REKLAMAA1 SanGiovanni 01.06.2022 - 30.06.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. prasowe)

  Krzesło kąpielowe to uniwersalne urządzenie, które ułatwia wykonywanie zabiegów higieniczno-pielęgnacyjnych ciała nie tylko osobom starszym czy niepełnosprawnym. Sprawdza się w wielu sytuacjach, np. w przebiegu chorób różnej etiologii, w ciąży czy w stanach pourazowych.

  Dla kogo krzesło kąpielowe?

  Krzesełko kąpielowe jest dedykowane szczególnie osobom obciążonym ograniczeniami sprawności ruchowej różnej etiologii i stopnia. Polecane jest nie tylko seniorom czy niepełnosprawnym, ale wszystkim, którzy z różnych powodów potrzebują wsparcia w zakresie wykonywania zabiegów higieniczno-pielęgnacyjnych ciała. Akcesoria tego typu stanowią nieocenioną pomoc w zachowaniu większej samodzielności i intymności użytkowników podczas kąpieli, jak również są wielkim udogodnieniem dla ich opiekunów, pozwalają bowiem odciążyć w pewnym stopniu w niektórych czynnościach. Dostępne w wielu wariantach krzesełko pod prysznic, np. profilowane, z oparciem, z wycięciami, składane, mobilne czy w formie taboretu, zapewnia poczucie bezpieczeństwa podczas kąpieli zarówno pod natryskiem, jak i w wannie.

  Różnorodność modeli pozwala na dopasowanie najlepszego z nich do indywidualnych potrzeb. Dzięki temu umożliwiają one większą niezależność i jednocześnie wspierają poczucie własnej wartości użytkownika. Krzesełko kąpielowe może być przydatne także dla osób obciążonych otyłością ze względu na obecność zmian zwyrodnieniowych stawów lub trudności w poruszaniu się. Mogą z niego korzystać ponadto kobiety w ciąży oraz w okresie połogu. Sprawdzi się też w różnorodnych stanach pourazowych i pooperacyjnych. Tego typu urządzenie jest również dedykowane dla osób przemęczonych psychofizycznie. Możliwość komfortowego i bezpiecznego siedzenia podczas kąpieli pozwala szybciej osiągnąć efekt odprężenia i relaksu.

  Siedzisko ułatwia pielęgnację ciała dodatkowo w przebiegu niektórych zespołów bólowych za sprawą odpowiedniego ułożenia ciała, a przy tym nie krępuje i nie ogranicza w żaden sposób mobilności kończyn i tułowia.

  Jak urządzić funkcjonalną łazienkę?

  Aby łazienka nasza przyszła była funkcjonalna, należy wziąć pod uwagę nie tylko wytyczne wynikające z obowiązujących przepisów budowlanych, ale i potrzeby architektoniczne jej użytkowników, zwłaszcza tych obciążonych ruchowo. Nie tylko odpowiednio dobrane sprzęty i akcesoria wspierają samodzielne korzystanie z łazienki, ale przede wszystkim dostępność pomieszczenia i organizacja jego przestrzeni roboczej wewnątrz. Planując remont łazienki, dobrze jest zadbać o swobodę wchodzenia i wychodzenia, dlatego należy zatroszczyć się o odpowiednio szerokie futryny umożliwiające komfortowe przejście, wygodny uchwyt ułatwiający otwieranie drzwi oraz brak progów często stanowiących barierę dla wózków oraz stwarzających ryzyko potknięcia i upadku.

  Podłogę warto pokryć antypoślizgowym tworzywem najlepiej na całej jej powierzchni. Bezwzględnie należy unikać dywaników łazienkowych. Warto natomiast wyposażyć łazienkę w ogrzewanie podłogowe oraz prysznic typu walk-in, czyli z odpływem listwowym i bez brodzika, a umywalkę dobrze zamontować na stelażu podtynkowym, który zapewni swobodny dostęp do kranu z każdej strony.

  Artykuł załadowany: 0.3297 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022