REKLAMAA1_FortSluzew-NOWY-od-12-03-do-31-03-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  REKLAMA

  Ursynowscy radni chcą kolejnej zmiany planu miejscowego na Kabatach. Ma to zabezpieczyć tę część Ursynowa przed wybudowaniem olbrzymiej galerii handlowej na miejscu dzisiejszego Tesco. - Taka galeria to naruszenie ładu społecznego i przestępstwo! - grzmieli mieszkańcy, którzy domagali się interwencji od radnych.

  Tesco chce wybudować ogromną galerię handlową w miejscu, gdzie dziś stoi blaszany hipermarket. W marcu inwestor po raz trzeci złożył w ratuszu raport środowiskowy, co znów uruchamia procedurę zmierzającą do wybudowania molocha. Galeria o powierzchni ok. 60 tys. metrów kwadratowych ma być niewiele mniejsza od Galerii Mokotów i wypełni całą działkę o pow. 4,3 ha, gdzie dziś znajduje się parking i hipermarket.

  - Gigantyczny obiekt przerastający potrzeby całej dzielnicy wygeneruje hałas, zanieczyszczenia powietrza, naruszy wartość przyrodniczą a wartość mieszkań spadnie. Skutki obciążenia ulic nie zostały przeanalizowane - mówiła Agnieszka Marianowicz-Szczygieł, mieszkanka Kabat.

  - Ta budowa zamknie panoramę al. KEN. Panoramę ulic zamyka się pięknymi budynkami a to będzie bunkier! - mówił Ryszard Olejniczak, mieszkaniec Kabat.

  - To degradacja miasta, w którym się urodziłem, w którym przeżyłem wojnę! Kolejne wydarzenia historyczne deptały to miasto. Myślałem, że będę mógł już spokojnie umrzeć ale nie - to miasto wciąż jest deptane i degradowane! - grzmiał mieszkaniec sprzeciwiający się planowanej budowie galerii.

  Mieszkańcy zaapelowali do Rady Dzielnicy i Rady M. St. Warszawy o zmianę uchwalonego w 2008 roku planu miejscowego dla Kabat. Żadają zmniejszenia tzw. współczynnika intensywności zabudowy (z 1,5 do 0,5-0,7) - który określa jak duża może być galeria. Chcą też zwiększenia ilości zieleni.

  - Wielkie galerie takie jak Arkadia czy Galeria Mokotów nie znajdują się tak blisko zabudowań. Dla Tesco przewidziano jedynie 7% powierzchni biologicznie czynnej (czyli zieleni - dop. redakcja) a inne galerie mają nawet po 30% - czytamy w uzasadnieniu do uchwały wzywającej miejskich radnych do zmiany planu.

  Uchwała przeszła jednogłośnie, co mieszkańcy Kabat zgromadzeni w ratuszu nagrodzili brawami. 

  - Ta droga, którą rozpoczynamy to droga na 3-5 lat. Tyle w mieście stołecznym trwa uchwalanie planu miejscowego. Wierzę w to, że bez względu na to, którą drogę wybierzemy, uda nam się doprowadzić do powstania galerii wg proponowanych przez nas współczynników - dodawał radny Kamil Orzeł.

  - Proszę Was abyśmy razem poszli na Radę Maista, bo tam będą się rozgrywały losy naszej części dzielnicy - Kabat - apelował radny Krystian Malesa z PO, szef komisji architektury, jeden z autorów uchwały radnych ws. planu.

  UCHWAŁA RADNYCH URSYNOWSKICH:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

  • 2
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  68Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~URSYNOWIANIE 68 9 miesięcy temuocena: 33% 

   MY CHCEMY TESCO! MY CHCEMY TESCO! MY CHCEMY TESCO!

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Antoni 67 9 miesięcy temuocena: 60% 

   Chcecie TESCO? Przecież już jest - od 18 lat, na Kabatach.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wybór jest prosty: TESCO precz z Kabat 66 9 miesięcy temuocena: 75% 

   Zdecydowana większość mieszkańców Ursynowa NIE CHCE budowy molocha TESCO tuż pod Lasem Kabackim. Radni dzielnicy słusznie poparli wolę większości mieszkańców Ursynowa w tej słusznej sprawie.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wybór jest prosty 65 10 miesięcy temuocena: 41% 

   Znaczna część mieszkańców Ursynowa chce budowy galerii Tesco. Ani jeden z kilkudziesięciu radnych nie miał na tyle odwagi, aby przeciwstawić się krzykliwej części przeciwników galerii? Ja nie chcę, aby reprezentowali mnie radni, którzy dają się zastraszać, więc przy najbliższych wyborach tylko nowe nazwiska mają u mnie szanse.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~URSYNOWIANIN 64 10 miesięcy temuocena: 74% 

   Może i budynek Tesco szpeci Kabaty. Ale nie ma i nie będzie zgody mieszkańców Ursynowa na zbudowanie MOLOCHA HANDLOWEGO tuż pod lasem Kabackim. Przecież TESCO dba o swoje interesy, a nie dobro dzielnicy i jej mieszkańców! O nasze otoczenie musimy zatroszczyć się sami – dlatego PROTEST przeciw INWESTYCJI Tesco w TEJ SKALI ma dla nas sens.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mis b. 63 11 miesięcy temuocena: 24% 

   Blaszak Tesco jest ohydny, szpeci Kabaty i je kompromituje. Powinen zniknąć i to szybko. W to miejsce galeria, ale z oferta w strone luksusu, dla klienteli z południa Warszawy, z Konstancina, itd. Kino – alternatywne. Delikatesy, a nie supermarket. Do tego cour food jak Koszyki, a nie plastykowe tace i jedzenie rekami na miare McDonalda. Luksusowa silownia. Platne parkingi od 3 godz., żeby nie zostawiano samochodow „do metra”. Taka galeria podbilaby wartosc okolicznych mieszkan, buda Tesco przestalaby straszyc.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 38 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~volta2 62 10 miesięcy temuocena: 90% 

   na ja akurat nie tęsknię za mieszkańcami konstancina, wystarczy że nas rozjeżdżają w tygodniu i przyjeżdżają do znienawidzonej aglomeracji. może niech już w weekend zostaną u siebie? nie chcę płacić za luksus, na który stać konstancin, a kabaty - niekoniecznie. juz i tak ceny tu wyśrubowane.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 18 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Anita 61 11 miesięcy temuocena: 71% 

   Szanowny Panie'' Somsiedzie'', skąd ma Pan takie konkretne dane, że ''w 99% miast nie są to elementy dominujące'', bardzo proszę o wskazanie źródła , chętnie poczytam. Wie Pan, dobrze by było, gdyby nie patrzył pan na rzeczywistość w taki ograniczający samego pana sposób. Jak jest wieś, to muszą być pola, krowy i kury, jak jest miasto - autostrady, kominy, centra handlowe. To schematyczny sposób myślenia czterolatka, którego umiejętności poznawcze są jeszcze, bądź co bądź, ograniczone.Miasto powstaje dla ludzi, którzy chcą tam nie tylko pracować i robić zakupy, ale również wypoczywać. Znam osoby, wywodzące się ze środowisk wiejskich, którym po zamieszkaniu w Warszawie strasznie przeszkadza zieleń, śpiewające ptaki... To kojarzy im się z ich, bądź ich rodziców, pochodzeniem. Na siłę próbują być bardziej ''miejscy'', denerwuje ich to, co związane ze wsią , chociażby przyroda. Zupełnie bezpodstawnie wstydzą się swojego pochodzenia.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Anita 60 11 miesięcy temuocena: 83% 

   Jestem rodowitą warszawianką. To, co zaczęto robić z Ursynowem od ok. 1995 roku, a mianowicie budowa zamkniętych osiedli, hipermarketów tuż pod lasem kompletnie zrujnowało tę piękną , zieloną dzielnicę. I powiem wam, że jest mi wszystko jedno, czy powstanie kolejna galeria, kolejne osiedle , autostrada... Nic nie przywróci ciszy, zieleni i czystego powietrza .

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 40 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Somsiad 59 11 miesięcy temuocena: 31% 

   Mocno naginasz rzeczywistość. Raczej błotniste pustkowia a nie zielona dzielnica tu była wcześniej. "Tuż pod lasem" to jest kilkaset metrów i jeden (!) hipermarket. Obwodnica jest planowana od 40 lat i wreszcie da dobry wyjazd z dzielnicy z ominięciem wiecznie zakorkowanych Puławskiej i Dolinki. Znów przeszkadza tym którzy kupili mieszkania przy Płaskowickiej ze świadomością że będzie tam obwodnica a teraz protestują. Miasto nie powstaje dla zieleni i czystego powietrza - to tylko jeden z elementów składowych i w 99% miast nie są to elementy dominujące. Jeśli jest się miłośnikiem natury to nie wybiera się miasta jako miejsca do życia. Tego "miłośnicy natury" nie chcą niestety zrozumieć i uważają że inni powinni akceptować ich wizje/.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 11 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mis b. 58 11 miesięcy temuocena: 50% 

   Przesadzasz. Miasta maja to do siebie, ze sie rozwijaja. To co zrobiono z Mokotowem i Zoliborzem po I wojnie swiatowej to tez skandal?? A takie piekne wsie byly i pola po horyzont. I te wiatraki-kozaki na Woli... Lotnisko na Polach Mokotowskich - bliziutko i wygodnie, a nie we wsi Okecie. Niestety, dzisiejszy Ursynow jest jedna z nielicznych dzielnic stolicy, ktore nie maja ani ulicy handlowej gdzie koncentrowaloby sie zycie mieszkancow ani rynku, ani galerii (nie popieram, jednak jak nie ma ulicy handlowej, nie ma rynku, nie ma deptaku ze sklepami, kawiarniami i restauracjami, to po prostu nie ma miasta - jest tylko osiedle-sypialnia). Malo tego: Ursynow nie ma ani szpitala, ani teatru, ani kin poza Multikinem, a jednoczesnie jest wielki jak solidne miasto na Zachodzie. KEN nigdy nie stanie sie sercem Ursynowa bo ma skale dla sloni, a nie dla ludzi: to jest szeroki sciek komunikacyjny, z odległościami nie dla pieszych, zas blaszak Tesco jest obrzydliwy - powinen zniknac.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Viola 57 11 miesięcy temuocena: 73% 

   Krótko. Galeria nie jest mi potrzebna. Kocham naturę. Uwielbiam Las Kabacki. To zadecydowało, że tu mieszkam.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 32 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Somsiad 56 11 miesięcy temuocena: 33% 

   Wszystko jasne. "Mi nie jest potrezbna" a innych mam poniżej pleców. Typowe zaściankowe myślenie. Jak ktoś kocha naturę to raczej miasta nie wybiera jako miejsca do mieszkania.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~stefan 55 11 miesięcy temuocena: 68% 

   Uuu ekspert od zaściankowego myślenia uraczył nas kolejnym komentarzem :)

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 13 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wróbel 54 11 miesięcy temuocena: 65% 

   Tak się kończy dopuszczenie populistów do żłoba. Projekt Ursynów ma układy z TESCO, Zbudują Wam tą galerię niskich lotów. Nie bójcie się.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~stefan 53 11 miesięcy temuocena: 65% 

   Projekt Ursynów ma układy z Tesco, rządząca miastem Platforma z deweloperami, a IMU jest ułożone ze spółdzielniami i układ się domyka. Jeśli chcemy ocalić ten teren to trzeba odsunąć od władzy ten krąg wzajemnej adoracji.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 11 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~X 52 11 miesięcy temuocena: 93% 

   Spam i trolling widzę kwitnie, cóż za nagły zalew komentarzy i dyskusja. Też myślę, że to celowe działania marketingowe > właśnie fingowanie społecznego dowodu słuszności przez te 2 argumenty (jedynie kilku awanturników z pobliskich budynków buntuje się przeciw galerii, a reszta popiera ten pseudo rozwój + ludzie kupując mieszkania wiedzieli, że za oknami wyrośnie im moloch). MAMY WYSTARCZAJĄCO GALERII W WARSZAWIE I NIE TRZEBA PSUĆ W TYM CELU KABAT

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabatman 51 11 miesięcy temuocena: 88% 

   Uwaga! Uaktywniły się trolle piszące dla Tesco, zapewne wynajęte z jakiejś agencji PR lub social media. Na statusie ustalili, że najbardziej nośne będą dwie linie argumentacji: 1) To tylko kilku pieniaczy z okolicznych bloków nie chce galerii, reszta dzielnicy ją popiera; oraz 2) Ludzie kupując mieszkania wiedzieli, że za oknami wyrośnie im ten moloch. Jedno i drugie to kłamstwo. Całe Kabaty przeciw molochowi Tesco! (bo całe na nim ucierpią).

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 35 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~michu 50 11 miesięcy temuocena: 32% 

   Chcemy galerii! Mam już dość tego zapyziałego Ken Center i jedynego multikina. Ursynów musi mieć galerię z prawdziwego zdarzenia. A o tym, że teren należy do Tesco wiadomo od dawien dawna, więc co sąsiedzi się burzą?

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 39 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~volta2 49 10 miesięcy temuocena: 0% 

   akurat ken center zapyziałe nie jest, jak mi czegoś w tesco zabraknie, to spoko znaję właśnie tam. ostatnio byłam i były dzikie tłumy, w tygodniu, w godzinach emeryckich, co tam się dzieje w weekend, to nie wiem, nie spedzam łikendów w takich przybytkach.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Li 48 11 miesięcy temuocena: 33% 

   Galeria jest potrzebna i większość Ursynowian jej chce . Dość szantażu kilku mieszkańców z okolicznych bloków. Jak nie chcieliście się wprowadzać z rezerwatu trzeba było zostać u rodziców na wsi

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 41 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ulla 47 11 miesięcy temuocena: 67% 

   większość mieszkańców nie chce tej galerii!!!!!!!!

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 12 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~j. 46 10 miesięcy temuocena: 50% 

   Większość nie chce.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~OverLord 45 11 miesięcy temuocena: 26% 

   Galeria potrzebna, niech w koncu buduja!

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 58 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~stefan 44 11 miesięcy temuocena: 80% 

   Dopóki dzielnicą rządzi platforma z przystawkami w osobach Jurczyńskiej, Pomianowskiego i Orła to możemy być pewni, że ta galeria powstanie. Już oni dopilnują tematu. W radzie miejskiej tak samo większość ma PO, więc nie liczyłbym na żaden ukłon w stronę mieszkańców.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Rebus 43 11 miesięcy temuocena: 81% 

   Nie chcemy molocha przy rezerwacie przyrody!!!

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 60 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~facepalm 42 11 miesięcy temuocena: 22% 

   należałoby w takim razie wasze bloki zburzyć i zamienić na domy jednorodzinne. Zaściankowe myślenie.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 14 49 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~stefan 41 11 miesięcy temuocena: 85% 

   Zaściankowe myślenie to jest budowa centrum handlowego pod samym lasem zwłaszcza w kontekście faktu, że Auchan/Obi zostanie niebawem przerobiony na galerię handlową.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 35 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rezerwat 40 11 miesięcy temuocena: 92% 

   Od Przy Bażantarni do Lasu Kabackiego powinny być TYLKO domy jednorodzinne, które powinny być stanowić jego otulinę. Wybudowanie tylu bloków wielorodzinnych w tej okolicy to gwałt na rezerwacie Las Kabacki oraz rezerwacie Park Natoliński.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 22 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~facepalm 39 11 miesięcy temuocena: 11% 

   @stefan - świetnie. niech będzie galeria i tu i tu. Niech dzielnica się rozwija, buduje drogi, aleje, tworzy w usługach miejsca pracy a nie bedzie smutna sypialnią warszawy. Jeśli nic nowego nie zaoferuje, szczególnie młodym mieszkańcom, przez protesty kilku zaściankowych krzykaczy, szybko popadnie w zapomnienie. Dzieci sie odchowaja i uciekną i zostanie patologia i emeryci. Ale wy potraficie mysleć tylko tu i teraz. Teraz mi się nie podoba to będę palił opony.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 32 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabatman 38 11 miesięcy temuocena: 90% 

   Całe Kabaty przeciw molochowi Tesco! U siebie w Anglii nie ośmieliliby się na stawianie takiego kloca w środku mieszkaniowej dzielnicy koło rezerwatu, zrównoważonej i harmonijnie się rozwijającej. Uważają nas za trzeci świat. Przeliczą się. Całe Kabaty przeciw molochowi Tesco!

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 28 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~adrian 37 11 miesięcy temuocena: 74% 

   Spokojnie z tą propagandą. Kabaty nie są zrównoważone i nie rozwijają się harmonijnie. Pozwolono na zbyt gęstą zabudowę wielorodzinną. Równie dobrze można napisać, że Piaseczno rozwija się w sposób zrównoważony i harmonijny...

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 17 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~stefan 36 11 miesięcy temuocena: 78% 

   @facepalm gdybyś nie był tylko trollem to wiedziałbyś, że centra handlowe nie są żadnym panaceum na tworzenie nowych miejsc pracy czy zwiększanie oferty młodym mieszkańcom. Mało tego, to właśnie centra handlowe są miejscem spotkań patologii (przypomnij sobie film Galerianki), dalej galerie handlowe zasysają życie do środka, podnosząc jedynie swój zysk, miastu w zamian nie dają nic. W tym konkretnym przypadku mówimy o terenie pod samym lasem, w bardzo atrakcyjnym punkcie - w sercu Kabat! Teren powinien być zagospodarowany przez obiekt użyteczności publicznej - basen, dom kultury, park, amfiteatr, tężnie - cokolwiek, pomysłów jest milion, ale wy się uparliście na centrum handlowe bo $ się musi zgadzać...

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 21 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabatman 35 11 miesięcy temuocena: 63% 

   @ Adrian - Na tle wielu innych warszawskich osiedli Kabaty jednak rozwijają się harmonijnie. Przede wszystkim nie są sypialnią, tylko mają swoje życie. Porównywanie z Piasecznem jest nonsensem. Oczywiscie nie jest to ideał, mogłoby być lepiej. Ale to że dopuszczono zbyt gęstą zabudowę wielorodzinną (+ jeszcze pare błędów) to nie powód, żeby teraz rozdeptać dzielnicę gigantycznym centrum handlowym. Całe Kabaty przeciw molochowi Tesco!

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rekin 34 11 miesięcy temuocena: 86% 

   Na Kabatach mamy już Biedronkę, i 2 Lidle, zarządowi z TESCO dziękujemy. Zdaje się że to rodzima firma z Anglii. Zamknąć blaszak i wybudować basen, teren rekreacyjny, bądź po prostu posadzić drzewa, których ostatnio w naszym KRAJU ubyło!!! Kto ma trochę rozumu w głowie, nie zaakceptuje budowy molocha przy REZERWACIE!!!

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 59 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~facepalm 33 11 miesięcy temuocena: 26% 

   jak zwykle 5 czy 6 budynków uważa że wie lepiej co che cała dzielnica. Wiedzieliście gdzie kupowaliscie mieszkanie, wiedzieliscie co macie, i możecie mieć przed oknami. Ulice zawsze mogą poszerzyć, usługi rozbudować, a tu kilku krzykaczy uprzykrza życie całej dzielnicy.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 62 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~#BezMolocha 32 11 miesięcy temuocena: 75% 

   Zanim zaczniesz się wypowiadać, zgłąb temat, a nie rzucasz słowami na prawo i lewo bez kompletnej wiedzy o sprawie. Chcemy zmniejszyć wielkość galerii, tak by nie była rozmiarów Galerii Mokotów! informacje o zmianie takich planów nie docierają do mieszkańców! Polecam dokształcanie się o destrukcyjnych zmianach w krajobrazie miasta https://www.youtube.com/watch?...

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 15 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~#BezMolocha 31 11 miesięcy temuocena: 73% 

   Zanim zaczniesz się wypowiadać, zgłąb temat, a nie rzucasz słowami na prawo i lewo bez kompletnej wiedzy o sprawie. Chcemy zmniejszyć wielkość galerii, tak by nie była rozmiarów Galerii Mokotów! informacje o zmianie takich planów nie docierają do mieszkańców! Polecam dokształcanie się o destrukcyjnych zmianach w krajobrazie miasta https://www.youtube.com/watch?...

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 19 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~stefan 30 11 miesięcy temuocena: 89% 

   Tak czytam Pana komentarze i Pan to chyba zawsze przez pryzmat interesów burmistrza i urzędu patrzy, a nie dzielnicy i jej mieszkańców.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 25 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Somsiad 29 11 miesięcy temuocena: 21% 

   Dokładnie. HIT a potem Tesco istniały zanim wybudowano bloki przy Zaruby. Ludzi którzy kupili w nich mieszkania doskonale wiedzieli że supermarket istnieje i w perspektywie ma nastąpić jego rozbudowa. Mimo to kupili mieszkania. Po czym zaczął się festiwal żądań: bo głośno, bo całodobowo, bo jest ruch dojeżdżających, bo będzie rozbudowa. W nosie mają innych ludzi w dzielnicy którzy chcą centrum wreszcie centrum handlowego tak jak to zaplanowano już kilkanaście lat temu. Teraz oczywiście "nagle" pojawia się argument bliskości rezerwatu. Tylko że rezerwat jest kilkaset metrów od Tesco oddzielony polami na których nie będzie budynków bo nie dopuszcza tego plan zagospodarowania.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 12 45 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~stefan 28 11 miesięcy temuocena: 87% 

   No i jak się ładnie dogadują facepalm (człowiek burmistrza Kępy?) z Somsiadem (pracownik Tesco?) :) Nie rozumiem tylko skąd u Panów takie przeświadczenie, że Ursynowianie chcą kolejnego centrum handlowego. Rozumiem, że Wy chcecie, ale dlaczego rościcie sobie prawo do mówienia w imieniu mieszkańców, skoro ich nie reprezentujecie?

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 34 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~facepalm 27 11 miesięcy temuocena: 12% 

   @stefan - czysta socjotechnika rodem ze starego systemu, jako że brak argumentów to trzeba oczernic kogoś kto ma inne zdanie żeby go zdyskredytować. Słoma... słoma z butów wystaje. nic więcej.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 36 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~stefan 26 11 miesięcy temuocena: 81% 

   @facepalm raczysz sobie żartować? Twoimi jedynymi "merytorycznymi" argumentami są "5 czy 6 budynków uważa że wie lepiej co che cała dzielnica" oraz "miasto musi się rozwijać". Wstań z kolan człowieku i przestań bredzisz, albo przyznaj się że reprezentujesz Tesco lub burmistrza to przynajmniej będziemy wiedzieli z kim mamy do czynienia.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 17 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Somsiad 25 11 miesięcy temuocena: 17% 

   Z Tesco łączy mnie to że psioczę na kolejki do kas... Niestety przeciwnicy budowy nie mogą znieść że mieszkańcy Kabat mają całkiem inne zdanie o rozbudowie niż paru krzykaczy z Zaruby. Typ ludzi którym przeszkadza nowy wyjazd w kierunku Powsina "bo oni tam nie jeżdżą". I gardłują że na Jeżewskiego zabrano im "ich darmowe miejsca" parkingowe choć to wina dewelopera że nie mają gdzie parkować. A mieszkańcy są zadowoleni że wreszcie po byle duperele nie trzeba będzie jeździć na Mokotów czy do Janek. I paroma krzykaczami się nie będą przejmować.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 29 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~stefan 24 11 miesięcy temuocena: 67% 

   @Somsiad proszę Cię nie wypowiadaj się w imieniu mieszkańców Kabat tylko zacznij we własnym imieniu, albo chociaż w imieniu swoich mocodawców. I proszę Cię nie kłam. Abstrahując od tego, że wpuszczanie ruchu z Konstancina przed wybudowaniem łącznika z Wilanowem jest bez sensu, to "nowy wyjazd w kierunku Powsina" jeszcze długo nie powstanie ze względu na niekompetencje burmistrza. Na Jeżewskiego to nie deweloper skasował miejsca parkingowe tylko Dzielnica!!! Ty w ogóle mieszkasz na Ursynowie człowieku, że piszesz takie farmazony???

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 12 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~facepalm 23 11 miesięcy temuocena: 23% 

   stefciu, po 3 kometarzach wiesz kim jestem i kogo reprezentuje? :) Wszechwiedzą i pewnością siebie dorównujesz największym półgłówkom tego świata. Weź zimny prysznic i przestań lać jad w każdym komentarzu. Właśnie przez takie zaściankowe myślenie ta dzielnica się tak wolno rozwija nie rozwija.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~stefan 22 11 miesięcy temuocena: 70% 

   Nie wiem, ale się domyślam kogo reprezentujesz. Wiem za to, że jesteś zwykłym trollem, który nie ma argumentów, więc ucieka się do inwektyw.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Somsiad 21 11 miesięcy temuocena: 57% 

   Stefan: Czemu to ja mam się nie wypowiadać w imieniu mieszkańców? Czy mieszkańcami Kabat są tylko przeciownicy budowy galerii? Otóż nie - są nimi też zwolennicy. Wpuszczenie ruchu nowym łącznikiem w miejsce ciasnego jest "bez sensu"? Dlaczego? Bo Ty tam nie jeździsz? Znów: inni nie mogą korzystać bo paru przeciwników uważa że ma monopol na to co mieszkańcom potrzebne. A na Jeżewskiego nikt - nawet dzielnica - nie zabrał mieszkańcom miejsc do parkowania. Uporządkował tylko ruch. A miejsc parkingowych braknie bo deweloper nie wywiązał się z budowy parkingu piętrowego - to jest prawdziwy powód problemu. Ale mieszkańcy jak przy Tesco protestowali choć doskonale wiedzieli gdzie i jakie mieszkania kupili.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Somsiad 20 11 miesięcy temuocena: 23% 

   Kabaty chcą galerii. Nie chcą jej tylko mieszkańcy Zaruby którzy tanio kupili mieszkania wiedząc o planowanej inwestycji a teraz chcieliby by cała okolica zmieniła swoje plany bo oni tam mieszkają. Takie trutnie które chcą np. dobrego dojazdu ale nie pod ich oknem tylko u sąsiada.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 66 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ulla 19 11 miesięcy temuocena: 71% 

   bzdury!!! kabaty NIE CHCĄ galerii!!!!

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Somsiad 18 11 miesięcy temuocena: 14% 

   Kabaty chcą galerii. Galerii nie chcą tylko mieszkańcy Zaruby którzy sprowadzili do nowychsię tam gdy już istniał projekt przebudowy

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 60 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 17 11 miesięcy temuocena: 82% 

   Tak duża galeria nie jest w tym miejscu potrzebna. Kabaty są zbyt zagęszczone żeby stawiać w środku osiedla takiego molocha.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 37 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sąsiad 16 11 miesięcy temuocena: 21% 

   Mieszkańcy Ursynowa chcą galerii Tesco. Tesco było pierwsze, a potem powstały okoliczne blokowiska. Bądźmy poważni - nikt nikogo nie zmuszał do kupna mieszkania koło hipermarketu.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 57 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rekin 15 11 miesięcy temuocena: 78% 

   Zdaje się że sąsiad zazdrosny jest że nie mieszka blisko REZERWATU?

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 25 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~stefan 14 11 miesięcy temuocena: 89% 

   Może sąsiad po prostu pracuje dla Tesco :) I tak żadna galeria Tesco tam nie powstanie, bo Tesco przeżywa problemy finansowe i chodzi tylko o to, żeby uzyskali niezbędne pozwolenia a potem sprzedali teren pod "galerkę".

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 25 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~patryk 13 11 miesięcy temuocena: 23% 

   Ciekawa sprawa, że za czasów Guziała taka uchwała nie przeszła, a teraz za rzekomo deweloprskiej PO przeszła jednogłośnie ..... ciekawe, ciekawe

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 30 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~stefan 12 11 miesięcy temuocena: 96% 

   Rzekomo deweloperskiej? Dobry joke :)

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 24 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ursynek 11 11 miesięcy temuocena: 50% 

   gdzie mój komentarz?

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Grzegorz z Wiolinowej 10 11 miesięcy temuocena: 50% 

   zadajmy pytanie kto nie chce, sklepikarze z galerii Ken Center i Galerii Mokotów. Czy mieszkańcy Ursynowa? Otwieram dyskusję :)

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kabaciarze 9 11 miesięcy temuocena: 85% 

   Jestem mieszkańcem, ja i moja rodzina i nikt z nas nie chce galerii w postaci zaproponowanej przez Tesco. Wolimy kawę i obiad w niesieciowej knajpce z klimatem i takie same codzienne zakupy.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 35 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rekin 8 11 miesięcy temuocena: 86% 

   Kto ma trochę rozumu w głowie, nie zaakceptuje budowy molocha przy REZERWACIE!!!

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 38 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~facepalm 7 11 miesięcy temuocena: 3% 

   @kabaciarze - a kto Ci broni. Czy ktoś ci będzie kazał tam chodzić? zmuszał do tego? Wieś tańczy i śpiewa. Wyjść na ulicę i wszystko oprotestować, żadnych zmian, żadnego postępu. Żeby nie było niczego!!

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 37 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~stefan 6 11 miesięcy temuocena: 89% 

   Odnoszę wrażenie, że facepalm to sam burmistrz, albo ktoś z jego bliskiego otoczenia. Jaki inny "mieszkaniec" by pisał pod każdym artykułem, że mieszkańcy nie mają prawa głosu, bo miasto się musi rozwijać, więc należy kasować zielone tereny i budować wszędzie gdzie się da przewymiarowane drogi czy tak jak w tym wypadku centra handlowe.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 24 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kabaciarze 5 11 miesięcy temuocena: 87% 

   Facepalm, dobrze mówisz: wieś śpiewa i tańczy, żadnych zmian, żadnego postępu... i żeby nie było niczego - taka jest i do tego zmierza propozycja Tesco.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 13 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~j. 4 10 miesięcy temu

   Oczywiście, że nikt nie chce. Każdy ma samochód i może sobie do 'galerii' pojechać, kiedy tylko zapragnie i będzie miał na to czas. Akurat tego jest wokoło pod dostatkiem.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ursynek 3 11 miesięcy temuocena: 14% 

   może najlepiej będzie jak Tesco zostanie rozebrane a w jego miejsce zostanie wybudowane kolejne zamknięte osiedle

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkaniec Ursynowa od 35 lat 2 11 miesięcy temuocena: 85% 

   Tak trzymać. Walczyć tak jak walczy Wilanów. Tesco jest topornym i dziwnym inwestorem. ZERO rozmów z dzielnicą, miastem i mieszkańcami. Oni się chyba z choinki zerwali. To nie są już lata 90 gdzie przyszedł zagraniczny inwestor a wszyscy całowali go po stopach. Galeria TAK ale przyjazna dla otoczenia i sąsiedztwa. Ekologiczna i w jak najmniejszym stopniu oddziaływająca na otoczenie. Obecny syfny, śmierdzący i odrażający blaszak jest również nie do zaakceptowania i trzeba sobie też szczerze powiedzieć.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 40 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rekin 1 11 miesięcy temuocena: 75% 

   Kto ma trochę rozumu w głowie, nie zaakceptuje budowy molocha przy REZERWACIE!!!

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 27 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1478 sekundy
  REKLAMAA2_WorkingBalance_od16-03-do-17-06-2018