REKLAMAA1 AUTO WIMAR 02.03.2021 - 01.04.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KW)

  Karczunkowska pozostanie jedną z najbardziej niebezpiecznych ulic na Ursynowie. Na przebudowę zabrakło pieniędzy. Poważniejszych wypadków na razie nie było, ale jak twierdzą mieszkańcy, to tylko kwestia czasu.

  Ruch na Karczunkowskiej zawsze był duży, ale jeszcze się zwiększył po oddaniu wiaduktu nad torami kolejowymi. Mieszkańcy od lat zwracają uwagę, że poprawa bezpieczeństwa pieszych jest konieczna.

  - Nie ma chodników, jest błoto, na którym można się poślizgnąć, a samochody szybko jeżdżą – mówi pani Marzena mieszkająca przy ul. Karczunkowskiej.

  - Chodnik i remont drogi na pewno by się przydał, zwłaszcza że ruch i tak już jest duży, a będzie jeszcze większy, bo budują trasę S7 – dodaje pan Piotr, który na Karczunkowskiej mieszka od 7 lat.

  Również nawierzchnia ulicy oraz sposób włączania się do ruchu pozostawiają wiele do życzenia. - Głównie dochodzi do stłuczek wynikających z nieuwagi kierowców i niebezpiecznych wyjazdów z posesji – zauważa pan Krzysztof, pracownik pobliskiego centrum ogrodniczego.

  Plany są, nie ma pieniędzy

  Plany na rozbudowę i remont Karczunkowskiej są. Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych po naciskach mieszkańców Zielonego Ursynowa opracował nawet koncepcję modernizacji ulicy. Po dwóch latach nic jednak nie słychać, aby miała ona zostać zrealizowana.

  - Informuję, że obecnie obowiązująca Prognoza Finansowa m.st. Warszawy na lata 2020-2050 nie uwzględnia żadnych działań inwestycyjnych związanych z rozbudową ul. Karczunkowskiej – informuje Dariusz Mosak, p.o. zastępcy dyrektora ZMiD. 

  Na gruntowną przebudowę ulicy potrzeba - wraz z wykupami gruntów - nawet 70 mln złotych. Takie były szacunki drogowców i dzielnicy.

  Koncepcja przewiduje poszerzenie ulicy o 6,5 metra, budowę chodników po obu stronach jezdni oraz ścieżki rowerowej. Wymienione miałoby zostać oświetlenie i wyznaczone dodatkowe przejścia dla pieszych.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 37

  • 2
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 13
   WKURZONY
  • 16
   BRAK SŁÓW

  10Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~nick 10 miesiąc temu

   Dziś rano miał miejsce poważny wypadek przy wyjeździe z Biedronki na Karczunkowską. Dwa mocno rozbite samochody i policja. czy ktoś tam w końcu musi zginąć?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nata 9 2 miesiące temuocena: 53% 

   Karczunkowska to Jeziorki, samo podciąganie tego terenu pod Ursynów to spore nadużycie, Jeziorki to Jeziorki, a teraz Jeziorki przemianowano na ZU, śmieszne to

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Toż to szok... 8 2 miesiące temuocena: 33% 

   taki artykuł bez zacytowania oburzenia dyżurnej Marzeny Zientary ....

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nata 7 2 miesiące temuocena: 75% 

   wybraliście ekipę to macie

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Balbina 6 2 miesiące temuocena: 100% 

   Były kocie łby - tak zwane. Ułożono płyty / pozostałości-odpady z fabryki domów na Służewcu. Sypano też tłuczone szkło z Laminy i Zelosu. Zalano to kiedyś asfaltem i jakoś było. Trochę poprawiono przy pracach nad kanalizacją i jakoś było oki - jeśli chodzi o jezdnie, przez dwa lata. Później studzienki w sposób Polsce naturalny postanowiły się zapadać, powstały ubytki, doły i wzniesienia, ruch się wzmaga - Karczunkowska upada. Nie ma chodników - nigdy nie było i raczej przez 5 kolejnych lat nie należy się spodziewać luksusów. Oj, chyba iż powstanie priorytetowe osiedle przy biedronce, ale to raczej Żoliborska wizja kota. Ta ulica się nie zmieni - chyba, że zapisze się kolejnym czarnym punktem : skręt do biedry / zjazd z wiaduktu.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Były wyborca Lenarczyka 5 2 miesiące temuocena: 71% 

   Lenarczyk oszukał wyborców?? Co mówił i obiecywał w sprawie Karczunkowskiej???

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Efityr975 4 2 miesiące temuocena: 92% 

   Absurd! Główny dojazd do trasy s7 dla mieszkańców Zielonego Ursynowa, Józefosławia, Julianowa, czesci Piaseczna i okolic wygląda jak koszmar drogowy lat 80. W bezpośrednim sąsiedztwie najnowocześniejsze kompleksy drogowe jak tunel pod Ursynowem, most na Wiśle, do których pośrednio prowadzi to coś co ciężko nawet nazwać drogą. Urząd zajmuje się za przeproszeniem pierdołami, z których korzystają w marginalnym stopniu pojedyńcze osoby a nie jest w stanie zapewnić podstawowej infrastruktury komunikacyjnej w tym regionie.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Krol Kreon Wspaniały 3 2 miesiące temuocena: 62% 

   no i możecie mi naskoczyć

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zwykły obserwator 2 2 miesiące temuocena: 38% 

   Widocznie idzie o podwyższenie budżetu, bo "budowlańcy" małych zleceń nie bierą, hi, hi. A i trzeba czekać na produkcję z 2 tys słupków, i wiele km krawężników 30cm. Producent nie nadąża. Jak wszystko będzie poukładane to neurobiałki będą zaskoczone szybkością decyzji ale "remont" będzie dłuuugi, by podtresować na zwężenie ruchu po "remoncie", hi, hi.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tęczowy Rafałek 1 2 miesiące temuocena: 64% 

   piniędzy nie ma i nie będzie (nigdy) - już wam to mówiliśmy

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2627 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.03.2021 - 31.03.2021