REKLAMAA1_Auchan_od-01-01-do-31-03-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (pixabay.com)

  W jaki sposób znaleźć kamerzystę, który w doskonały sposób uwieczni jeden z najpiękniejszych dni w życiu? Na co zwrócić uwagę przy wyborze, aby później nie żałować podjętej decyzji? Czego oczekiwać od kamerzysty?

  Długi film, krótki teledysk, a może film 3D?

  Wbrew pozorom, kamerzyści ślubni oferują całkiem sporo możliwości, jeśli chodzi o filmowanie uroczystości weselnych. Najczęściej jednak kojarzeni są z 3-5-godzinnym filmem, który ogląda się raz w życiu i odkłada do szafy. Fakt, tak długi film ze ślubu i wesela może okazać się nie tylko nużący, ale przede wszystkim pochłaniający ogromną ilość czasu, gdy chce się przeżyć jeszcze raz ten wyjątkowy dzień. Dlatego coraz częściej, długie filmy skracane są do około godzinnych. Taka opcja eliminuje zbyt długie kadry, oglądanie jedzących gości i wszystko to, co w kilkugodzinnym filmie nie podoba się większości par. Film zmienia się w naturalny reportaż z uroczystości i zabawy, którego oglądanie nie jest uciążliwe. Jeśli jednak i taka forma jest dla Państwa Młodych nie do przyjęcia, można zdecydować się na kilku- lub kilkunastominutowy teledysk ślubny, który bez problemu prześle się gościom weselnym mailem lub opublikuje w mediach społecznościowych. Wśród propozycji kamerzystów, słyszy się również o filmach 3D. Jednak do ich oglądania niezbędny jest odtwarzacz Blu-ray oraz okulary, które pozwolą zobaczyć obraz w trójwymiarze.

  Gdzie szukać kamerzysty na ślub?

  Jeśli Para Młoda jest już pewna tego, że chciałaby uwiecznić swój ślub i wesele na filmie, czas zabrać się za poszukiwanie odpowiedniego kamerzysty. Na początek warto zorientować się, czy ktoś ze znajomych lub rodziny nie może polecić usługodawcy, ze współpracy z którym był zadowolony. Warto zaglądać na takie portale, jak https://wedding.pl/kamerzysta-na-wesele/warszawa, gdzie znajdują się bazy kamerzystów oraz opinie na ich temat. Również fora internetowe i grupy na portalach społecznościowych, dedykowane osobom planującym ślub i wesele, mogą okazać się świetną skarbnicą wiedzy o kamerzystach. Wszystkie porady warto zweryfikować, zaglądając na strony internetowe filmowców i oglądając ich dotychczasowe realizacje.

  Jak rozpoznać profesjonalnego kamerzystę?

  Kiedy już zdecydujemy, co nam się podoba w filmowych propozycjach, a co nie, warto umówić się na spotkanie z kilkoma kamerzystami, podczas którego można na przykład obejrzeć wybrany film ślubny w całości. Oprócz tego, warto zapytać o doświadczenie filmowca, sprzęt, którego używa do pracy, technikę filmowania, jaką stosuje, czas, jaki spędzi na ślubie i weselu oraz na montażu, cenę usługi i wszelkie możliwe rabaty. Jeśli ma się jakiś pomysł na film, warto dopytać sie kamerzysty, czy będzie w stanie go zrealizować. Jeśli filmowiec odmawia, warto dociekać dlaczego nie może spełnić prośby. Profesjonalista będzie potrafił to merytorycznie wyjaśnić, amator rzuci od niechcenia klasyczne "bo nie".

  Na co zwrócić uwagę, podpisując umowę z kamerzystą?

  Jeśli kandydat na ślubnego filmowca spełni nasze oczekiwania podczas spotkania, czas na dopełnienie formalności. Absolutnie nie warto zgadzać się na realizację usługi bez umowy, ponieważ, w skrajnym przypadku, może okazać się, że w dzień ślubu filmowiec zwyczajnie się nie pokaże, psując nastrój Pary Młodej. Umowa to ubezpieczenie na wypadek różnych okoliczności, dlatego nie można machnąć na nią ręką i zgodzić się na jej ominięcie. W umowie powinny zostać zawarte takie kwestie, jak: imię i nazwisko kamerzysty, który uwieczni uroczystość, kwota do zapłaty wraz z zaliczką, którą z pewnością będzie trzeba wpłacić przed realizacją usługi, ilość godzin pracy kamerzysty, rodzaj materiału i nośnika, na którym film zostanie przekazany Parze Młodej oraz ilość kopii filmu, a także konkretną datę oddania zmontowanego materiału. Te informacje bezwzględnie powinny znaleźć się w umowie z kamerzystą ślubnym.

  Film ze ślubu i wesela - pamiątka na lata

  Film z uroczystości ślubnej i weselnej powinien przede wszystkim w naturalny sposób oddawać magię przeżytych chwil podczas jednego z najpiękniejszych dni w życiu. Profesjonalnie wykonany, stanie się pamiątką na całe życie, do której z chęcią będziemy wracać, którą będziemy chcieli się dzielić z najbliższymi i która - być może - stanie się inspiracją dla przyszłych pokoleń.

  (mat. promocyjny)

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.1276 sekundy
  REKLAMA