REKLAMAA1-FortSluzew-21-01----31-01-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 września 2018, 10:36 komentarzy 13

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (AB)

  REKLAMA

  Opony, butelki, folie - to one, sterty śmieci, sprawiły, że w najbliższą sobotę Las Kabacki czeka prawdziwy najazd mieszkańców. Uzbrojeni w rękawice i worki zamierzają zrobić w nim porządek. Każdy może dołączyć i stanąć po dobrej stronie mocy.

  Trzeci weekend września to czas wspólnego "Sprzątania Świata", święta obchodzonego w Polsce od 1994 r. Głównym założeniem jest posprzątanie zaśmieconych miejsc publicznych przez mieszkańców i uczniów.

  Na Ursynowie wspólne sprzątnie odbywało się już w różnych lokalizacjach (nad Jeziorem Zgorzała, Górce Kazurce). W tym roku zaplanowane jest przeczesanie Lasu Kabackiego w poszukiwaniu śmieci. Za pomysłem stoi jeden z mieszkańców.

  - Pomysł powstał z potrzeby chwili - mówi Adam, organizator sprzątania Lasu Kabackiego. - To co się dzieje w niektórych miejscach naprawdę wymaga interwencji - tłumaczy.

  O tym, jaki będzie wyniki akcji, zadecyduje pogoda i odzew mieszkańców. W mediach społecznościowych wydarzeniem zainteresowanych jest ponad 1300 osób. - Zainteresowanie jest spore i mam nadzieję, że przyjdzie większość ze 150 zadeklarowanych już osób, wtedy uda nam się coś zrobić. Fajnie, że ludziom zależy, chce im się pójść i coś zrobić - dodaje Adam.

  Sprzątanie rozpocznie się w sobotę, 15 września o godzinie 11:00 i potrwa kilka godzin. Zbiórki odbędą się w dwóch miejscach. Pierwsza grupa zbiera się na parkingu przy ul. Pileckiego, skąd ruszy w kierunku ul. Żołny (pod opieką Adama, tel. 697 900 142), druga grupa (pod opieką Marzeny, tel. 731 953 595) ruszy od ulicy Leśnej.

  Akcja sprzątania lasu będzie przeprowadzona na obszarze rezerwatu wzdłuż ulicy Żołny i Garłaczy. Będzie poruszać się głównie poza udostępnionymi do ruchu szlakami, niezbędne będą zatem odpowiednie buty i odzież. Organizatorzy zapewniają uczestnikom rękawice i worki.

  Worki ze śmieciami zostaną zostawione w lokalizacjach, z których odbiorą je później Lasy Miejskie Warszawa. Będą to kosze na śmieci przy ul. Kormoranów, Dzierzby, Kolibrów, Puchaczy oraz na skraju lasu przy ulicy Żołny, Kanarkowej, Bogatki, Raniuszka, Kajakowej.

  Ile osób faktycznie podniesie rzuconą rękawicę i dołączy do Adama i Marzeny? Przekonamy się już w sobotę i damy znać, jak wypadły generalne porządki.

  W GALERII KABACKIE ŚMIECI:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 33

  • 23
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  13Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~mlkj 13 4 miesiące temuocena: 100% 

   Autorze artykulu, pomylenie Kabat z Lasem Kabackim - i to w tytule - jest kompromitacja. :((

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ech 12 4 miesiące temuocena: 86% 

   Nie Kabaty, tylko Las Kabacki. Czy autorka wie o czym pisze?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~hbk 11 4 miesiące temuocena: 88% 

   Akcja szczytna, ale raz w roku to kropla w morzu. Dlatego polecam akcję: "Zabierz jeden śmieć". Gdziekolwiek jesteście podnieście i wyrzućcie do najbliższego kosza chociażby jeden śmieć. Robię już tak od wielu lat, w Lesie Kabackim, na skarpie i Polach Wilanowskich, i od wielu lat namawiam do tego napotykanych ludzi. A przy okazji - to nie WPI zaśmiecają las, ale głównie okoliczni uzależnieni spod znaku małpki, Desperados i puszki z piwem. Zamiast narzekać na brud i obfotografowywać każdy śmieć, lepiej sami posprzątajcie, bo łatwiej zapalić świeczkę, niż przeklinać ciemność.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sanepid 10 4 miesiące temuocena: 70% 

   a ile zarażonych boleriozą kleszczy przy okazji wyłapią, las kabacki to jeden z najbardziej zakleszczonych rejonów na mapie miasta, prawie każdy osobnik jest nosicielem co najmniej boleriozy a czasami i większej liczby chorób

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 9 4 miesiące temuocena: 50% 

   Mieszkam pod Lasem Kabackim od 20 lat i ani razu nie złapałem kleszcza,a jestem w tym lesie często - co oczywiście nie znaczy,że ich tam nie ma

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 5 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sanepid 8 4 miesiące temuocena: 100% 

   co oczywiście nie znaczy że nie złapałeś boreliozy, niekiedy choroba latami rozwija się zupełnie bezowjawowo (proszę poczytaj fachową lekturę), zachęcam do ostrożności oraz stosowania środków odstraszających te wredne pajęczaki

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 11 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Keylee 7 4 miesiące temu

   ciekawe, czy martwy pies(?) ze stawu w lesie został już usunięty (zwłoki ruszające się od robaków i pożerających je ryb), i jeszcze te gnijące w stawie ryby... widziałam to tak ze 2 tyg temu i od tej pory do lasu nie zawitałam Ten smród to się pamięta długo!

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~yerbabueno 6 4 miesiące temuocena: 0% 

   Oho! Paranoicy są wśród nas.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KJL 5 4 miesiące temuocena: 55% 

   A szczególnie dużo słoików. O czym to świadczy?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zły porucznik 4 4 miesiące temuocena: 85% 

   O tym, że trzoda chlewna spod znaku WPI systematycznie podjeżdża pod las i wyrzuca tam swoje śmieci, a także o tym, że trzoda chlewna napływająca do lasu podczas ciepłych dni z innych części miasta nie potrafi po sobie posprzątać.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 11 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak 3 4 miesiące temuocena: 38% 

   o twojej głupocie

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 3 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jaro 2 4 miesiące temuocena: 0% 

   Zły Poruczniku, mam nadzieję, że masz max. 16 lat. Tylko w takim wypadku jest dla społeczeństwa jeszcze jakaś nadzieja, że będzie miało z Ciebie względny pożytek... Pozdrawiam i życzę więcej życzliwości.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ech 1 4 miesiące temuocena: 100% 

   Nie Kabaty, tylko Las Kabacki.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1979 sekundy
  REKLAMA