REKLAMAA1-AD-BUD--01-04----30-06-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ30 września 2018, 13:18 komentarzy 1

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (AP)

  Gra w kapsle, kometkę, plenerowe kręgle czy mecze piłki nożnej. Tak wyglądał pierwszy na Ursynowie Festiwal Gier Podwórkowych. Ma odciągnąć dzieci od ekranów smartfonów, a rodzicom przypomnieć zabawy ich dzieciństwa.

  W sobotę boiska Szkoły Podstawowej nr 343 przy Kopcińskiego zapełniły się wielbicielami rozrywek na świeżym powietrzu. Obok festynu zorganizowanego przez społeczność szkolną z okazji 25-lecia podstawówki, odbył się I Festiwal Gier Podwórkowych.

  - Ursynów jest coraz starszy, więc nostalgia za latami młodości staje się coraz większa. Chciałbym abyśmy promowali gry podwórkowe, bo trzeba odciągać dzieci od ekranów komputerów i smartfonów, i zachęcać je do zabawy na świeżym powietrzu - mówi Antoni Pomianowski, wiceburmistrz, pomysłodawca imprezy.

  Dla rodziców uczniów w wieku kilku-kilkunastu lat była to doskonała okazja do przypomnienia sobie gier z czasów ich młodości. Nie zabrakło więc przeciągania liny, gry w kapsle (niektórzy przynieśli stare kapsle znalezione w piwnicy). Były plenerowe puzzle, kręgle, gra w kometkę i gumę. 

  Zabawa rozpoczęła się od przedstawienia w sali gimnastycznej. Spektakl "Brzydkie Kaczątko" wystawił teatr O.N. - pierwszy w Polsce teatr osób niepełnosprawnych. Później atrakcje przeniosły się na boiska, gdzie przy dobrej pogodzie odbyły się prezentacje przygotowane przez klasy SP 343, swoje stoiska wystawili rodzice częstujący domowym ciastem oraz zdrową żywności. Rozegrano też wiele meczów piłki nożnej. Były konkursy, szkolna dyskoteka oraz zbiórka datków na rzecz dwójki dzieci z Afryki, którą opiekuje się szkolna społeczność.

  - Udana impreza, wszyscy cofnęliśmy się do lat swojego dzieciństwa. Dzieci były zadowolone, że poznały stare gry i zabawy sprzed ery smartfonów. A wszyscy spędzili ze sobą dobry czas - mówili uczestnicy festynu 25-lecia i Festiwalu Gier Podwórkowych.

  Kto wie, być może impreza wejdzie już na stałe do kalendarza imprez rekreacyjnych na Ursynowie.

  (źródło: www.sport.ursynow.pl)

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 9

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Rocznik1970 1 8 miesięcy temuocena: 100% 

   Na zdjęciu nie widziałem ani jednej starej gry! Kolejne show dla lemingów. Dziś się popiszą, a jutro i tak dadzą dzieciom smartfoniki. Gdzie chowany, podchody, komórki do wynajęcia, zbijak, kapsle, guma itd...?

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2739 sekundy
  REKLAMAA2-AUCHAN----DODATKOWO