REKLAMAA1 BORAMED-stała-główna_strona
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 listopada 2017, 18:00 komentarzy 4

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (MSO)

  REKLAMA

  Ruszyły prace budowlane na terenie Górki Kazurki. 114 tysięcy złotych będzie przeznaczone na budowę schodów z pochylnią dla osób niepełnosprawnych, utwardzenie chodnika i wykonanie nasadzeń. Planowany termin skończenia prac to 10 grudnia.

  Teren wokół Górki Kazurki, który od 2016 roku teren nosi oficjalną nazwę „Park im. Cichociemnych”, to jedno z ulubionych miejsc spacerowych mieszkańców Ursynowa. Park upodobali sobie rowerzyści, często można spotkać ludzi spacerujących z dziećmi i z psami.

  Od lat ten zielony teren jest przeznaczony na park, nigdy nie udało się jednak zrealizować żadnej koncepcji. Do tej pory wokół górki podejmowane były działania, które wprowadzały coraz większy chaos w przestrzeni. Powstały m.in. tor do agility, siłownia plenerowa, placyk z urządzeniami do ćwiczeń workoutowych oraz placyk do gry w bule.

  - Świetne te nowe pomysły, ale to wszystko takie bez ładu i składu - mówi mieszkanka Kazury. - Dobrze, że robią wreszcie ten chodnik.

  Obecne prace realizowane w ramach projektu z budżetu partycypacyjnego „Park wokół Górki Kazurki” mają przede wszystkim ujednolicić koncepcję przestrzeni, uporządkować teren i zapewnić wygodne wejście do parku. Pierwotny plan zakładał, że zostaną usunięte gruzy i pręty zbrojeniowe, zostanie posadzonych 50 drzew i 2000 krzewów. A w miejscu obecnego wejścia – stromych i błotnistych przedeptów, powstanie pochylnia i schody.

  Obecnie w trakcie budowy jest wejście do parku od strony ul. Kazury, następnie zostaną dokonane nasadzenia. W zmniejszonej liczbie - 4 drzew i 344 krzewów. Robotnicy, którzy pracują już na terenie parku, zamierzają skończyć chodnik w połowie przyszłego tygodnia. Będzie on prowadził od wejścia do wszystkich atrakcji zgromadzonych w tej części parku. Później do akcji wkroczy architekt zieleni, który powinien skończyć pracę do 10 grudnia.

  Kolejny etap metamorfozy parku będzie się już odbywał pod nadzorem Zarządu Zieleni m.st. Warszawy w ramach projektu dofinansowanego przez UE „Utworzenie terenów zieleni o symbolice historycznej na obszarze m.st. Warszawy".

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~X 4 2 miesiące temuocena: 100% 

   Takie fajne pół-dzikie zielone, przyrodnicze miejsce było, a teraz znów zachodnikują, zabetonują, zabrukują. I wszystko będzie sztuczne, miejskie, twarde, szare...no szkoda, że jeszcze w samym lesie nie zrobią takich. Ehh...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~si-to 3 2 miesiące temuocena: 60% 

   A co z rowerami? Mamy się wynosić z górki-kazurki? Drzewa na górce - kretynizm!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dybosz 2 2 miesiące temuocena: 64% 

   Nie bądż egoistą. Górka jest dla wszystkich - dla spacerowiczów, dla rowrzystów, dla biegaczy, dla saneckarzy, do posiedzenia i odpoczynku. Wszystko można pogodzić.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 9 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~spowiednik 1 2 miesiące temuocena: 83% 

   Rowerami trzeba jeździć na Cynamonowej i Dereniowej bo zaraz policzą i ścieżki zaorają :-|

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1196 sekundy
  REKLAMA