REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2021 - 31.12.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Aneta Awtoniuk - behawiorystka zwierząt, joginka - inicjatorka akcji

  Aneta Awtoniuk - behawiorystka zwierząt, joginka - inicjatorka akcji (Przemek Nadolny )

  Miłośnicy jogi i zwierząt jednoczą się, aby „robić dobro”, czyli zdobyć karmę dla bezdomnych psów i kotów w schroniskach. Do bicia rekordu we wspólnym ćwiczeniu może dołączyć każdy, nawet ten, kto nigdy nie stał na macie.

  Aneta Awtoniuk - znana behawiorystka zwierząt i trenerka psów z Ursynowa, a jednocześnie ambasadorka jogi w Polsce, od ponad 12 lat zajmuje także pomocą bezdomnym psom i kotom. Wykorzystując dotychczasowe doświadczenie rzuciła wyzwanie producentom karm dla zwierząt i firmom zoologicznym.

  - Pomysł wziął się stąd, że od lat robię zawodowo i prywatnie rzeczy związane z pomocą zwierzętom. Joginką jestem z pasji. Pomyślałam, że skoro w jodze zasady mówia o szacunku dla środowiska, a dbanie o naturę jest częścią filozofii, to może udałby się to połączyć – opowiada Aneta.

  Karma wraca!

  Jak pomyślała – tak zrobiła. Znalazła sponsora wydarzenia, któremu obiecała, że wraz z innymi miłośnikami jogi wykona cykl 108 Powitań Słońca. Firma Mars Petcare zadeklarowała, że za każdą osobę, która podejmie wyzwanie, do bezdomnych psów i kotów trafi worek karmy.

  - Przyjść może każdy, niezależnie od umiejętności. Nie każdy musi zrobić 108 powtórzeń. Jeden zrobi trzy, inny 30 i to wystarczy, bo nie każdy ma taką wydolność i kondycję, to jednak pewien wysiłek. Liczy się podjęta próba – mówi organizatorka

  Współorganizatorem wydarzenia jest Ursynowskie Centrum Sportu i Rekreacji, które udostępniło halę ,,Hawajska” przy ul. Dereniowej 48.

  - Pani Aneta przyszła do nas z gotową koncepcją, my stwierdziliśmy, że to akcja, do której warto się włączyć. Instruktorzy nie biorą za to grosza. My włączyliśmy się dając salę, plakaty i promocję – mówi Marek Stańczak, wicedyrektor UCSiR.

  Idziemy na rekord

  Akcja odbędzie w najbliższą niedzielę i rozpocznie się o godz. 12:00 od krótkiej lekcji, podczas której każdy będzie mógł nauczyć się podstaw Powitania Słońca - najpopularniejszej i najbardziej znanej jogowej sekwencja kilku ruchów.

  W tej chwili w wydarzeniu zadeklarowało udział prawie 500 osób! – Moim marzeniem jest zebranie tony karmy dla psów i tony karmy dla kotów – mówi Aneta, która na co dzień współpracuje z Towarzystwem Opieki Nad Zwierzętami i schroniskiem w Celestynowie.

  Organizatorzy liczą na to, że uda im się pobić rekord Polski w liczbie osób jednocześnie ćwiczących jogę. Dotychczasowy rekord kraju z lipca 2018, wynosi 261 osób jednocześnie ćwiczących jogę.

  Aby dołączyć do bicia rekordu i wesprzeć bezdomne zwierzęta wystarczy przyjść (z matą lub bez) i podjąć wyzwanie. Jeśli ktoś chce zadeklarować, że ćwiczy na rzecz kotów może założyć białą koszulkę, jeśli na rzecz psów – czarną.

  Akcja „Robimy dobro, karma wraca. Ćwiczymy jogę dla bezdomnych zwierząt” odbędzie się 24 listopada, w niedzielę o godz. 12:00 w ZOS ,,Hawajska’’, ul. Dereniowa 48. Wstęp wolny, zapisy nie obowiązują.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 179

  • 29
   BARDZO PRZYDATNY
  • 28
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 14
   OBOJĘTNY
  • 45
   NIEPRZYDATNY
  • 27
   WKURZONY
  • 31
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~mieszkaniec2 1 ponad rok temuocena: 100% 

   Na pewno są inne sposoby pomagania. Joga to duchowe zagrożenie.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2621 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.08.2021 - 31.10.2021