REKLAMA
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 grudnia 2017, 10:01 komentarzy 6

  (SK)

  REKLAMA

  Iluminacja na Ursynowie Północnym, Stokłosach, Imielinie i Natolinie, ale - nie na Kabatach. Dlaczego? Pytają mieszkańcy tego osiedla.

  - Czy my jesteśmy częścią Ursynowa? Dlaczego władze o nas zapomniały? - pyta pan Michał z Kabat, który zastanawia się dlaczego w alei KEN pomiędzy ul. Jeżewskiego i Wąwozową nie ma iluminacji świątecznej. 

  I rzeczywiście. Wygląda to kuriozalnie - na niemal całej długości od metra Ursynów do Jeżewskiego - świąteczne ozoby na ulicznych latarniach świecą się, a na samych Kabatach ich nie ma. Czyżby ratusz uznał, że mieszkańcy Kabat sami zadbają o świąteczny nastrój?

  Do dekoracji alei KEN powrócono po dwóch latach przerwy. Świecące ozdoby miały się pojawić na 98 latarniach w granicach dzielnicy. Jak podaje urząd, szpaler lampek miał się ciągnąć od strony północnej skrzyżowania al. KEN z ul. Surowieckiego i Bartóka do skrzyżowania z ul. Wąwozową od strony południowej.

  Ale pomiędzy Jeżewskiego a Wąwozową ich nie ma. Jak tłumaczy burmistrz Robert Kempa powód jest prozaiczny i "nie do przeskoczenia".

  - Zarząd Dróg Miejskich, który administruje aleją KEN, negatywnie zaopiniował instalację iluminację na odcinku między Jeżewskiego a Pala Telekiego - mówi burmistrz.

  Drogowcy uznali, że bożonarodzeniowa iluminacja będzie konkurencją dla zamontowanej niedawno sygnalizacji świetlnej dla aktywnego przejścia przy Pala Telekiego. Świąteczne światełka mają też odwracać uwagę kierowców od świateł ostrzegawczych przed przejściem dla pieszych na wysokości Jeżewskiego.

  AKTUALIZACJA: Jak informuje dzielnica, jeszcze dziś (wtorek, 12 grudnia) iluminacja świąteczna pojawi się na Ursynowie. ZDM zmienił swoją decyzję.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 72

  • 16
   BARDZO PRZYDATNY
  • 17
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 7
   OBOJĘTNY
  • 5
   NIEPRZYDATNY
  • 9
   WKURZONY
  • 17
   BRAK SŁÓW

  6Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Korbol 6 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Unikam jazdy KEN-em jak ognia. (wielokrotnie przetrącony kręgosłup komunikacyjny Ursynowa). Specjalnie pojechałem zobaczyć - faktycznie żenada. Ale widziałem również że są pomocowane ozdoby tylko nie podłączone, czyli będzie ładnie :-)

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Klementyna 5 7 miesięcy temuocena: 83% 

   Nooo! Mają szczęście że jednak zmienili zdanie bo to moja codzienna trasa z wózkiem. I też mam prawo do atmosfery świąt! Super!

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ted 4 7 miesięcy temuocena: 70% 

   przykre, że polityka wkrada się nawet przy okazji tego radosnego czasu Świąt Bożego Narodzenia :(

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obserwator 3 7 miesięcy temuocena: 67% 

   polityka??? w jakim sensie???

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~abba 2 7 miesięcy temuocena: 76% 

   to bzdura, niebezpiecznie jest wtedy gdy jest ciemno, także na chodnikach, a nie gdy świeci światło i widać przechodnia, który podchodzi do jezdni ! Poza tym - to skandal finansowy - właściciele nieruchomości na kabatach płaca najwyższy podatek od mieszkań w całej dzielnicy, a światełek niet !

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkaniec KEN 1 7 miesięcy temuocena: 77% 

   Uwierzę jak zobaczę negatywną opinię. Na całym KEN są przejścia dla pieszych i tam jakoś nie przeszkadza. Nie wierzę Kempie za nic, non stop oszukuje i kręci. Wzięli znajomka z Łomianek, któremu została końcówka świateł do montażu i niestety zabrakło. Szkoda, że w Łominakach wieszali wcześniej, bo tak byłaby szansa, że tam zabraknie. Droga Redakcjo, znacie koszt instalacji tego oświetlenia ?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1733 sekundy
  REKLAMA