REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 lipca 2019, 09:31 komentarzy 11

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (pixabay.com)

  Nasz czytelnik, pan Marek, ma dość zdjęć „z ręki” zamieszczanych przez ursynowskich radnych w mediach społecznościowych. Czepia się czy rzeczywiście przesadzają? List czytelnika publikujemy w całości. Zachęcamy do komentowania.

  Wszyscy pamiętamy „gównoburze”, które przyszli radni rozpętywali przed jesiennymi wyborami. To było coś! Całe dnie i noce online. Komentarze, kasowanie postów, obywatele dawali czadu. Potem zapadła nagła cisza powyborcza.

  Jedni pewnie płakali w rękaw w kąciku, inni ze złości obgryzali paznokcie. Kilku zdecydowanie się przejechało na układach i układzikach. Cisza trwała dopóty, dopóki nowi radni wygodnie nie usadzili się na stołkach i nie sięgnęli po... kije do selfi.

  To jest jakiś dramat! Ludzie opanujcie się. Oglądając Wasze – często służbowe profile - zbiera mi się na wymioty! To plejada próżności i lansu. To naprawdę niesmaczne! Każdy radny lub radna musi sobie strzelić focie na wizji lokalnej? Wybieram się pogadać z mieszkańcami o szambie i muszę wyszczerzyć się do telefonu? Ręce opadają.

  I tak jeden z drugą, skoro już tak muszą/chcą dokumentować swoją działalność w ten sposób, nie mogą poprosić kogoś o zrobienie sobie zdjęcia w akcji? Tylko te wielkie zniekształcone twarze na pierwszym planie i problemy malutkich ludzi na drugim?

  Po co o to pytam? Czy nie można zrobić rzetelnej dokumentacji? To jest pan X, któremu pies sąsiada goni kota. I dajemy zdjęcia psa/kota/sąsiada – niepotrzebne skreślić. Nieeeeee… Bo po co skoro można to firmować własną tryskającą świetnym humorem, że posłużę się cytatem klasyka – gębą.

  I tak na profilach naszych radnych, nie wszystkich na szczęście, ale szerokiego grona wzajemnej adoracji zobaczymy radną, która strzela słitfocie z biednym kotem, albo radnego obejmującego jedyną wolną ręką, biednego mieszkańca.

  Trochę skromności moi mili. Róbcie co macie robić, i nawet pokazujcie, pochwalcie się, ale bez tych uśmieszków, selfiaczków i fotki na każdym kroku. Miejcie uwagę i szacunek dla innych. Pamiętajcie, że „robienie pupy niczym jest w porównaniu do robienia gęby".

  P.S. Ostatnio dotyczy to także filmików publikowanych przez dzielnicę na Facebooku (i kupowanych pewnie za spore pieniądze) z udziałem radnych. Lukier i samozachwyt leją się hektolitrami! Naprawdę władze dzielnicy wierzą w skuteczność takiej "tępej" propagandy?

  Czytelnik Marek (nazwisko do wiadomości redakcji)

  *******************************************

  Zamieszczony tekst jest osobistą opinią autora. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za powyższe stwierdzenia. W dziale "Opinie" lub "List czytelnika" publikujemy stanowiska mieszkańców i instytucji, które wnoszą cenne uwagi do debaty na dany temat. Zachęcamy do komentowania i nadsyłania własnych opinii: redakcja@haloursynow.pl.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 97

  • 58
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 5
   NIEPRZYDATNY
  • 3
   WKURZONY
  • 20
   BRAK SŁÓW

  11Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Selfi nie gryzie 11 10 miesięcy temuocena: 33% 

   A co mają nagrywać i fotografować "kerowcow" którzy stoją w korku i wpychają się przez parking zamiast jechać metrem?

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Robson25 10 10 miesięcy temuocena: 0% 

   Taki jest dziś świat. Media społecznościowe dziś górują w komunikacji.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkaniec Ursynowa 9 10 miesięcy temuocena: 100% 

   Jak pokazuje życie - cały świat naszych zapatrzonych w siebie radnych to świat selfi, bardzo często też Facebooka - gdzie z "podziwu godnym zapałem" dokumentują - co zjedli, gdzie biegli, gdzie razem się wybrali, albo nawzajem w towarzystwie kolesiostwa z tzw. wianuszka: radno-ratuszowego namiętnie szczeżą zęby. Niemal wszyscy jak jeden mąż, powtarzają - kopiują po sobie do upadłego dany temat- przykład podpalony ostatnio dąb. Wniosek stąd nasuwa się sam - brakuje Państwu swoich tematów, a plagiaty informacyjne zalewają nas mieszkańców waszą wazeliną - wędrują od jednego do drugiego aktywisty nie widząc poczatku ani końca samozadowolenia. Być może nie byłoby tego gdyby nie fakt, że w dobie bycia Radnym każdy nim może być, a jedynym motywem, aby nim zostać to ta osławiona dieta, a nie niestety fajne pomysły( nie kopie kogokolwiek). No cóż - widzimy, że ten tysiąc + jakim jest osławiona dieta, jest mocnym zasileniem marnych budżetów wszystkich obecnych radnych- skoro tak "działają"

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~SENIOR 8 10 miesięcy temuocena: 100% 

   Panie Marku odpowiem panu na zadane w podsumowaniu pytanie: "Naprawdę władze dzielnicy wierzą w skuteczność takiej "tępej" propagandy?" - nie muszą wierzyć, to nie jest kwestia wiary tylko kwestia pragmatyzmu i skuteczności. Wystarczy zobaczyć i przeanalizować działania niektórych radnych. Niektórzy, których niesterty już nie ma w radzie pracowali dla mieszkańców bez lansu i selfików na fb - gdzie teraz są, co robią? Ludzie są tylko ludźmi (są za przeproszeniem głupi). W wyborach wybierają tych samych, często nic nie robiących lanserów, którzy potrafią z niemałą gracją marketingowo lansować cudze sukcesy, jako swoje. Wiem, bo jedna z radnych pomagała mi od samego początku w rozwiązaniu problemu ... później przeczytałem, że niemy dla mieszkańców sukces radnej stał się dziełem innej osoby z rady, która nota bene zignorowała moje prośby, jako wydumany problem. Dzielny radny ogłosił potem wszem i wobec, że "on to zrobił", wstyd! - tym bardziej, że jest on radnym od kilku kadencji.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zainteresowany 7 10 miesięcy temuocena: 80% 

   Panie SENIORZE - może coś blizej- jak zaczął Pan pisać - to warto dokładnie dokończyć tj. napisać kto i w jakiej sprawie się podszyl - a tak pozostaje to tylko do Pana wiadomości - czyli pytanie czy w tej postaci warto było pisać?

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~SENIOR 6 10 miesięcy temuocena: 100% 

   do ~Zainteresowany - rozumiem chęć poznania szczegółów tego zdarzenia, zwłaszcza, że osoba (tu: postępowanie) wieloletniego radnego powinno zostać napiętnowane ale Radna ówcześnie nie chciała, nie życzyła sobie, abym nagłaśniał to zdarzenie - szanuję Jej decyzję. Jeżeli jest pan "zainteresowany" wystarczy przyjrzeć się działaniom niektórych radnych, poczytać w BiP ich interpelacje i przyjrzeć się co robią. Często jest tak, że nie robią nic lub niewiele. Mają dostęp do informacji o zderzeniach i inwestycjach dzielnicy i miasta. Często te inwestycje są na skutek wołań samych mieszkańców, którzy wydeptują ścieżki do urzędu. Radny wie, co będzie powstawało z wyprzedzeniem, ma dostęp do planów i decyzji zarządu dzielnicy (ścieżka, trawnik, chodnik, etc.) pisze interpelacje a potem wszem i wobec oznajmia, że to tylko dzięki niemu i jego staraniom coś się wybudowało ... to mieszkańcy powinni radnego całować w pięty, bo to on i tylko on ... później kilka selfików na fb i diety lecą.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wiktor 5 10 miesięcy temuocena: 97% 

   o nie, teraz świat radnego Malesy padł w gruzach.... ciekawe czy nadal będzie prezentowa stroje weekendowe na fejsiku...

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 38 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KJL 4 10 miesięcy temuocena: 85% 

   Ten ze zdjęcia bardzo podobny do naszego wójta.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kazimierz Furmanka Koński Jar 67/B m.189 3 10 miesięcy temuocena: 73% 

   A niejasne okoliczności wyłonienia nowego naczelnika od kultury nie oburzają pana Marka? Kumoterstwo, nepotyzm i manipulowanie członkiem pod płaszczykiem na tym to się zarząd dzielnicy zna. Zwłaszcza teraz kiedy przyszłość całej formacji burmistrza stoi pod znakiem zapytania musi on załatwić jeszcze więcej jeszcze większej grupie bo może być tak, że wybory do europarlamentu były preludium spektakularnej klęski i opozycję czeka przejście do podziemia. A w podziemiu kiepsko płacą.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tadek 2 10 miesięcy temuocena: 100% 

   Zdjecia sa tylko po to aby moc wpadac w samozachwyt, w chwilach wolnych od pracy - czyli codziennie przez ponad 7 godzin, bo picie kawy w pracy, to obowiazek, a nie przyjemnosc! Ci, co rzeczywiscie chca cos zrobic dla nas, nie musza sie afiszowac na FB... Moze warto popatrzec na nazwiska i wiedziec na kogo (nie) glosowac przy nastepnych wyborach? Minelo pol tego roku i co?, Nadal nie wiemy ile trzeba bedzie zaplacic za dawne "uzytkowanie wieczyste". To naprawde musi tyle trwac, bo z tym postanowieniem, nie mozna zrobic sobie selfie???

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ulewamisie 1 10 miesięcy temuocena: 83% 

   I przoduje w tym burmiszczunio który ciągle wrzuca na fb zdjęcia i posty samochwalne. co to nie on, co to nie zrobił itp.... A radni? walczą o przetrwanie, ponieważ ludzi głosują "na zdjęcia" nie na osiągnięcia.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 15 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3178 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-06----30-06-2020