REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (ZTM)

  Działa już specjalna platforma internetowa, na której można złożyć wniosek o wydanie Karty Ucznia, umożliwiającej darmowe podróżowanie dzieci komunikacją miejską. Kartę, tak jak do tej pory, odbiera się w szkole.

  Platforma przeznaczona jest dla pierwszoklasistów, rozpoczynających naukę w roku szkolnym 2019/2020.

  Jak działa serwis? Opiekunowie powinni wejść na stronę internetową (każda szkoła ma swój unikalny adres), a następnie wypełnić formularz i złożyć wniosek o wydanie Karty Ucznia. Składanie jego papierowej wersji w szkole nie będzie już konieczne, choć taka możliwość zostanie zachowana.

  Platforma działa w podobny sposób jak podstrona Warszawskiego Transportu Publicznego na której składa się wniosek o wydanie Warszawskiej Karty Miejskiej. Po otrzymaniu prawidłowo wypełnionego wniosku Zarząd Transportu Miejskiego wyśle na wskazany w formularzu adres e-mailowy potwierdzenie. O terminie odbioru karty rodziców będą informowały szkoły.

  Przypomnijmy, Karta Ucznia jest wydana bezpłatnie, ważna będzie przez cały okres nauki w szkole, maksymalnie 4 lata. Obowiązywać także w wakacje.

  Jeśli dziecko posiada uprawnienia dla dzieci z rodzin 4+ lub z tytułu niepełnosprawności nie ma konieczności wyrabiania Karty Ucznia. To rodzice podejmują decyzję, z której ulgi dziecko będzie korzystać. Dzieci, które mieszkają na terenie Warszawy a uczęszczają do szkół poza miastem, mogą wyrobić kartę w każdym punkcie obsługi pasażera ZTM.

  Możliwość bezpłatnych przejazdów Warszawskim Transportem Publicznym, dzięki decyzji warszawskich radnych z kwietnia 2017 roku, mają uczniowie warszawskich szkół podstawowych i gimnazjów (niezależnie od miejsca zamieszkania) oraz mieszkający w stolicy, ale uczący się poza jej granicami. Do tej pory wydano ok. 170 tys. Kart Ucznia.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 12

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Miik 1 ponad rok temuocena: 50% 

   Właśnie gimnazja odeszły do lamusa, więc darmowe przejazdy od 1 września sa tylko dla uczniów podstawówek. W szkołach podstawowych 99% uczniów chodzi do swojego rejonu, więc nie dojeżdża, dojeżdżają natomiast licealiści, no ale onie nie mają darmowych biletów, darmowych podręczników, 500+ jeśli skończy 18 lat a jeszcze się uczy

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.351 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO----13-05----13-06-2020