REKLAMAA1 AUTO WIMAR 01.11.2021 - 31.01.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 czerwca 2021, 14:24 komentarzy 2

  (JR-G 17 PSP)

  Grupka jeży utknęła w dziurze i nie mogła się wydostać. Na pomoc kolczastym przyjaciołom przybyła ursynowska straż pożarna. Niestety nie wszystkie zwierzątka udało się uratować. Wezwanie przyszło zbyt późno.

  W piątek straż pożarna z Ursynowa otrzymała nietypowe wezwanie na ul. Zoltana Baló na Kabatach - w zagłębieniu w pobliżu jednego z tamtejszych bloków utknęła rodzina jeży.

  - Wezwanie otrzymaliśmy z numeru 112. Piątka jeży wpadła do dwóch ok. metrowych zagłębień przy oknach piwnicznych. W jednym znajdowały się dwa zwierzaki, a w drugim trzy - mówi mł. kpt. Michał Skrzypa ze stołecznej straży pożarnej.

  fot. JR-G 17 PSP

  Były tak uwięzione przez dwa dni

  Jeże miały utknąć tam już w środę. Niestety tak długi czas oczekiwania na ratunek sprawił, że trzy z nich nie przeżyły. Pozostałe znajdują się już pod odpowiednią opieką.

  - Po wyciągnięciu jeży przekazaliśmy je ekopatrolowi straży miejskiej, po ich uprzednim nawodnieniu i umyciu. Strażnicy zabrali je wycieńczone do weterynarza, który zajmuje się dzikimi zwierzętami. Martwe przekazaliśmy administratorowi budynku - dodaje mł. kpt. Skrzypa.

  fot. JR-G 17 PSP

  To pierwsze tego typu wezwanie, które trafiło do ursynowskich strażaków. Zazwyczaj do takich sytuacji wzywana jest straż miejska. Dopiero gdy strażnicy nie są w stanie samodzielnie pomóc uwięzionym zwierzakom, proszą o wsparcie straży pożarnej.

  - W tym wypadku nad zagłębieniami były daszki, które zostały przez nas odkręcone za pomocą wkrętarki elektrycznej. Strażnicy nie mieli możliwości samemu wydostać stamtąd jeży - dodaje asp. sztab. Leszek Borlik z ursynowskiej jednostki straży pożarnej.

  Strażacy sprawdzili też pozostałe zagłębienia, gdzie również znaleźli kilka martwych jeży. Jak przyznają, podobnych pułapek czyhających na kolczastych mieszkańców stolicy jest mnóstwo. Dlatego warto mieć na uwadze ich bezpieczeństwo i reagować w podobnych jak ten piątkowy przypadkach. I to najlepiej szybko, bo po dwóch dniach może być już za późno.

  - Nakazaliśmy administratorowi budynku zabezpieczenie tych zagłębień. To teren za płotem i w zasadzie trudno jest zauważyć taki wypadek. Nie wiem, co spowodowało, że jeże zostały znalezione. Te, które przeżyły, miały naprawdę wiele szczęścia - zauważa asp.sztab. Borlik.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 34

  • 13
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 7
   WKURZONY
  • 9
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Yy 2 7 miesięcy temuocena: 50% 

   Sporo jezy jest rozjezdzanych na Rosola tez.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Milo 1 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Niestety, jeże są wszędzie rozjeżdżane, na Rosoła i na innych, małych i teoretycznie spokojnych uliczkach również. Wystarczyłoby zdjąć nogę z gazu i patrzeć uważnie, a wiele tych pożytecznych i fajnych zwierzaczków dalej by żyło.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4373 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 25.11.2021 - 24.02.2022