REKLAMAA1 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 września 2022, 17:45

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Ile można zyskać, kupując nowy samochód na firmę? O ile mniej podatku zapłaci osoba prowadząca działalność, jeśli zdecyduje się na leasing nowego samochodu? Jasno, precyzyjnie i zgodnie z aktualnymi przepisami wylicza to kalkulator zamieszczony na Superauto.pl. Klienci mogą teraz sprawdzić koszty oraz korzyści podatkowe dla każdego wybranego samochodu w ofercie.

  Wprowadzone rozwiązanie jest zintegrowane z serwisem internetowym, na którym klient może obejrzeć każdy samochód, sprawdzić cenę i zobaczyć przeliczenie - jaki jest faktyczny koszt gotówkowy danego modelu oraz jakie są korzyści podatkowe z tytułu zaciągnięcia zobowiązania finansowego w leasingu operacyjnym. Korzyści z tytułu podatków VAT i CIT.

  Czytelny obraz sytuacji finansowej

  - Polskie prawo podatkowe jest skomplikowane i podlega ciągłym zmianom. Nie są to informacje ani oczywiste, ani łatwe. Pod uwagę należy brać wszelkiego rodzaju zmienne: wyjątki, limity, warunki. Dla wielu przedsiębiorców poruszanie się w gąszczu przepisów jest trudne i angażujące czasowo. Wychodzimy im naprzeciw - mówi Krzysztof Trojan, Dyrektor Finansowy Superauto.pl.

  - Wdrożyliśmy aktualny kalkulator, który daje Klientowi czytelny obraz sytuacji finansowej w zależności od wybranej formy finansowania nowego samochodu. Kalkulator wylicza w różnych wariantach i zgodnie z obowiązującym prawem korzyści podatkowe dla przedsiębiorcy - wyjaśnia Krzysztof Trojan.

  Optymalizacja podatkowa

  Korzyści podatkowe to kluczowa fraza pomysłu wdrożonego przez Superauto.pl. Dyrektor finansowy firmy tłumaczy, że optymalizacja podatkowa to bardzo ważny element w działalności gospodarczej, czy to jednoosobowej, czy spółki. – Korzystanie w prowadzonej działalności z samochodu nabytego na firmę, stwarza możliwości zmniejszenia wartości podatku przekazywanego do Urzędu Skarbowego.

  Jeżeli zamiast korzystać z samochodu prywatnie, przedsiębiorca zakupi auto na firmę, to co prawda powiększy bazę kosztową przedsiębiorstwa (przy czym i tak poniósłby ten wydatek prywatnie, chcąc użytkować samochód), ale jednocześnie obniży dochód, czyli podstawę do opodatkowania, co realnie wygeneruje dla niego korzyść gotówkową, bo w konsekwencji odprowadzi mniejszy podatek dochodowy do Urzędu Skarbowego.

  Podobnie sytuacja wygląda w przypadku podatku VAT należnego Urzędowi Skarbowemu, który możemy pomniejszyć o VAT naliczony z rat leasingowych.

  Kalkulator leasingowy Superauto.pl

  Przykładowa kalkulacja korzyści podatkowej przy zakupie samochodu na Superauto.pl

  BMW X5 w leasingu

  Przykładowa kalkulacja dla oferty: 

  Realna korzyść z leasingu

  I to są te dwie fundamentalne rzeczy, które powodują, że jak przeliczymy realne wydatki na samochód w leasingu versus w zakupie za gotówkę, to okaże się, że dla prowadzących działalność, auto w leasingu jest istotnie tańsze.

  Mniej VAT-u, mniej CIT-u, a auto kosztuje tyle, ile kosztowało z tą różnicą, że zapłacimy mniej podatków niż w przypadku zakupu prywatnie – wyjaśnia Krzysztof Trojan. - Dlatego mówimy o korzyściach podatkowych. Chcemy, aby osoba prowadząca działalność zobaczyła skwantyfikowane realne korzyści płynące z zakupu samochodu w leasingu. Koszty generowane przez firmę tworzą swego rodzaju tarczę podatkową, całkowicie zgodną z prawem. Dlatego opłaca się i warto kupować nowe samochody na firmę. W szczególności nowe auta, które nie są tanie.

  Artykuł załadowany: 0.3775 sekundy
  REKLAMAA2 Spiżarnia Hrab 24.10.2022 - 23.12.2022