REKLAMAA1-DAGRASSO--14-08----13-11-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ30 marca 2020, 12:46 komentarzy 2

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Książki Szymona Hołowni zdecydowanie zmuszają do trudu zadawania pytań o religię i duchowość Polaków, dlatego stanowią one doskonały prezent na różnorodne, osobiste okazje dla osób o rozbudzonych potrzebach duchowych. Ucieszą więc zwłaszcza poszukujących i otwartych katolików.

  Współczesne pytania o duchowość katolików nie należą w Polsce do banalnych. Trudno je zadać sobie i innym, bowiem budzą szereg wątpliwości, od dyskusji nad doktryną katolicką i rangą tradycji chrześcijańskiej w Europie jako ugruntowanego od średniowiecza kodu kulturalnego, poprzez lęk przed naruszeniem tabu narodowego i rodzinnego, na lenistwie intelektualnym kończąc. Niewielu czytelników stać na wysiłek pogłębionej refleksji nad własną religijnością lub świadomą decyzją o rezygnacji z niej. 

  Dziennikarska ścieżka do pisarstwa 

  Dojrzałe dziennikarstwo prasowe i telewizyjne jest sprawdzoną ścieżką rozwoju dla autorów książek z dziedzin historii idei religijnych i ich funkcjonowania w społeczeństwie, a do takiej grupy zalicza się pisarstwo Szymona Hołowni. Publikował on na łamach "Gazety Wyborczej", "Newsweeka", "Przewodnika Katolickiego”, "Więzi", a także "Wprost" i "Tygodnika Powszechnego". Bywał prezenterem i dyskutantem w radiu i telewizji, a nawet zdarzyło mu się prowadzić, wraz z Marcinem Prokopem, show pod tytułem "Mam talent" w TVN. To szerokie tło doświadczeń Hołowni obecne jest w jego książkach publicystycznych.

  Książki Szymona Hołowni 

  Szymon Hołownia jest autorem dziewiętnastu opublikowanych książek o tematyce społecznej ukierunkowanej na dyskusje wokół znaczenia religii i duchowości w społeczeństwie polskim i zglobalizowanym świecie.

  Już same tytuły wybranych publikacji książkowych wskazują na ten właśnie zakres pisarstwa Hołowni: "Last minute. 24 godziny chrześcijaństwa na świcie", "Bóg, kasa i rock'n'roll", "Jak zostać świętym", "Ludzie w czasach Jezusa" czy "Maryja. Matka rodziny wielodzietnej" to tylko kilka z całej kolekcji propozycji autora doskonale orientującego się w dylematach duchowych współczesnych katolików i postulatach tych, którzy odeszli z Kościoła.

  Religijność i duchowość poddawane ustawicznej refleksji przez Szymona Hołownię przysporzyły mu tylu sympatyków, ile zaciekłych wrogów, co świadczy o tym, że jest to pisarstwo nietuzinkowe, obnażające schematy myślenia potocznego i odważne w stawianych tezach. Szymon Hołownia jest autorem, który inspiruje czytelników zainteresowanych rozwojem duchowym i poszukujących rzetelnej wiedzy o dylematach katolicyzmu.

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Barbara 2 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Jestem pełna podziwu, że Pan Szymon Hołownia walczy o nas i chce wprowadzić nową jakość do naszego życia. Od początku kibicowałam mu, gdy zdecydował się kandydować, wspieram co finansowo i wierzę, że wyniknie z tego tylko dobro. Pozdrawiam serdecznie.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tomasz 1 7 miesięcy temuocena: 50% 

   Szymon Hołownia to jeden z najbardziej inteligentnych ludzi jakich znam. Pełen głębokich przemyśleń i empatii do drugiego czlowieka. Dobry człowiek pochylający się nad tymi, którzy najbardziej potrzebują pomocy. Jeśli zostalby prezydentem Polski z pewnością wprowadziłby do polityki zupelnie nową jakość.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3221 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-10----31-10-2020