Przed 18:00 resort informował już o 212 nowych przypadkach zachorowań.

  Rośnie liczba kwarantann

  O tym, ile przypadków koronawirusa potwierdzono u mieszkańców Ursynowa, służby sanitarne nie informują. Jedyne dostępne dane to te w skali całego Mazowsza.

  Wiadomo natomiast, że rośnie liczba ursynowian objętych obowiązkową 14-dniową kwarantanną. Jak podaje Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursynów w ciągu ostatniego weekendu (4-5.04) ta liczba wzrosła o ponad 200 osób i wynosi 1063. To pierwszy tak duży wzrost od tygodnia, kiedy to Sanepid nakazał izolację ponad 300 mieszkańcom.

  Większość osób w kwarantannie to mieszkańcy, którzy wrócili z zagranicy. Jest też sporo osób, którym Sanepid nakazał izolację ze względu na to, że miały kontakt z koronawirusem. Są np. na liście kontaktów, które sporządzają chorzy na COVID-19. 

  Ursynowianom przetrwać kwarantannę pomagają rodziny, przyjaciele oraz sąsiedzi, w zdecydowanej wiekszości nie potrzebują oni wsparcia pomocy społecznej.

  Pomoc dla starszych

  Duża grupa osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych, w obawie przed zarażeniem, zdecydowała się na samoizolację. Bez pomocy z zewnątrz nie mogą kupić jedzenia, środków higieny osobistej i leków, nie ma kto wyrzucić im śmieci. W tych podstawowych, życiowych czynnościach wyręczają ich wolontariusze ursynowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

  - Obecnie pomagamy 23 takim osobom. Na co dzień zajmuje się tym 18 wolontariuszy, mamy też 32 w rezerwie, ale potrzebne są kolejne osoby, chcące pomagać innym. Wolontariuszy nigdy dość. Bardzo cieszy, że ludzie mobilizują się w tym trudnym czasie i okazują serce innym - mówi Marek Pawlęga, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy.

  Dzielnicowy OPS prosi zdrowych i pełnoletnich mieszkańców Ursynowa o przyłączenie się do grupy wolontariuszy działającej we współpracy z pracownikami ośrodka. Wystarczy zadzwonić do ursynowskiego OPS pod nr tel. 517 826 537 lub napisać na adres: wolontariat@ops-ursynow.pl.

  Osoby chcące pomóc seniorom mogą też zgłaszać się do dzielnicy pisząc na adres: wspieram@ursynow.pl. Z kolei dla osób potrzebujących wsparcia czynny jest w ratuszu telefon nr (22) 443 73 95. Można dzwonić w każdy dzień roboczy. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 20

  • 13
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 4
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Artykuł załadowany: 0.3195 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-06----30-06-2020