REKLAMAA1-FortSłużew-10-08----25-08-2019-DNI-OTWARTE
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Dolina Służewiecka

  Dolina Służewiecka (KT)

  - Co z obiecaną budową bezkolizyjnych skrzyżowań w Dolinie Służewieckiej? - zapytał stołeczny ratusz Sebastian Kaleta, radny PiS. Z odpowiedzi służb prezydenta Rafała Trzaskowskiego wynika, że na razie w tym temacie nic się nie dzieje.

  O wiecznie zakorkowanej Dolinie Służewieckiej nie trzeba wiele pisać, wszyscy kierowcy z Ursynowa znają problem z autopsji.

  - W dni robocze rano, oczywiście poza wakacjami, korek zaczyna się już na Rosoła i tak codziennie po parę metrów jedziemy sobie do pracy - mówi Artur, ursynowski kierowca, którzy codziennie skazany jest na dojazd Doliną do miejsca pracy.

  Jeszcze gorzej jest, gdy zepsują się światła w dolince, np. przy alei Wilanowskiej czy przy Sobieskiego. Wówczas droga do pracy wydłuża się o kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt minut.

  Rok temu Trzaskowski obiecał

  W lipcu ubiegłego roku, w kampanii przed wyborami samorządowymi, Rafał Trzaskowski - ówczesny kandydat na prezydenta stolicy - obiecywał budowę czterech bezkolizyjnych skrzyżowań w rejonie Doliny Służewieckiej. - To będzie mój priorytet - podkreślał na konferencji prasowej 18 lipca 2018 roku.

   - Tu powinna powstać seria bezkolizyjnych skrzyżowań: nad Anody Jana Rodowicza, Wilanowską, Wałbrzyską i Czarnomorską - mówił Trzaskowski. Dodawał, że w planach są skrzyżowania oparte na wiaduktach, a nie - jak planowano przed laty - tunele. 

  - Mieszkam na Ursynowie i jeśli nie jeżdżę metrem, to właśnie Dolinką Służewiecką dojeżdżam do centrum - stwierdził ówczesny kandydat w rozmowie z dziennikarzami. - Uważam, że to jest coś, co powinno się zadziać natychmiast i to jest zaniedbanie - dodawał.

  Kaleta: Gdzie harmonogram realizacji inwestycji?

  O stan realizacji tej ważnej dla wszystkich kierowców inwestycji zapytał stołeczny ratusz radny miejski z PiS Sebastian Kaleta.

  - Na jakim etapie znajduje się realizacja obietnicy wyborczej? Proszę o podanie harmonogramu realizacji zamierzenia, kosztów oraz planowanego terminu realizacji - napisał radny w swojej interpelacji.

  Odpowiedź stołecznych władz nie napawa optymizmem. Przebudowa ciągu ulic Dolina Służewiecka - Sikorskiego i Witosa nadal jest w zalążku.

  - Będzie ona analizowana po zakończeniu budowy Południowej Obwodnicy Warszawy. Realizacja tej inwestycji będzie miała istotny wpływ na rozkład natężenia ruchu pojazdów między innymi w tym rejonie - informuje Robert Soszyński, wiceprezydent Warszawy odpowiedzialny za drogi.

  Ratusz twierdzi, że trzeba czekać na oddanie do użytku POW, co ma nastąpić pod koniec 2020 roku. Wówczas ponownie "przeanalizowane zostaną rozwiązania projektowe dla skrzyżowań w ciągu przedłużanej Trasy Siekierkowskiej". Sytuacji nie poprawiają też kłopoty budżetu miasta. Z powodu ulg na przkeształcenie prawa wieczystego użytkowania we własność oraz ubytku w dochodach, spowodowanego wprowadzeniem zerowego PIT-u dla młodych, miasta nie stać będzie na wiele planowanych inwestycji.

  Od lat tylko plany, plany, plany

  Przebudowa Doliny Służewieckiej w ostatnich dziesięcioleciach planowana była już wielokrotnie i zawsze kończyło się na obietnicach. W 2007 roku były plany zrobienia tunelu pod Nowoursynowską, a nad aleją Wilanowską i ul. św. Bonifacego miały powstać estakady. Jednym z powodów, dla których plany legły w gruzach, był protest proboszcza pobliskiej parafii św. Katarzyny. Okazało się też, że na projekt brakuje pieniędzy. Do pomysłu władze miasta miały wrócić w 2013 roku, ale także wtedy nie było na to środków.

  – W planach inwestycyjnych miasta nie ma zadań związanych z przebudową Doliny Służewieckiej – mówiła wówczas Małgorzata Gajewska, rzecznik Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.

  W międzyczasie pojawił się alternatywny pomysł na wybudowanie ronda u zbiegu al. Wilanowskiej, Doliny Służewieckiej i al. Sikorskiego. Ale władze stolicy uznały, że nie skróci ono korków w Dolinie Służewickiej.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 78

  • 10
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 7
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 20
   WKURZONY
  • 32
   BRAK SŁÓW

  26Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~NoNick 26 2 dni temuocena: 0% 

   Te bezkolizyjne skrzyżowania powinny powstać conajmniej dekadę temu, a teraz to faktycznie trzeba czekać aż ukończą POW. Czy wyobrażacie sobie państwo jakby do budowy POW dołączyła rozbudowa Dolinki? To byłby dopiero armagedon. Mam nadzieje ze władze miejskie faktycznie wstrzymają sie z jakimikolwiek pracami budowlanymi udrazniajacymi Dolinke do czasu ukończenia POW

   Edytowany: 2 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wpisz swój nick 25 3 dni temuocena: 100% 

   Wystarczy bezkolizyjne skrzyżowanie z AL. Wilanowską to ono korkuje całą dolinkę. Jeżdżę tamtędy kilka razy dziennie i po minięciu Wilanowskiej korek w cudowny sposób zanika.

   Edytowany: 3 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~asdas 24 dzisiaj 13:49

   Dokładnie, jeden wiadukt a rozwiąże cały problem.

   Edytowany: dzisiaj 13:53

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tomek 23 4 dni temuocena: 50% 

   Nie rozumiem w czym problem - obecnie dolinka to droga krajowa, następna jest przez Górę Kalwarię. Puławska zawalona. Buduje się przecież POW. Przejmie 50% tego ruchu. Resztę załatwi coś szybkiego z mordoru na Wilanów. Dolinkę zapycha Wilanów Sadyba i Stegny.

   Edytowany: 4 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kok 22 3 dni temuocena: 67% 

   Coś szybkiego z Mordoru na Wilanów? Czyli Aleja Wilanowska. Ta sama która stoi w nieziemskim korku bo krzyżuje się jednopoziomowo z Dolinką. O tym właśnie jest ten artykuł. Powinny dwupoziomowe skrzyżowania w Dolince, nie tylko z Anody ale też z Wilanowską. I pewnie nie zawadziłoby z Nowoursynowską, żeby nie było żadnych na świateł długim odcinku. A czy POW przejmie aż tak dużo ruchu? Na pewno nie 50%. Trochę wyprowadzi a trochę wprowadzi, jak każda nowa droga. Niektórym spoza Warszawy, a może też z Wawra będzie łatwiej wyskoczyć z POW przy Rosoła i stamtąd jechać do centrum. Nie ma co czekać na pomiary.

   Edytowany: 3 dni temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Czosnek 21 5 dni temuocena: 53% 

   "Rok temu Trzaskowski obiecał" i was znowu wydymał :)

   Edytowany: 4 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Doliniarka 20 5 dni temuocena: 50% 

   Niekontrolowane rozpełzanie się miasta musi zostać powstrzymane, bo niedługo będziemy mieli 5-milionową chaotyczną aglomerację ze slumsami, niewydolnym zbiorkomem itp. A za korki w Dolince podziękujcie wielebnemu Majowi tym, którzy przed nim klękali.

   Edytowany: 5 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tunelowy 19 4 dni temuocena: 50% 

   Ksiądz Maj obietnicy nie dotrzymał. A obiecywał ponoć, że będzie codziennie w godzinach szczytu organizował ekspresowe msze polowe dla kierowców i pasażerów tkwiących w korkach Dolince Służewieckiej naprzeciwko jego kościoła...

   Edytowany: 4 dni temu

   oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~damko 18 5 dni temuocena: 50% 

   Czaskowski wiele rzeczy obiecał, ale zrobił tylko plac szczęścia na Bankowym. Na przebudowę Doliny poczekamy jeszcze 10 lat, bo Czaskowski wygra też kolejne wybory. A lud głosuje, a potem płacze.

   Edytowany: 5 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Imielińczyk 17 6 dni temuocena: 60% 

   Wzdłuż Doliny Służewieckiej potrzebne są ekrany dźwiękochłonne, tak jak pisze Mikowiec - takie jak na trasie toruńskiej na Bródnie. Są one niezbędne dla mieszkańców budynków przy trasie i użytkowników parku w dolinie.

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 16 5 dni temuocena: 40% 

   Może i są potrzebne, ale nie takie jak na trasie toruńskiej. Ekrany mogą być też naturalne.

   Edytowany: 5 dni temu

   oceń komentarz 4 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Milkowiec 15 6 dni temuocena: 63% 

   Zdecydowanie dolinka powinna zostać wyekranowana podobnie jak trasa toruńska na Bródnie.

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kabaciak 14 6 dni temuocena: 57% 

   Skrzyzowania nie sa priorytetem. Najwazniejszy jest tramwaj roznorodnosci.

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Legionista 13 6 dni temuocena: 65% 

   Ważniejsze są sprawy lgbt, tramwaje różnorodności, palety w strefie relaksu za 1 mln zł itp. Narzekałem na hgw ale ten prezydent niczego nie zbuduje.

   Edytowany: 6 dni temu

   oceń komentarz 17 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Legionista 12 5 dni temuocena: 71% 

   no i oczywiście w 2018 r. czaskowski nie powiedział, że trzeba poczekać na zakończenie POW...

   Edytowany: 5 dni temu

   oceń komentarz 12 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zet 11 6 dni temuocena: 47% 

   Mam nadzieję, że po otwarciu POW, zwężą ten cuchnący smrodem ściek blachosmrodów o nazwie Dolina Służewiecka. Swoją drogą jaki sens ma park w tej dolince skoro zbierają się tam bardzo niebezpieczne zanieczyszczenia z ulicy. A po zbudowaniu linii tramwajowych w Al. Wilanowskiej i Sobieskiego je też można będzie zwęzić i problem skrzyżowań będzie rozwiązany.

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~stach 10 6 dni temuocena: 73% 

   Dolinka i tak zostanie jedną z głównych dróg w mieście, Mordor ciągle się rozwija, powstają nowe biurowce. Z rok jak będzie POW korki bardzo się zmniejszą, ale całkiem nie znikną, wiadukty i tak będą potrzebne. Tam są potrzebne ekrany dzwiękochłonne, żeby park mógł być parkiem, a korzysta z niego bardzo dużo ludzi.

   Edytowany: 6 dni temu

   oceń komentarz 11 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mmmmm 9 6 dni temuocena: 29% 

   zanim napiszesz pomyśl

   Edytowany: 4 dni temu

   oceń komentarz 4 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ pedalarz 8 6 dni temuocena: 41% 

   "Mam nadzieję, że po otwarciu POW, zwężą ten cuchnący smrodem ściek blachosmrodów..." No to się trochę zdziwisz :-)

   Edytowany: 6 dni temu

   oceń komentarz 7 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Piotrek37 7 6 dni temuocena: 87% 

   Trzeba znieść "Janosikowe" Warszawie brakuje pieniędzy na budowę istotnych dla miasta spraw. Budowa metra powinna iść szybciej, powinna powstać trasa NS, która przepuści płynnie S7 przez miasto, wiadukty w Dolince ale też w innych miejscach, finansowanie szkół z których korzysta cała okolica Warszaway w promieniu 50-80km, nie mówiąc o służbie zdrowia, która w miejscowościach pod Warszawskich działa dużo lepiej niż w Warszawie obciążonej Janosikowym.

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lol 6 6 dni temuocena: 58% 

   Wiadukty pewnie by się przydały, ale za rok z otwarciem POW problem korków się sam rozwiąże. Mnóstwo ruchu w dolince to ruch pochodzący z A2, S8, S7, który wjeżdża w Puławską a potem w dolinkę, ten ruch pojedzie prosto przez POW. Ale wiadukty i tak by się przydały.

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Swum 5 6 dni temuocena: 93% 

   "Będzie ona analizowana po zakończeniu budowy Południowej Obwodnicy Warszawy." A budowa POW jest opóźniona o co najmniej 1 rok, czyli sprawa wiecznie zakorkowanej Dolinki zostanie rozwiązana około roku 2030 lub później.

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sąsiad 4 6 dni temuocena: 62% 

   No to jak nie dojeżdżasz metrem to postój sobie troszkę.To Warszawa

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Areck 3 6 dni temuocena: 41% 

   Ciekawe. A jeśli wyjeżdżam na weekend z Ursynowa w kierunku mostu Siekierkowskiego, to też metrem?

   Edytowany: 6 dni temu

   oceń komentarz 15 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zniesmak 2 6 dni temuocena: 66% 

   To jeszcze wam metra do Lublina czy Białegostoku nie wybudowali? STRASZNE! Dobrze, że są już "załatwione" przez jakiego przed wyborami filtry z tunelu POW. Uff

   Edytowany: 6 dni temu

   oceń komentarz 19 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ddd 1 4 dni temuocena: 0% 

   Słabe Zniesmaku. Korki w weekend faktycznie potrafią zaskoczyć - mocno uczęszczana trasa szczególnie z Ursynowa - wschód i północ. Można objechać Puławską (oj tez potrafi być przypchana) i S ale nie cierpię odcinka bielańskiego i tych zjazdów. Problemem są 2 duże skrzyżowania i światła tak ustawione że nie da się szybciej niż 20km/h jechać. Na szczęście wjazd na Siekierkowski rozładowuje wszystko. Tylko niech POW przyspieszy.Swoją drogą dolinka chyba jest droga krajową? Miasto za to odpowiada przy gddkia????

   Edytowany: 4 dni temu

   oceń komentarz 0 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2497 sekundy
  REKLAMAA2-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019