Zamknij

Karnawał młodych twórców w Domu Sztuki

11:08, 28.01.2018 Marta Siesicka-Osiak Aktualizacja: 11:13, 28.01.2018
Skomentuj MSO MSO

- Niewiele jest miejsc w Warszawie, które tak chętnie wspierają młodych twórców - mówią artyści, którzy spotkali się w ursynowskim Domu Sztuki. Kolejne młode talenty mają właśnie szansę zaprezentować swoją twórczość szerszej publiczności.

Od soboty można oglądać prace sześciu artystów z grupy „Fryzjerzy”, która już po raz drugi, i jak zapewniają organizatorzy, na pewno nie ostatni, wystawia swoje prace w Domu Sztuki. Dla niektórych z nich to premiera, inni mają już za sobą wernisaże i konkursy.

- Bardzo doceniamy zaangażowanie i pomoc pana dyrektora Andrzeja Bukowieckiego – mówi założycielka i liderka grupy artystycznej „Fryzjerzy”, Hanna Korzeniowska. – Naprawdę nie jest łatwo znaleźć przestrzeń, w której młodzi twórcy mogliby zaprezentować swoje dzieła. Mamy już wspólnie dalsze plany z Domem Sztuki. Mamy nadzieję, że uda się zorganizować mój recital i wystawę obrazów Anny Bojas – opowiada.

Na wystawie można oglądać prace malarskie, fotograficzne, rysunek i kostium - wszystko pod hasłem „Młodzi w klimacie karnawału”.

Patrycja Błaszczuk i Julia Fukiet, studentki II roku na Wydziale Grafiki w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, zaprezentowały na wernisażu prace rysunkowe nawiązujące do okresu nowego roku i karnawału.

Anna Bojas – malarka, która tworzy m.in. obrazy w technice olejnej, na wystawie zaprezentowała obrazy ukazujące różne oblicza lasu. Niebawem w Domu Sztuki będzie można oglądać wystawę indywidulną prac Ani.

Autor plakatu tegorocznego wernisażu oraz zeszłorocznego wydarzenia – Bartosz Kolczykiewicz, to laureat wielu nagród oraz uczestnik wystaw ogólnopolskich i międzynarodowych. Na wystawę przygotował cykl „Maski”.

- Moje ilustracje oddają hołd kulturze, modzie i sztuce Club Kids – tłumaczył gościom wernisażu. – Każda maska to gotowy projekt, który można założyć.

Ciekawy projekt z pogranicza antropologii i sztuki przygotowała Katarzyna Los, zajmująca się fotografią. Cykl fotografii „Człowiek następny” jest dowcipną próbą przedstawienia możliwych zmian zachodzących w procesie ewolucji człowieka, związanych z obecnym trybem życia.

Iście karnawałowy strój zaprezentowała Zuzanna Tokarska. „Maska czerwonego moru”, to kreacja zainspirowana postacią księcia Prospero, bohatera noweli Edgara Allana Poego.  

Za każdym z prezentowanych dzieł stoi pomysł i ciężka praca młodych adeptów sztuk pięknych. Wszyscy zainteresowani, mogą bezpłatnie odwiedzić wystawę „Młodzi w klimacie karnawału” do 9 lutego w Domu Sztuki (ul. Wiolinowa 14).

(Marta Siesicka-Osiak)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%