REKLAMAA1-SUSHI-Royal-01-02----01-03-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  ulica Kądziołeczki zastawiona autami

  ulica Kądziołeczki zastawiona autami (AŁ)

  REKLAMA

  Mała droga wielki problem. Mieszkańcy ulicy Kądziołeczki spierają się o parkowanie. Na utrudnienia narzekają właściciele domów po parzystej stronie ulicy, to przed ich bramami, furtkami stawiają swoje samochody sąsiedzi z naprzeciwka. Sprawa nie jest jednoznaczna, każda ze stron ma swoje argumenty i czeka na decyzje ursynowskich urzędników.

  19 lat temu wzdłuż ulicy Kądziołeczki na Zielonym Ursynowie powstało osiedle domów z garażami. Źle wyprofilowane, zbyt strome wjazdy na których wieszały się samochody, sprawiły że mieszkańcy parkowali po drugiej stronie ulicy. Nikomu to nie przeszkadzało, dopóty dopóki naprzeciw nie powstały domy. Właściciel jednego z nich Dariusz Grabiec tak opisuje sytuację:

  - Czasami mam problem, żeby wejść do własnego domu. Prosiłem sąsiadów, żeby nie zastawiali brami  furtek, ale bezskutecznie. Usłyszałem, że parkowali tak kilkanaście lat i nie będą tego zmieniać - mówi w rozmowie z Haloursynow.pl.

  Dlatego powołując sie na znak "strefa zamieszkania", który stoi przed wjazdem na ulicę, złożył wniosek w ursynowskim Wydziale Infrastruktury o wyznaczenie miejsc do parkowania z wyłączeniem bram furtek i wlotów do szamba.

  - To jednak niemożliwe. Kądziołeczki jest za wąska by wyznaczyć takie miejsca, zwłaszcza że jest ulicą dwukierunkową - mówi Wojciech Janowicz z ursynowskiego ratusza.

  Okazuje się, że nie tylko źle zrobione podjazdy są przyczyną problemu, zwłaszcza że część mieszkańców je naprawiła. Jednym z nich jest Ryszard Sztyrka, który wskazuje, ze problem leży gdzie indziej.

  - Garaże są zalewane, bo nie ma tutaj kanalizacji deszczowej. To podstawowy problem na Zielonym Ursynowie - mówi mieszkaniec.

  W dodatku jest to przeszkoda, która szybko nie zniknie. Bo jak mówi nam Kazimierz Bigoszewski naczelnik Wydziału Infrastruktury, na razie nie ma planów zrobienia tam kanalizacji.

  - Na Ursynowie nie ma zbiornika, gdzie można byłoby odprowadzać wodę. Najbliższy to Potok Służewiecki. My nie dostajemy żadnych pozwoleń, żeby tam spuszczać wodę, bo potok już teraz jest bardzo przeciążony - przekonuje naczelnik.

  Mieszkańcy ul. Kądziołeczki liczyli, że za 3-4 lata będzie zbudowana kanalizacja deszczowa i wówczas powstanie na ich ulicy chodnik. Dziś mają tylko fragment, który sami zbudowali.

  - Jest tu bardzo niebezpiecznie. Chodzą tu rodzice z dziećmi, trzeba bardzo uważać, można w każdej chwili znaleźć się pod kołami samochodu. Piesi na tej ulicy mają pierwszeństwo tylko teoretycznie - mówi Dariusz Grabiec. 

  I w tej sprawie stanowisko urzędników jest jednoznaczne. Kierowcy i tak stawaliby na chodniku, bo postawienie słupków oddzielającyh chodnik od jezdni jest niemożliwe. Zajęło by to 2 metry i tak już bardzo wąskiej ulicy.

  Ryszard Sztyrka zwraca uwagę jeszcze na jedną sprawę, która spędza sen z powiek wszystkim mieszkańcom Kądziołeczki.

  - Około 3 lata temu powstało osiedle Willa Ursynów, jego mieszkańcy nie mają swojej drogi dojazdowej i korzystają z naszej. Zwłaszcza rano gdy ruch jest duży trudno wyjechać z garażu - mówi.

  Sytuację może poprawić budowa łącznika Willi Ursynów z ulicą Tramblanki, tak by nie musieli korzystać z Kądziołeczki.

  - Złożyliśmy wniosek w Wydziale Architektury i mam nadzieję, że za miesiąc będziemy mieli prawa do terenu. Otworzylibyśmy fragment tej ulicy i zrobili tam ruch jednokierunkowy. To niewątpliwie odciążyłoby ruch na Kądziołeczki - powiedział Kazimierz Bigoszewski z Wydziału Infrastruktury. I jak dodaje, w tej chwili nie ma dobrego rozwiązania, które zadowoliłoby wszystkich. Przy ulicy Kądziołeczki mieszka około 100 osób.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 37

  • 5
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 5
   WKURZONY
  • 16
   BRAK SŁÓW

  13Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Morfeusz 13 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Mieszkam niedaleko ... i jedyne co przychodzi mi do głowy to : Ci z lewej ze "starych" segmentów . Zasypią wjazdy do garaży i wtedy powstanie płaska powierzchnia do parkowania a Ci "nowi od odmów" cofną swój płot o metr ... tak aby ich auta miały się gdzie "przytulać" do płotu. Chyba że mają gdzie stawać na posesji.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~green_is_bad 12 7 miesięcy temuocena: 50% 

   Miasto powinno budować parkingi

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~talencio 11 7 miesięcy temu

   Parę lat temu mieszkańcy grozili, że w przypadku braku rozwiązania problemu zabiorą kostkę, którą za własne pieniądze wyłożyli. Ktoś, coś?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Arnie 10 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Niestety bez pozwolenia na rozbiórkę nie mają prawa tego zrobić, nawet jeśli drogę utwardzili własnym sumptem czy nawet w ramach samowoli budowlanej.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PP 9 7 miesięcy temu

   jak to była samowola, to oby dzielnica sobie nie przypomniała o karze ;)

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~RychuPe 8 7 miesięcy temuocena: 83% 

   Przecież ta droga jest publiczna. A skoro tak to może nią jeździć każdy. Ten pan Rysiu mówi jakieś bzdury. Nielegalne to jest parkowanie, które sprawia, że z dwukierunkowej drogo robi się jedno...

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~10 7 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Droga publiczna wybudowana za prywatne pieniądze właścicieli nieruchomości.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Arnie 6 7 miesięcy temuocena: 100% 

   To nie ma znaczenia za czyje pieniądze była zbudowana. Droga jest własnoscią skarbu państwa i miasta Warszawy i jest w zarządzie miasta. Fakt, że ktoś sfinasował jej nawierzchnie nie daje mu żadnych praw do dysponowania tą drogą.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sasa 5 7 miesięcy temuocena: 100% 

   od 100 lat wiemy, że Ursynów leży na iłach gliniastych nie przepuszczających wody deszczowej. Taki afer zalewania garaży było dziesiątki. Jak się buduje źle to ma się wodę w garażu.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rudy_z_Natolina 4 7 miesięcy temuocena: 100% 

   eeeee a chciałem tam kupić ten segment w tej "Villi Ursynów" ale ta myśl o dojeździe, szambiarach itp .... juz wolę Natolin.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 3 7 miesięcy temuocena: 100% 

   A gdzie jest policja? Wlepiać mandaty za parkowanie pod zakazem, to się kierowcy nauczą!

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~J.M.K. 2 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Mamy podobny problem. W Centrum. Zapraszam na ul. Oleandrów i Polną.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jarek3365 1 7 miesięcy temuocena: 86% 

   Oleandrów często zgłaszane jest do straży miejskiej i potwierdzane, a polna jaki nr ? czy jest tam znak B-36 ? spróbuję jakoś pomóc

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2646 sekundy
  REKLAMAA2-SUSHI-Royal----DODATKOWO