REKLAMA
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  REKLAMA

  Tegoroczne koncerty bożonarodzeniowe na Ursynowie obfitują w gwiazdy. Jedna z nich - Katarzyna Cerekwicka wystąpiła w czwartkowy wieczór w kościele pw. Bł. Władysława z Gielniowa. Wysłuchaliśmy tradycyjnych kolęd, ale publiczność porwała piosenka, chyba jeszcze nigdy nie śpiewana w polskim kościele!

  Artystka w 2017 roku powróciła na scenę po dłuższej przerwie. Znana z przebojów takich jak "Na kolana" czy "Bez Ciebie" szybko o sobie przypomniała. W tym roku zdobyła główną nagrodę "Debiutów" na festiwalu opolskim. Cerekwicką charakteryzuje wykształcony, mocny głos, co słychać było w kościele przy ul. Przy Bażantarni. Polskie kolędy w jej wykonaniu zabrzmiały koncertowo. Występ spodobał się publiczności, cała sala śpiewała z Kasią "Lulajże Jezuniu".

  - Właśnie taką publiczność lubię najbardziej! Nie bójcie się śpiewać! - mówiła zadowolona artystka. Obok nostalgicznych kawałków były też energiczne interpretacje znanych świeckich przebojów. Utwór "Happy" Pharrella Williamsa w kościele zabrzmiał rewelacyjnie. Słuchacze przyjęli to wykonanie żywiołowymi oklaskami.

  Były też dwie piosenki ze specjalnym przesłaniem - dla tych, którzy stracili kogoś bliskiego w tym roku i tych, którzy szukają miłości - szlagierowe "All I want for Christmas is You" Maraiah Carey oraz "I will always love you" Whitney Houston. Nie obyło się bez hitu Cerekwickiej sprzed lat - utworu "Na kolana".

  Ursynowianie spędzili kolejny miły wieczór w towarzystwie gwiazd. Zorganizował go nowo powstały Dzielnicowy Ośrodek Kultury mieszczący się przy ul. Kajakowej.

  Podczas tegorocznych bożonarodzenowych koncertów gościliśmy: zespół Pectus, Natalię Kukulską, Stanisławę Celińską, Włodka Pawlika, Janusza Radka i Kasię Cerekwicką. Teraz w koncertach przerwa do 6 stycznia, kiedy na Ursynowie - w kościele przy Kokosowej - zagra Tatrzańska Orkiestra Klimatyczna.

  - Będzie można usłyszeć ludowe, góralskie i staropolskie kolędy – zapowiada dyrygent Agnieszka Kreiner. – Zabrzmi nutka melancholii, wykonamy bowiem wzruszające kolędy, które powstawały podczas powstań oraz w obozach koncentracyjnych. Ale nie zabraknie też zabawnych pastorałek, często już zapomnianych, śpiewanych przez nasze babcie – dodaje.

  Muzycy zagrają na instrumentach ludowych, a na tradycyjnych góralskich dudach usłyszymy Jana Karpiela-Bułeckę, znanego podhalańskiego architekta, muzyka z zamiłowania.

  Zwieńczeniem cyklu będzie koncert połączonych chórów: Iuvenis, Ars Chori, Cantate Domino, Ab Imo Pectore, w kościół pw. Ofiarowania Pańskiego przy Stryjeńskich.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 20

  • 12
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 5
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Pisia 3 6 miesięcy temuocena: 50% 

   To był najlepszy koncert koledowy ze wszystkich. Brawo dla Pani Dyrektor Dzielnicowego Domu Kultury za wspaniałą organizacje. Wreszcie w Ursynowie pojawił się Ktoś kto potrafi organizować imprezy.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~socjalista emeryt 2 6 miesięcy temuocena: 33% 

   Co za kicha. Disco dziunia z playbecu za mój hajs w kościele. Ciołko czy ty rozumu nie masz? Chyba pójdę na wybory tym razem bo to się w głowie nie mieści co ten słojik na stołku wyczynia.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Konrad Dz. 1 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Nie wiedziałem, że ma taki głos! I koncert nie tylko kolędowy, więc różnił się od poprzednich na Ursynowie. Poza tym piękna aranżacja oświetlenia - taka magiczna atmosfera!

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1303 sekundy
  REKLAMA