REKLAMAA1 AUCHAN 01.01.2021 - 30.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AŁ)

  Dodatkowe patrole straży miejskiej, niewykluczony montaż monitoringu - tak dzielnica zamierza nie dopuścić do przejęcia kabackiego Parku Motyli przez amatorów picia alkoholu i zabawy na świeżym powietrzu. 

  Po pierwszych ekscesach w Parku Motyli na okolicznych mieszkańców padł blady strach. Stojąca po środku altana spodobała się imprezowiczom, którzy piją tam alkohol, przy okazji niszcząc nowe ławki. Dzieje się tak pomimo zimowego chłodu, dlatego wizja zbliżającej się wiosny, a potem ciepłych letnich wieczorów, przeraża spacerowiczów.

  - Jeśli zimą ktoś przesiaduje w altanie i ją niszczy, to latem będzie dużo gorzej. Podobnie z ławkami. W dzień się sprawdzą, ale wieczorem zapełnią się młodzieżą, pijakami, bezdomnymi. Park przyciągnie nie tylko motyle, na wszelki wypadek warto zamontować w nim kamery, żeby odstraszyć szemrane towarzystwo - mówił nam w grudniu pan Henryk.

  To, co już dzieje się w parku oraz związane z tym obawy mieszkańców skłoniły ursynowskich urzędników do działania. 

  - Urząd dzielnicy zwróci się do policji oraz straży miejskiej o objęcie tego terenu szczególnym nadzorem. Poza tym rozważamy włączenie go do terenów objętych monitoringiem fotopułapek - informuje rzeczniczka ratusza Kamila Terpiał. Fotopułapki to kamery połączone z czujnikiem, które robią zdjęcia lub nagrywają filmy w momencie wykrycia ruchu.

  Mieszkańcy liczą na monitoring

  Kabacki Park Motyli nie został jeszcze oficjalnie otwarty. W założeniu ma być miejscem odpoczynku i źródłem wiedzy o owadach oraz miejscem ich obserwacji. Ma przyciągać nie tylko okolicznych mieszkańców, ale też przedszkolaków i uczniów na przyrodnicze zajęcia na łonie natury. 

  Usytuowany jest w dogodnym miejscu - na terenach zielonych przy ul. Wilczy Dół, obok Stacji Techniczno-Postojowej Metra Warszawskiego, gdzie łatwo dojechać metrem, autobusem, samochodem oraz rowerem. 

  - I to jest najgorsze, że tak łatwo się tutaj dostać. Nie mniej jednak, jeśli zamontują monitoring, to jest szansa, że nie będzie tutaj imprezowania, a fajne miejsce do spokojnego odpoczynku - mówi pani Milena. 

  Przebudowa skweru, w tym postawienie altany, ławek, budek dla owadów, tablic informacyjnych i wytyczenie nowych ścieżek, kosztowała 245 tys. złotych. Pieniądze pochodziły z Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 25

  • 5
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 11
   WKURZONY
  • 4
   BRAK SŁÓW

  7Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~głos rozsądku 7 3 miesiące temuocena: 56% 

   Policja, Straż Miejska, monitoring, fotopułapki, dewastacje, naprawy, sprzątanie śmieci po codziennych imprezach... Koszty rosną w kosmos... A najskuteczniejsze rozwiązanie jest oczywiście najprostsze i najtańsze - jak najszybciej przenieść altanę na polanę do Powsina!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wek 6 3 miesiące temuocena: 18% 

   Altana w Powsinie już jest. A najtańsze rozwiązanie to było nie budować tego kuriozum. Nikomu nie potrzebnego. Sztucznego tworu szpecącego okolicę.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 5 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Koszałkikocopałkikiempy 5 3 miesiące temuocena: 93% 

   Jak sie za to weźmie ursynowski pszczelarz to będzie na bogato... On nie umi inaczej. :/

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~s 4 3 miesiące temuocena: 67% 

   jak powstaje plac zabaw to przychodzą dzieci i wrzeszczą, .... młodzież, menele, bezdomni a nawet staruszki to też ludzie, obywatele, podatnicy i też powinni mieć zorganizowane przez miasto miejsca spotkań i integracji, .... są miasta które to tolerują a nawet organizują i nie starają się o odseparowanie takich ludzi

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 3 3 miesiące temuocena: 24% 

   Bezdomni to maja swoją miejscówkę/koczowisko nieopodal w lesie kabackim, wiec ta altana im niepotrzebna. To miejsce dla lokalnej młodzieży po zawodówce, która od wiosny będzie tu przesiadywać. Mówisz to tez obywatele? To może przygarnij ich u siebie.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 9 28 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~; / 2 3 miesiące temuocena: 34% 

   Strata kasy i sił straży miejskiej. Od początku wiadomo, że tego typu miejsca do siedzenia na zewnątrz służą częściej spotkaniom młodzieży, libacjom, bezdomnym do snu, obserwatorom-włamywaczom, zboczeńcom itd. Monitoring to nie profilaktyka, tylko diagnostyka.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 37 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Vvv 1 3 miesiące temuocena: 39% 

   I jeszcze więcej pieniędzy utopić. A jak będzie ławka, altana to niestety zawsze będzie miała użytkowników. Także nocnych.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 46 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3577 sekundy
  REKLAMAA2 Dzieci Puszczy 01.04.2021 - 30.04.2021