REKLAMAA1-AUCHAN-01-04----30-06-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (PO)

  Wracamy do tematu uciążliwej budowy wiaduktu przy Karczunkowskiej. Mieszkańcy, od początku rozpoczęcia prac, narzekają na fatalne warunki w jakich muszą na co dzień funkcjonować. – Takim bajorem docieramy codziennie do osiedla – mówią.

  Problem dojścia do przystanku PKP Jeziorki trwa od czasu przebudowy podziemnych instalacji w pierwszej fazie inwestycji - czyli od ponad roku. Już wówczas mieszkańcy Karczunkowskiej i okolic narzekali na ogromne kałuże i rozjeżdżone przez maszyny błoto.

  Kiedy wreszcie rozpoczęła się właściwa budowa wiaduktu, okazało się, że problem nie zniknął, a dojście do przystanku kolejowego wyznaczone przez wykonawcę, przy pierwszym deszczu zamienia się w rzekę błota.

  Zero poprawy, a na dodatek jeszcze gorzej z dnia na dzień. Z obietnic nic nie wynika – mówi pan Andrzej, autor filmu przedstawiającego dojście do osiedla, który publikujemy poniżej.

  Paweł Osiński, przewodniczący zarządu osiedla „Etap” twierdzi, że po ostatnich rozmowach z wykonawcą, zdecydowanie poprawiła się przejezdność ulic, pojawiły się chodniki na trasach prowadzących do przystanku autobusowego i kolejowego oraz na drodze prowadzącej do Biedronki.

  - Zagęszczony maszynowo tłuczeń został użyty do utwardzenia przejść dla pieszych, a jezdnia została oczyszczona z błota – mówi Osiński. – Niestety sprawdziło się tylko do czasu zmiany pogody. Będziemy znów zwracali się do dyrektora o interwencję – dodaje.

  Mieszkańcy czekają także na obiecane przez inwestora wykonanie utwardzenia ulicy Dawidowskiej, co umożliwi alternatywny dojazd do posesji, bez korzystania z uciążliwego odcinka ul. Karczunkowskiej, prowadzącego przez plac budowy.

  - Stan dróg i chodników przy ulicy Karczunkowskiej jest stale monitorowany. Warunki atmosferyczne spowodowały pojawienie się większej ilości wody na drodze. Wyrównamy dojazdy, a w poniedziałek ułożona zostanie dodatkowa warstwa, która poprawi odpływ wód opadowych - zapewnia Karol Jakubowski z PKP Polskie Linie Kolejowe, które modernizuje linię kolejową nr 8.

  A my będziemy przyglądać się sprawie i w najbliższym czasie poinformujemy o stanie dróg i chodników w okolicach budowy.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 11

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 3
   WKURZONY
  • 5
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.262 sekundy
  REKLAMAA2-Colorissimo-14-06----29-06-2019