REKLAMAA1-BOBOWOZKI-(X2)-04-02----03-05-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AŁ)

  REKLAMA

  Po kostki w błocie, byle bliżej do przystanku - tak powstała sieć przedeptów przy stacji metra Kabaty. Chodnik wydaje się tu niezbędny, trzeba tylko przekonać do tego miejskich urzędników. A ci widzą pilniejsze potrzeby.

  Teren między południowo-wschodnim wyjściem z metra a przystankiem przy ul. Wąwozowej to obszerny skwerek, na którym mogłyby rosnąć krzewy, a latem kwitnąć kwiaty. Niestety od wielu lat jedyną zielenią w tym miejscu jest trawa poprzecinana błotnistymi ścieżkami. Jest to najkrótsza droga do przystanku położonego przy Wąwozowej, z którego odjeżdząją autobusy w kierunku Rosoła.

  - Jest ślisko i grząsko, wystarczy popatrzeć, dlatego sporo ludzi idzie po resztkach trawy. Szczerze? Jakoś mi to nie przeszkadza. Sam tak przed chwilą szedłem z prostego powodu, bo bliżej - mówi pan Roman. Dla kogoś, kto spieszy się na autobus, skrót przez trawnik jest na wagę złota. Nielogiczny i nieprzyjazny jest też układ chodnika prowadzący od przejścia dla pieszych przy al. KEN do przystanku przy Wąwozowej. To właściwie zygzak. 

  - Tyle się o tym mówi i ciągle czyta, że powinno się robić chodnik, na który ludzie głosują nogami. Ale na gadaniu się kończy, ktoś ponarzeka, tak jak ja teraz i bez zmian - mówi pani Brygida.

  Chodniki w miejscu przedeptów może wybudować Zarząd Dróg Miejskich, do którego należy kabacki trawnik. Czy jest szansa na ucywilizowanie dojścia do przystanku?

  - Tego typu inwestycje wykonujemy w uzasadnionych przypadkach, po to aby ułatwić dojście mieszkańcom do infrastruktury drogowej. W przypadku metra Kabaty nie ma takiego uzasadnienia, jest to krótki fragment, a jego zapłytowanie nie wpłynie w żaden sposób na komfort poruszania się mieszkańców - tłumaczy Karolina Gałecka, rzecznik miejskich drogowców.

  Gałecka dodaje, że wciąż budowane są chodniki w miejscu przedeptów, np. na wysokości Ciszewskiego 8. Natomiast pozostałe przedepty zgłaszane są do Zarządu Zieleni z prośbą o posianie trawy.

  Inwestycje na Kabatach nie są dla urzędników priorytetem. W tym roku znów zabrakło pieniędzy na remont 700 metrów chodnika i ścieżki rowerowej od skrzyżowania Wąwozowej z al. KEN do Relaksowej. Według ZDM są ważniejsze miejsca.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 36

  • 5
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 13
   WKURZONY
  • 15
   BRAK SŁÓW

  15Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Wpisz.Swój.Nickk 15 3 miesiące temuocena: 64% 

   Przecież tam jest chodnik, nawet dwa tylko trzeba przejść całe 10-15 metrów dookoła. 1 na 1 zdjęciu 2 na ostatnim. Ludziom te parę metrów nie chce się nadrobić i zamiast iść chodnikiem taplają się w błocie a potem wylewają żale w internetach.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Arnuch 14 3 miesiące temuocena: 50% 

   Czepiają się tych ścieżek, zwanych obecnie "przedeptami", jakby to coś ważnego było. A ścieżki na Ursynowie były, są i nie oszukujmy się będą. Całe dzieciństwo po takich latałem i dobrze było. Skąd taka afera? Rychu i Zdzichu na ich likwidacji zarabiają? O co w tym chodzi?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jsam 13 3 miesiące temuocena: 67% 

   Urzędasy wciąż po swojemu - nos dla tabakiery. Oprócz tego przydałyby się latarnie na tych placykach, np. przy przejściu od metra do Kabackiego Duktu obok apteki. Tam ciemno jak .... Tak samo na całej długości trasy rowerowej i chodnika wzdłuż domów na końcowym odcinku KENu.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~olo 12 3 miesiące temuocena: 69% 

   Tylko jeleń depcze zieleń

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~uzdek98 11 3 miesiące temuocena: 73% 

   juz po wyborach, wiec szemrane pierdzistołki maja wyborców głęboko w pośladach... bedą mieli co obiecywac za 4 lata...

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Milo 10 3 miesiące temuocena: 100% 

   Nie łudź się, pierdzistołki mają tam wyborców zawsze, tylko w gorących okresach lepiej to ukrywają. Zawsze mnie to zastanawia, że nawet w takich sprawach punkt widzenia zależy tak bardzo od punktu siedzenia i że lenistwo umysłowe urzędników jest aż tak porażające. Ale patrząc obiektywnie nalezy również zauważyć, że ogólna kultura społeczeństwa do najwyższych nie należy. Nie szanujemy przestrzeni wspólnej, nie zależy nam na tym, żeby było ładnie. Chociaż tu akurat ładnie nie jest...

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rychu 9 3 miesiące temuocena: 67% 

   Przystanek z autobusami w kierunku Góry Kalwarii... Kolejny raz potrzeby przyjezdnych a nie mieszkańców - paranoja!!!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~abs 8 3 miesiące temuocena: 46% 

   Skrajna hipokryzja. A na Mokotowie są przystanki z autobusami w kierunku Ursynowa - mieszkańcy Mokotowa powinni oprotestować, bo cały Ursynów jeździ przez ich dzielnicę do centrum. Na tym przystanku "w kierunku Góry Kalwarii" wysiadają mieszkańcy Kabat wracający z centrum (czy innych części Ursynowa), ale to nic - krzyczmy, protestujmy, zanim do nas dotrze, że to bez sensu.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 6 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lycra owiec 7 3 miesiące temuocena: 89% 

   Oskarżanie ZDM to skrywana homofobia !

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nris Kawrocki 6 3 miesiące temuocena: 84% 

   "ZDM: Są ważniejsze sprawy" O tak, są ważniejsze sprawy. Zwężanie jezdni i zimowe ścieżki pedalarskie.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 42 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kał Wuski 5 3 miesiące temuocena: 39% 

   Nie, priorytetem niech będzie zabetonowanie wszystkiego, każdej możliwej powierzchni w mieście. Wszelkich przedeptów, jakie się pojawią gdziekolwiek. Taka sytuacja: podczas weekendowych opadów deszczu sprzed ok. półtora tygodnia wybrałem się do Lasu Kabackiego. W granicach miasta, tych mocno przekształconych przez człowieka (ulice, chodniki), każdy niezabetonowany skrawek gruntu to było błotniste bajoro. Jakież było moje zdziwienie, gdy tymczasem w Lesie drogą, choć mokrą, dawało się normalnie poruszać, nie grzęznąc w błocku. Różnica - w Lesie chłonie wodę cała powierzchnia (brak betonu), w miejscach mocno przekształconych przez człowieka wszelka deszczówka spływa albo do kanalizacji burzowej, albo na resztki terenów zielonych, które w wyniku tego zamieniają się w błotniste bajora. Nie uważam, że należy w związku z tym kasować chodniki itd. Ale może zastanowić się dwa razy, zagospodarowując kolejne tereny zielone. Pozdrawiam

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 13 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lajkra princess 4 3 miesiące temuocena: 94% 

   Dokładnie. ZDM to może dosypywać do projektow ścieżek rowerowych. A nie, ze jakiemuś pieszemu się ubzduralo chodzenie po wygodnym chodniku..

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 46 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marek66 3 3 miesiące temuocena: 32% 

   A kto dzisiaj jeździ komunikacja miejska? Raczej wszyscy jadą autami, patrząc po ilości aut na Kabatach i całym Ursynowie ;)

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~abs 2 3 miesiące temuocena: 85% 

   Wejdź do metra o 7:30 to zobaczysz, że jednak jest jeszcze "kilka" osób, które wybierają komunikację

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 11 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jarek3365 1 3 miesiące temuocena: 82% 

   kilka hehehe......jak w puszce sardynek ciasno i każdy każdemu w telefon patrzy tak blisko stoją :)

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 14 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3933 sekundy
  REKLAMAA2-TOSIA.PL-05-03----04.04.2019