REKLAMA
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 stycznia 2018, 15:00 komentarzy 2

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  REKLAMA

  Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok już za nami, większość z nas jednak ciągle cieszy się choinką w domu. Kiedy należy ją rozebrać i wyrzucić? 

  - U nas zawsze się trzymało choinkę do połowy stycznia, to i teraz tak będzie - mówi pan Andrzej. Inni chcą się cieszyć świątecznym nastrojem znacznie dłużej. - Trzymam choinkę do końca karnawału, mam ogromny sentyment do świątecznego czasu, lubię mieć choinkę nawet do marca - mówi pani Ewa.

  Nie ma jednego terminu, po którym ze wszystkich choinek należałoby zdjąć bombki, odstawić na strych lub wyrzucić na śmietnik. Są jednak trzy daty, którymi możemy się sugerować planując rozebranie bożonarodzeniowego drzewka.

  Pierwszym terminem jest święto Trzech Króli, przypadające 6 stycznia. Drugim - pierwsza niedziela po święcie Trzech Króli. W tym okresie z choinką rozstaje się spora cześć Polaków. Trzecim i ostatecznym terminem, do którego powinniśmy choinkę rozebrać jest 2 lutego, czyli święto Matki Boskiej Gromnicznej. Do tego dnia obecne są drzewka bożonarodzeniowe w świątyniach. 

  Niezależnie od tego jak długo zatrzymamy świąteczne drzewko, wszyscy się go ostatecznie pozbędziemy. Czy można je po prostu wyrzucić na śmietnik? Okazuje się, że tak.

  - Choinki będą odbierane razem z gabarytami, wystarczy je zostawić przy śmietniku na odpady mieszane. W okresie poświątecznym zorganizujemy dodatkowe terminy odbioru drzewek - na początku i pod koniec stycznia. Możemy też samodzielnie zwrócić drzewko, dostarczając je do punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych przy ul. Zawodzie 16 - informuje biuro obsługi klienta Sita Polska, firmy która obsługuje Ursynów.

  W tym roku nie odbędzie się tradycyjna zbiórka choinek przeznaczonych na biomasę. W poprzednich edycjach drzewka trafiały do elektrociepłowni na Siekierkach i Żeraniu. PGNiG Termika informuje jednak, że tym akcja nie zostanie zorganizowana.

  I pozostaje jeszcze jedna sprawa. Wyniesienie choinki często wiąże się z bałaganem na korytarzach, klatkach schodowych i windach w blokach. Warto pamiętać, że nic tak nie wkurza sąsiadów jak niedbałość o wspólne przestrzenie. A więc sprzątajmy po sobie!

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 17

  • 8
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ja 2 6 miesięcy temu

   A co ma do choinki święto Trzech Króli? Choinkę, symbol świąt Bożego Narodzenia, należałoby wynieść, gdy minie okres bożonarodzeniowy, czyli tuż po Niedzieli Chrztu Pańskiego (pierwszej niedzieli po Trzech Króli, która w 2018 r. wypada 7 stycznia). W Niedzielę Chrztu Pańskiego kończy się również, przynajmniej w większości krajów świata, śpiewanie kolęd. W Polsce jednak zwyczajowo kolędy śpiewa się do 2 lutego, podobnie jak do tego samego dnia trzyma się w świątyniach choinki (choć to już okres zwykły).

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mążaty 1 6 miesięcy temuocena: 0% 

   - Chyba rozwiodę się z żoną... - Dlaczego? - Od pół roku marudzi mi codziennie, żebym wyniósł choinkę do śmietnika...

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1356 sekundy
  REKLAMA