REKLAMAA1 AUCHAN 01.01.2022 - 30.06.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ29 listopada 2021, 10:02 komentarzy 77

  (GS)

  Pachnące nowością osiedle przy samym Lesie Kabackim, a w jednym z ogródków obraz rodem z wiejskiego podwórka sprzed lat. Na łańcuchu pies, obok buda. Czworonóg sterczy tam w skrajnie niskich temperaturach, piszczy i szczeka całe dnie. Po interwencjach sąsiadów sprawą zajęła się fundacja opieki nad zwierzętami oraz straż miejska.

  Na nowoczesnym, oddanym w tym roku osiedlu "Forest Club" na Kabatach przy ul. Iwanowa-Szajnowicza widok psa na łańcuchu robi niemałą sensację - w końcu nie widujemy na co dzień zwierząt na uwięzi pośrodku blokowiska. Wzburzeni mieszkańcy postanowili nie przechodzić obojętnie obok losu dobermana, który spędza na ogródku apartamentowca całe dnie, mimo spadających temperatur.

  Żaden pies nie powinien być na łańcuchu. Ludzie nie traktują zwierząt jako żywe istoty, tylko jako przedmioty. Sierść tej rasy nie jest na taką temperaturę, bo nie ma podszerstka. Ten pies się męczy i marznie. Po śladach na oknie widać, że chce do domu - mówi pani Julia, która zaalarmowała o sprawie w mediach społecznościowych.

  "Człowiek ze wsi wyjdzie..."

  Niektórzy mieszkańcy Kabat zdążyli poznać właściciela psa, ponieważ zanim sprowadził się do apartamentowca, już wcześniej mieszkał w okolicy. Z ich relacji wynika, że doberman jest w tej rodzinie od szczeniaka i był prezentem dla syna mężczyzny. Pies na nowym osiedlu miał mieć lepsze warunki - ogródek, spokój i bliskość lasu. Od pół roku siedzi jednak przypięty do metalowego łańcucha.

  Ursynowianie komentują: człowiek ze wsi wyjedzie, ale wieś z człowieka nigdy.

  Nie spodziewałam się, że będę widywała tego psa na ogródku jeszcze przed godz. 7 na łańcuchu! Kiedy odprowadzam dziecko do szkoły, która mieści się obok, to codziennie go mijam. Dzieci boją się wyjść na plac zabaw, bo on tam cały dzień siedzi i szczeka - mówi pani Agnieszka.

  Służby bezradne - prawa nie złamano

  Mieszkańcy zgłosili sprawę na Straż Miejską w piątek ok. godz. 14. Już godzinę później na miejsce przyjechał patrol i zbadał sytuację.

  Według relacji Jerzego Jabraszko z biura prasowego mundurowi nie mogli nic zrobić, ponieważ nie wykryli żadnych prawnych nieprawidłowości. Ustawa o ochronie zwierząt nie uwzględnia predyspozycji ras psów - 12 godzin na łańcuchu może spędzić zarówno malutki York, jak i duży Owczarek Niemiecki. Właściciel dobermana nie łamie więc prawa.

  Według specjalistów na pozostawianie psa na dworze mogą się zdecydować jedynie właściciele pupili z długą, gęstą sierścią chroniącą przed niskimi temperaturami np. psów rasy alaskan czy pasterskich. Mogą one przebywać na minimum trzymetrowym łańcuchu maksymalnie przez 12 godzin dziennie. W mieście taki widok w ogóle nie powinien mieć miejsca.

  W sobotę odwiedziliśmy właściciela psa. To obcokrajowiec, z którym ciężko się porozumieć zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Na zarzuty mieszkańców odpowiada krótko: "Pies ma budę i to wystarczy". Ta buda to ogromna metalowa klatka wyłożoną sklejką, której pies sam swoim ciałem wystarczająco nie ogrzeje.

  Szarpanina z właścicielem

  Dwie mieszkanki Ursynowa zaniepokojone sytuacją zapukały do drzwi właściciela psa. Kobiety miały zostać zaatakowane fizycznie przez właściciela. Jedna z nich trafiła do szpitala. Z dokumentacji medycznej wynika, że mieszkanka ma stłuczenie śródstopia i jest obita na całym ciele.

  - Facet ma tam marmury i złota. Pies ewidentnie ma ich bronić. Nas - przy policjantach - oskarżył o to, że chciałyśmy go okraść. Skoro nie bał się mnie uderzyć, to psa pewnie też bije - mówi pokrzywdzona pani Katarzyna.

  Policja potwierdza, że doszło do takiego zdarzenia.

  - W sobotę o godz. 18:25 dostaliśmy zgłoszenie. Dwie panie zauważyły psa na łańcuchu, co się im nie spodobało. Doszło do utarczki słownej i szarpaniny. Obydwie strony mogą dochodzić swoich praw z powództwa cywilnego - mówi podkom. Małgorzata Wersocka z Komendy Stołecznej Policji.

  Zdaniem behawiorystów pies, który przebywa w takich warunkach, narażony jest na silne przeziębienie i zapalenie płuc. 

  Nie są zrealizowane potrzeby gatunkowe i związane z rasą tego psa. Warunki, w których aktualnie pies przebywa, biorąc pod uwagę warunki atmosferyczne i brak odpowiedniego zabezpieczenia termicznego stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia tego zwierzęcia - mówi psi behawiorysta i zoopsycholog Anna Skrzypczak.

  Jej zdaniem jedynym rozwiązaniem jest powiadomienie odpowiednich organizacji i instytucji ochrony zwierząt. Zebrane przez mieszkańców filmy i zdjęcia mogą służyć do podjęcia interwencji. Sprawą zainteresowała się już Fundacja "Viva". O wynikach interwencji poinformujemy na naszych łamach.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1468

  • 93
   BARDZO PRZYDATNY
  • 39
   ZASKOCZONY
  • 30
   PRZYDATNY
  • 69
   OBOJĘTNY
  • 57
   NIEPRZYDATNY
  • 524
   WKURZONY
  • 656
   BRAK SŁÓW

  77Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Lilka 77 miesiąc temu

   Może pan obcokrajowiec powinien wrócić tam, gdzie psy trzyma się na łańcuchu? Skoro ani nie dostosował się do naszej kultury, ani nie nauczył języka, a i jest agresywny.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kuc kuca kucem pogania 76 miesiąc temuocena: 75% 

   Haha metoda 'stopa w drzwi' nie zadziałała. Właściciel psa miał pełne prawo sądzić, że ma do czynienia z domokrążcami.. :D

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Conan 75 miesiąc temuocena: 100% 

   Tego dobermana - 10 stopni ubije. Kiedyś w środku zimy widziałem jak cała rodzina musiała wyprowadzać z bloku takiego psa na mróz co by się odlał. W pewnym momencie usłyszałem donośny monolog Pana domu który brzmiał następująco : "No wyłaź żesz ty chu*u!!!" Myślałem że padnę że śmiechu ale psu wyraźnie do śmiechu nie było bo cały trząsł się z zimna...

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Robert01 74 miesiąc temuocena: 30% 

   Kabaty i luksusowe osiedla, kogoś chyba poniosła fantazja xD

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~as123 73 miesiąc temuocena: 23% 

   Przeciez na wsiach moze byc ale w miesice nie moze? NIe rozumiem "logiki" tych organizacji "pro" zwierzecych.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MP 72 miesiąc temuocena: 91% 

   Jestem ze wsi, u nas pies na łańcuchu miał do dyspozycji ponad 40m2 ogrodu, a później był puszczany wolno i ganiał ochoczo po całym ogrodzie. Sąsiada pies miał patent z łańcuchem na tyrolce i ganiał praktycznie po całym ogrodzie czyli gdzieś 500m2. Ja się zastanawiam, czy zamykanie psów w kawalerkach 25m2 lub kojcach 1,5x1,5m, a potem prowadzenie na smyczy po mieście nie powinno być karalne. Toż to istne znęcanie się nad zwierzętami. Kiedyś psy miały więcej miejsca do gonienia niż teraz. Karalne powinno być, głodzenie i znęcanie się nad zwierzętami oraz bezwzględne karanie właścicieli jeśli nie dopilnuje psa i pogryzie dziecko.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obserwator 71 miesiąc temuocena: 21% 

   Idźcie go ogrzejcie! No już! A i najważniejsza jest wypowiedź behawiorystów po kilkugodzinnym kursie. Śmiech na sali, niech się jeszcze wypowie jakaś celebrytka

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marek 70 miesiąc temuocena: 100% 

   Jeśli będzie przetrzymywany w sposób uciążliwy dla sąsiadów, to znajdzie się ktoś, kto go nakarmi czymś niestrawny. I znów będzie lament. A pies musi być trzymany w sposób odpowiedzialny przez właściciela.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Orto Graff 69 miesiąc temuocena: 67% 

   Autor tego artykułu rasy psów pisze z wielkiej litery. Ciekawe, dlaczego? Może uznał, że modna gdzieniegdzie na Zachodzie tzw. kultura unieważniania upoważnia go do unieważnienia niektórych zasad ortografii polskiej?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zyta 68 miesiąc temuocena: 70% 

   czy w schroniskach psy mają klatki na zewnątrz czy w hotelu?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rozsadek 67 miesiąc temuocena: 67% 

   Nie znam tej konkretnej sytuacji, ale behawiorysta to chyba nie weterynarz? W tym roku mrozow jeszcze nie bylo. Poza tym zdrowemu psu na zewnatrz, o ile nie ma jakiegos mrozu, nic sie nie stanie. A trzymanie zwierzaka non stop w 25 stopniach caly rok jest tak samo zdrowe dla niego jak dieta psa Jana Kapeli.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ech 66 miesiąc temuocena: 50% 

   Ta, jasne - pierwszy z brzegu przykład: 17. stycznia -13 stopni. "W tym roku mrozow jeszcze nie bylo."

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~beka 65 miesiąc temuocena: 86% 

   Ten kawałek wychodka to luksus?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Co jeszcze będzie 64 miesiąc temuocena: 58% 

   Obcokrajowiec pobił naszą kobietę? Serio?I tak sobie będzie bil ?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Anna skakanna 63 miesiąc temuocena: 20% 

   Dobermana sąsiad trzymał w ocieplonej budzie do pierwszych mrozów. Pies zamarzł mimo, że szczekał i prosił o miejsce w przedpokoju.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ramirez 62 miesiąc temuocena: 50% 

   Wieś w Warszawie a wiesniaki w komentarzach bo niby skąd przyjechali?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~agnik 61 miesiąc temuocena: 50% 

   jeżeli szczeka to oskarżyć o zakłócanie miru domowego

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kinga N. 60 miesiąc temuocena: 43% 

   Ten "pan" ubogaca nas kulturalnie. Ludziom z kultury muzułmańskiej nie wolno trzymać psów w domu, bo pies tam uważany jest za zwierzę nieczyste.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Alan 59 miesiąc temuocena: 70% 

   Muzułmanie nie trzymają psów w domu, bo się ich brzydzą. Ten wpuszcza psa na noc. Może być kimkolwiek, ale nie muzułmaninem.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 7 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Martyna 58 miesiąc temuocena: 70% 

   Denerwują mnie komentarze odnoście wiejskiej mentalności i że mieszkańcy wsi źle traktują swoje psy. Też mieszkam na wsi, dwa nasze psy mieszkają z nami w domu, jedne to pinczer miniatura drugi kundelek że schroniska, na podwórku mamy mix owczarka kaukaskiego, który ma ogromny kojec i ocieplaną budę, na noc ma otwierany kojec i jeśli ma ochotę biega po całym podwórku. Wszystkie nasze psy dostają pożarna suchą karmę oraz surowe mięso, wizyty i weta, regularne szczepienia. Więc nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka bo ktoś że wsi a ktoś z miasta

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~beaeska 57 miesiąc temuocena: 50% 

   A wyprowadzacie tego psa na spacer? Zdajesz sobie sprawę, że pies wcale nie jest szczęśliwy dlatego, że może w nocy pobiegać po podwórku? Psy potrzebują eksplorować, poznawać zapachy, mieć jakąś rozrywkę i kontakt z właścicielem, a trzymanie go wyłącznie na podwórku nie jest dla niego żadną atrakcją...

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 4 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~CHamydoroliWawwaspierdoli 56 miesiąc temuocena: 15% 

   Wszystkim chodzi o dobro psa, a nikt nie przyniósł alternatywnej budy czy klatki, która umożliwiałaby zachowanie odpowiednich warunków termicznych. Gdy zrobić składkę na taki cel i sprezentować właścicielowi pupila to wszyscy byliby zadowoleni, psiak, Pan i sąsiedzi ale po co myśleć jak tu chodzi o aferę nowo Warszawskich trzepiących słomę z butów. Oni ze wsi się wyrwali dlatego tak bardzo nienawidzą wszelkich przejawów ludowości, psa na łańcuchu, elemntów religijnych czy patriotycznych. Obłudne wsióry

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ros 55 miesiąc temuocena: 83% 

   Posiadanie psa nie jest obowiązkiem. Ale jeżeli pies jest, to opiekun ma obowiązek właściwie o niego zadbać. Właściciel ma pieniądze i stać go na budę. Dobermany są psami prawie łysymi, jak widzisz na zdjęciu. Przed zimnem nic ich nie chroni. Trzymanie psa o takiej sierści przez 12 godzin na dworzu, gdy zimno, jest okrutne.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~DaroRTL 54 miesiąc temuocena: 36% 

   Pies jak pies, ale agresia w stosunku do tej kobiety, to juz przesada. No ale wszyscy widza tylko psa, ratujmy psa, a kobieta da sobie rade. Hahahahahahaha to jest szok

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~X 53 miesiąc temuocena: 38% 

   ŻADNA Z KOBIET NIE ZOSTAŁA POBITA TO BREDNIE

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 10 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rambo 52 miesiąc temuocena: 53% 

   Obcokrajowiec i pobił kobietę.... ciekawe co na to lewactwo hahaha pewnie powiedzą że go sprowokowała hahaha

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lewactwo to ja 51 miesiąc temuocena: 50% 

   jasne, bo tylko obcokrajowcy biją kobiety....

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dzekusioczek 50 miesiąc temuocena: 47% 

   Właściciela tak potraktowac

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~SKA 49 miesiąc temuocena: 52% 

   Ktoś napisał, że facet jest z Egiptu. Gdyby te biedne obrończynie zwierząt wtargnęły na jego posesję w Egipcie to niestety, ale były by to ich ostatnie chwile. Tacy są Egipcjanie. Dobrze, że Egipcjanie uczą inne narody szacunku do cudzej prywatności.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~TW. 48 miesiąc temuocena: 69% 

   Niech spada do egiptu.a jak jest w Polsce to ma sie ma sie dostosowac.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 11 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~X 47 miesiąc temuocena: 33% 

   Aha czyli można sobie wejść do obcego mieszkania bez pozwolenia ?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lila 46 miesiąc temu

   Zgadzam się z wypowiedzią osoby powyżej, niech ten pan wraz z rodziną wraca do kraju ojczystego, zresztą za agresję powinno się go deportować.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~SKA 45 miesiąc temuocena: 38% 

   Szanowna redakcjo. Piszcie tak, żeby było wiadomo kto co i jak. Bo ludzie w Polszy ciemni i tylko nagłówki czytają. Z polskim chłopem można dogadać się po polsku a i czasem coraz częściej po angielsku.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~farewell 44 miesiąc temuocena: 14% 

   Wracaj skąd przyszedłeś ! Myślisz ciągle bukwami !

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 1 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Franek 43 miesiąc temuocena: 76% 

   Przeczytajcie swoje wypociny wielkomiejscy pseudointelektualiści. Dlaczego nie wyrażacie opinii na temat tego konkretnego przypadku - człowieka (w tym przypadku obcokrajowca), który niehumanitarnie traktuje psa. Łatwiej bazować na stereotypach, opluwać i dyskryminować wszystkich ludzi ze wsi. Uważacie się od nich lepsi i widać, że sprawia wam to ogromną przyjemność. Czuć się panami w każdej sytuacji, szlachtą, mędrcami, mieć prawo do decydowania za innych, bo inni nie mają prawa głosu, bo są głupsi. Kto dał Wam takie prawo??? Ta wasza wielkomiejska, wspaniała tolerancja dla wszystkiego co odmienne, indywidualne i niepowtarzalne. Niestety tylko na pokaz. W rzeczywistości z daleka bije od was odór hipokryzji i zgnilizna intelektualna, dyskryminujecie wszystko co nie jest w waszym interesie, pogarda dla ludzi biednych i prostych ale jednocześnie egzaltowane uwielbienie dla zwierzątek, bo to jest modne. Rzygać się chce. Patomiejska szlachta.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Czułała 42 miesiąc temuocena: 41% 

   Piesio nie wygląda na zmartwionego ani zabiedzonego.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 41 miesiąc temuocena: 58% 

   pewnie ma takie samo futro jak ty. Postój 12h na mrozie, pewnie też nie będziesz zmartwiony czy zabiedzony. Możecie nawet postać na jednym wybiegu, gawiedź będzie miała jakąś rozrywkę, a i wy się trochę poruszacie.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 21 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~leon 40 miesiąc temuocena: 65% 

   Straż Miejska powinna przyjechać i wytłumaczyć właścicielowi - doberman to rasa, która nie posiada podszerstka, w taką pogodę zwyczajnie marznie, to pies który potrzebuję ruchu i bliskiego kontaktu z człowiekiem, pozostawanie na łańcuchu może złamać mu psychikę i np. stanie się bardzo znerwicowany i niebezpieczny. Z takim psem trzeba pracować sporo.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jot 39 miesiąc temuocena: 82% 

   Tak, tak. I na pewno właściciel grzecznie przeprosi, wykaże skruchę, obieca, że już nie będzie i zabierze psa do mieszkania...

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~SKA 38 miesiąc temuocena: 80% 

   Zawodowiec z Ciebie, Leon.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~J 37 miesiąc temuocena: 60% 

   Była straż. Wg prawa wszystko jest przepisowe a buda ogrzewana - niestety.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~leon 36 miesiąc temuocena: 83% 

   nie zawodowiec, mój ojciec miał psy, w domu były dwa wyżły, potem doberman i owczarek niemiecki oraz krótko terier rosyjski. Doberman i terier były najbardziej wymagające, odstawienie takiego psa nie jest dobre, może stać się groźny. Owszem biegay po terenie posesji, ale mieszkały z nami w domu. Po prostu to nie są psy do budy, ale ludzie robią im rózne złe rzeczy i potem dziwią się, że pies szczeka, czy jest agresywny.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 10 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kon 35 miesiąc temuocena: 86% 

   A to dopiero poczatek. Kabaciarze krzykacze, coscie galerii nie chcieli ;-). Minimum 10k nowych sasiadow juz sie szykuje, zeby sie do apartmą od Echo wprowadzic. Skoro taki typ placi 20k z metra to co go jakas baba na ulicy obchodzi, najwyzej moze w zeby dac, jak ten od psa, hehe.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tak tak 34 miesiąc temuocena: 96% 

   Mieszkan na wsi, tez mam dobermana a raczej dobermanke, jak jest ok 0 to siku, kupka i na cito pod koldre...

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Natolin 33 miesiąc temuocena: 62% 

   Okrutna i głupia mentalność wsiowa to niestety stan umysłu i przeprowadzka do miasta tego nie zmieni, niestety. A może bezempatycznemu właścicielowi tego psiaka lepiej będzie służył ochroniarz abo alarm? Przecież nie musi męczyć zwierzaka. A na kosztowności to dobry jest sejf w banku, nie trzeba psa.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kokoko 32 miesiąc temuocena: 45% 

   A właśnie na Natolinie przeszkadzają społeczeństwu bezdomni - bo siedzą na ławkach. I ich losem jakoś się nikt nie przejmuje. Ale losem psa na łańcuchu to owszem. Naprawdę na tym polega człowieczeństwo i wyjście z jaskiń? Matrwić się o psa w czyimś ogródku, a człowieka za drzwiami mieć za nic?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 25 30 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jot 31 miesiąc temuocena: 66% 

   Kokoko, tym bezdomnym(?) usiłowano pomóc wielokrotnie. To ich decyzja, że tam są i robią to, co robią. Pies jest na łańcuchu, ruszyć się nie może, nie ma szansy sam zdecydować o swoim losie.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 21 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kokoko 30 miesiąc temuocena: 50% 

   @jot a gdyby nie stał na łańcuchu to decydowałby o własnym losie? Wolne żarty! Robiłby to na co właściciel by mu pozwalał. Chciałbyś mieć właściciela, który będzie decydował co będziesz jadł, gdzie mieszkał i zlikwiduje ci możliwości reprodukcyjne? To się nazwywa niewolnictwo. Psy w miastach to zabawki w rękach egoistycznych ludzi którzy zaspakajają swoją potrzebę dominowania kosztem zwierząt i innych ludzi.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 6 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jot 29 miesiąc temuocena: 67% 

   1. Pies jest jednak w dzisiejszych czasach zawsze (prawie) uzależniony od człowieka. Wydaje mi się to normalne. Chyba mam zbyt małą wyobraźnię, żeby sobie wyobrazić świat, w którym wszystkie psy żyją na wolności i same sobie 'organizują' życie. 2. Natomiast rolą człowieka, opiekuna psa, jest takie traktowanie zwierzaka, żeby jego (zwierzaka) życie było dla niego (zwierzaka) odpowiednio dobre/miłe/zdrowe/przyjemne/... i bez niepotrzebnego stresu i cierpienia. Tu nie chodzi o potrzebę dominowania. I nie myślę, że to, co piszesz dotyczy tylko mieszkańców miast. Uważasz, że poza miastem pies nagle przestaje być zabawką...? Może tam jest jeszcze gorzej, bo jest tylko wykorzystywany do pracy/stróżowania/straszenia potencjalnych złych ludzi itp. I nie dba się o jego (psa) dobrostan, tylko o to, żeby wykonywał swoje zadanie - po trupach do celu...

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kokoko 28 miesiąc temuocena: 0% 

   Psy to udomowione wilki. Wilki żyją w naturze i ani chcą ani nie potrzebują jakiejkolwiek "opieki" człowieka. Byle by nie niszczył ich naturalnego środowiska i nie napuszczał na nich psów, czyli ogłupionych przez siebie ich pobratymców. Mnożenie psów zdanych na opiekę człowieka, by móc się cieszyć ich wiernością czy oddaniem to egoizm człowieka. 2. Cóż w tym złego, że pies stróżuje? Psy powstały właśnie jako udomowione wilki które za strawę stróżowały i walczyły w obronie człowieka. Później pomagały wypasać bydło. Gdyby nie te zadania nie byłoby w ogóle psów. I to jest ich naturalna rola. Wszystko inne to dziwactwa człowieka.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alisterkabat 27 miesiąc temuocena: 84% 

   Jaki Club, taki Forest - albo na odwrót. Piękna nazwa, taka amerykańska i aspiracyjna, wow! A tu proza życia, czyli nasz swojski standard miejsko-wiejski. A sielankowe opowieści o polskiej wsi, to proszę dzieciom opowiadać.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~koma 26 miesiąc temuocena: 100% 

   akurat TEN miejsko - wiejski standard to swojski nie jest - Pan jest raczej umaszczenia swojego pupila więc jaki swojski

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kokoko 25 miesiąc temuocena: 23% 

   Kiedyś był to ( i chyba nadal jest) normalny psi żywot: buda i łańcuch przez 24 godziny na dobę I gdy zimy były prawdziwe tzn. 20-30 stopni mrozu. Tak było od zawsze.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 43 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Natolin 24 miesiąc temuocena: 68% 

   Kiedyś człowiek mieszkał w jaskini i jadł surowe mięso. Teraz też tak ma być Twoim zdaniem? To wyjątkowo głupie usprawiedliwienie wsiowego okrucieństwa.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 26 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MrFrosty 23 miesiąc temuocena: 71% 

   widać nie wszyscy człekokształtni wyleźli z jaskiń...

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 24 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 22 miesiąc temuocena: 61% 

   @koko - no ale ciebie jakoś do miasta wypuścili i teraz promujesz nam tu wiejską kulturę. I nie, nie było tak od zawsze, bo kiedyś psy, kury a czasem i świnia (u bogatszych) w jednej lepiance z gospodarzami mieszkały. I ich setką bombelków. Wtedy to by się dopiero brało "pińcet".

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 14 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kokoko 21 miesiąc temuocena: 39% 

   A co z dzikami, zającami, sarenkami nie wspominając o najbiższych pobratymcach psów - wilkach? Im też zimno a do tego głodno.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 11 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kokoko 20 miesiąc temuocena: 50% 

   Jako świnki owszem. Ale psy na ogół nie mieszkały z ludźmi. I dobrrman nie jest jak większość psich ras wytworem natury, ale inżynierii człowieka. A ze wsi jesteśmy wszyscy, przecież to oczywiste. Moi dziadkowie mieszkali na wsi. Przyznaję.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 8 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wera 19 miesiąc temu

   Kiedyś chłop przychodził z pola i jak był w złym nastroju to wpierw stłukł żonę, potem dzieci i skopał tego psa przy budzie. Tak było od zawsze. Dobrze bylo?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mela 18 miesiąc temuocena: 88% 

   A czy spółdzielnia lub wspólnota nie może zadziałać? Wprowadzić przepisów zabraniających trzymania psów w budach na terenie ogródków? Czy to by nie pomogło prawnie?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ssssssss666 17 miesiąc temuocena: 73% 

   jaka spółdzielnia kobieto?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 11 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ssssssss666 16 miesiąc temuocena: 77% 

   chamstwo z wiochy się nazjeżdżało i znęca się nad burkiem jak dziad i pradziad buraki bez mózgu i empatii. Nie dziwne że szczeka niech ten cebulak sam na łańcuchu siedzi cały dzień.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~SKA 15 miesiąc temuocena: 50% 

   Tak, z wiochy, a do tego po polsku lub po angielsku ani be ani me. Myśl trochę, albo przeczytaj artykuł w całości. Trudno prawda?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 4 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Spn 14 miesiąc temuocena: 56% 

   Abstrahując od sytuacji pieska to ... co wy ludzi macie do wsi i ludzi ze wsi? Ja całe życie mieszkam w mieście a teraz zbieram pieniądze aby kupić działkę i wyprowadzić się na wieś. Każde wakacje i urlop spędzam przeważnie gdzieś na wsi: ludzie przemili, życie bez pośpiechu, kontakt z naturą, bez stresu. Chyba czas skończyć z takimi głupimi powiedzeniami bo nie mają potwierdzenia w rzeczywistości. W mieście prędzej trafisz na chama i prostaka niż na polskiej wsi!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 13 miesiąc temuocena: 78% 

   jako mieszczuch posiadający także wiejską "rezydencję" ci odpowiem. Tak, zawsze jak gdzieś jedziesz na krótko ludzie są przemili, pomocni, natura jest piękna, powolne życie, bez stresu. Ale zostań tam dłużej w jednym miejscu i zobaczysz jak traktują psy, czym palą w piecu, czy noszą maseczki w sklepach, a nie daj Boże podbierz trochę miedzy. Zobaczysz jak się utylizuje plastiki, co robi ze śmieciami, które nie mieszczą się do kubłów, albo z kociętami na wiosnę. I pisze to jako osoba, która ma niemal samych miłych (długookresowo) sąsiadów. A jak trafisz do pisowskiej wsi, w której rządzi proboszcz, a ty jesteś odmiennych poglądów, to ci już współczuję.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 45 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~leon 12 miesiąc temu

   bajki piszesz czy tak na serio???

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rolnik 11 miesiąc temuocena: 67% 

   Ludzie dzielą się prosto - na mądrych i głupich. Miejsce zamieszkania nie ma znaczenia. Sporo komentarzy atakujących wieś piszą mało inteligentni ludzie. No cóż przeczytać ze zrozumieniem to trzeba minimum ze trzy klasy ukończyć. Wyłapać z treści że to nie ktoś ze wsi tylko obcokrajowiec to poza zasięgiem umysłu.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabatczyk 10 miesiąc temuocena: 87% 

   Piękny pies z podłym właścicielem który z jakiejś innej jest kultury sąsiedzi uważajcie

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 9 miesiąc temuocena: 85% 

   złoto, marmury i pies na łańcuchu dobitnie świadczą o tym, że w domu tym mieszka aktywny miłośnik disco polo. Ale czemu zamieszkał w mieście?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Znudzona 8 miesiąc temu

   Facet jest z Egiptu

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~dumbass 7 miesiąc temuocena: 82% 

   Zgaduję że właściciel to wschodni słowianin w dresie

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gdghshs 6 miesiąc temuocena: 100% 

   Pudło. Facet jest z Egiptu.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Owczarek 5 miesiąc temuocena: 44% 

   Moze ten doberman identyfikuje sie jako pies pasterski.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~molka 4 miesiąc temuocena: 83% 

   No to mają sąsiedzi luksusowo!!!Współczuję ....

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~leon 3 miesiąc temuocena: 74% 

   piękny (niestety smutyny) przykład, starczyło na przeprowadzkę do miasta, na mieszkanie, na psa rasowego ale mentalność pozostała nietknięta

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin (z Ursynowa) 2 miesiąc temuocena: 48% 

   Niesamowite…Kabaty podlasiem stoją…hahaha

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Znudzona 1 miesiąc temu

   Facet jest obcokrajowcem. Ludzie nauczcie się czytać ze zrozumieniem, bo brak tej umiejętności bardzo źle o was świadczy

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4141 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.11.2021 - 31.01.2022