ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

(SK)

2,6 tys. zawodników stanęło na starcie 11. Biegu Ursynowa. Rywalizację profesjonalistów wygrał Kenijczyk. Dziś na Ursynowie wielkie święto biegania - w imprezach sportowych biorą udział nie tylko zawodowcy, ale też amatorzy biegania i dzieci.

Od rana w powietrzu czuć radosną atmosferę i duch rywalizacji! Na starcie biegu na dystansie 5 km ustawiło się 2,6 tys. zawodników - to rekord w historii biegu.

Rywalizację w kategorii profesjonalistów wygrał Mumo Joseph Mutwanthei - z czasem 14 min. 10 sek. Drugi na mecie był Adam Nowicki z Gostynia, trzeci - Kamil Jastrzębski z Warszawy. Wśród najlepsza była Nataliia Batrak - Ukrainka reprezentująca klub z Łomży. Mistrzem Polski w kategorii Masters został Artur Kern z Hrubieszowa, wśród kobiet - Beata Andres z Warszawy.

Z numerem 40. wystartował burmistrz Robert Kempa. Dobiegł do mety, zajął 1491 miejsce. Przed startem miał obawy, czy da radę. - Biegnę pierwszy raz, więc każdy wynik będzie życiówką, o ile po drodze nie padnę! - żartował.

Pogoda dopisała, było nieco chłodniej niż w ubiegłych latach. - Biegło się świetnie. Biegłem z treningu i na to co dadzą nogi i dały życiówkę - 8 sekund lepiej! - cieszy się Maciej Muszyński.

Wśród zawodników było mnóstwo młodzieży. - Pierwszy raz mogę wystartować w tym biegu, trenowałem ok. 1,5 miesiąca, może poniżej 30 minut zejdę - mówi Wiktor. Jego mama nie załapała się na start. - W tamtym roku biegłam, dziś nie zdążyłam z formą. Praca i obowiązki spowodowały, że nie dłam rady - mówi pani Aneta.

Przed ratuszem odbywały się biegi dziecięce, w których rywalizowali mali pasjonaci biegania.