REKLAMAA1 AUCHAN 01.01.2022 - 30.06.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 stycznia 2022, 12:55 komentarzy 1

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok już za nami, większość z nas ciągle cieszy się choinką w domu. Kiedy należy ją rozebrać i wyrzucić? 

  - U nas zawsze się trzymało choinkę do połowy stycznia, to i teraz tak będzie - mówi pan Andrzej. Inni chcą się cieszyć świątecznym nastrojem znacznie dłużej. - Trzymam choinkę do końca karnawału, mam ogromny sentyment do świątecznego czasu, lubię mieć choinkę nawet do marca - mówi pani Ewa.

  Nie ma jednego terminu, po którym ze wszystkich choinek należy zdjąć bombki, odstawić do piwnicy lub wyrzucić na śmietnik. Są jednak trzy daty, którymi możemy się sugerować, planując rozebranie bożonarodzeniowego drzewka.

  Od Trzech Króli do 2 lutego

  Pierwszym terminem jest święto Trzech Króli, przypadające 6 stycznia. Drugim - pierwsza niedziela po święcie Trzech Króli. W tym okresie z choinką rozstaje się spora cześć Polaków. Trzecim i ostatecznym terminem, do którego powinniśmy choinkę rozebrać, jest 2 lutego, czyli święto Matki Boskiej Gromnicznej. Do tego dnia obecne są drzewka bożonarodzeniowe w świątyniach. 

  Niezależnie od tego jak długo zatrzymamy świąteczne drzewko, wszyscy się go ostatecznie pozbędziemy. Czy można je po prostu wyrzucić na śmietnik? Okazuje się, że tak.

  - Zasady odbioru choinek w Warszawie są takie same jak w zeszłym roku. Choinki będą odbierane zgodnie z harmonogramem odpadów wielkogabarytowych - mówi Anna Rozwadowska-Rusiniak z firmy Suez, która odbiera na Ursynowie odpady.

  Harmonogram dla naszego adresu możemy sprawdzić na stronie: https://warszawa19115.pl/harmonogramy-wywozu-odpadow. Tzw. gabaryty odbierane są zazwyczaj tylko raz w miesiącu. Może się wieć okazać, że nasza choinka poleży przy śmietniku nawet 30 dni.

  Alternatywą jest zawiezienie choinki do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) przy ul. Płytowej 1 na Białołęce.

  W tym roku bez zbiórki

  Żywe drzewko w doniczce można również oddać Lasom Miejskim. Zbiórka poświątecznych choinek odbędzie się8 stycznia między godziną 9:00 a 15:00 przy głównej siedzibie Lasów przy ul. Korkowej 170. Kolejna zbiórka odbędzie się w tych samych godzinach 15 stycznia przy Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej przy ul. Rydzowej 1.

  Nie odbędzie się natomiast organizowana w poprzednich latach zbiórka choinek przeznaczonych na biomasę. W poprzednich edycjach drzewka trafiały do elektrociepłowni na Siekierkach i Żeraniu.

  I pozostaje jeszcze jedna sprawa. Wyniesienie choinki często wiąże się z bałaganem na korytarzach, klatkach schodowych i windach w blokach. Warto pamiętać, że nic tak nie denerwuje sąsiadów jak niedbałość o wspólne przestrzenie. A więc sprzątajmy po sobie!

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 106

  • 43
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 26
   PRZYDATNY
  • 14
   OBOJĘTNY
  • 8
   NIEPRZYDATNY
  • 10
   WKURZONY
  • 4
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~doktorek 1 4 miesiące temuocena: 50% 

   "Trzecim i ostatecznym terminem, do którego powinniśmy choinkę rozebrać, jest 2 lutego, czyli święto Matki Boskiej Gromnicznej. Do tego dnia obecne są drzewka bożonarodzeniowe w świątyniach". Wypadałoby dodać: w świątyniach w Polsce. Bo tylko u nas dekorację bożonarodzeniową trzyma się do 2 lutego (podobnie jest ze śpiewem kolęd). Formalnie zaś okres bożonarodzeniowy kończy się w Kościele katolickim w Niedzielę Chrztu Pańskiego, czy w pierwszą niedzielę po święcie Trzech Króli.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.552 sekundy
  REKLAMAA2 Pizzeria105  01.04.2022 - 31.05.2022