REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2021 - 31.12.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ3 sierpnia 2021, 08:48

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Kiedy warto rozpocząć psychoterapię? Czy psychoterapia może pomóc mi w rozwiązaniu problemów? Takie i podobne pytania zadaje sobie wielu z nas. Zastanawiamy się kiedy warto zgłosić się do psychoterapeuty i jakie objawy mogą nas zaniepokoić. Warto zastanowić się nad tym tematem, gdyż pomoc psychologiczna udzielona we właściwym czasie może poprawić jakość naszego życia oraz rozwiązać problemy, które z naszej perspektywy mogą wydawać się nie do pokonania. 

  Psychoterapia – dla kogo?

  Pomoc psychoterapeutyczna może okazać się wartościowa dla osób, które borykają się z problemem niskiej samooceny, poczuciem odrzucenia lub z wycofaniem społecznym. Poradnia psychologiczna Warszawa w swoich gabinetach gości również osoby, które nie radzą sobie ze stresem i związanymi z nim nieprzyjemnymi objawami somatycznymi. W takich przypadkach psychoterapeuci starają się nauczyć pacjentów, jak mogą radzić sobie z nadmiarem stresu, oraz uczą panowania nad sobą i kontrolowania własnych emocji.

  Z pomocy psychoterapeuty mogą skorzystać osoby, które w swoim życiu doświadczają dużych życiowych zmian, lub przechodzą kryzys. Zmiana pracy, przeprowadzka do innego miasta lub kraju, czy też zawarcie związku małżeńskiego i narodziny dziecka, mogą rodzić napięcia, które rozchwieją naszą równowagę emocjonalną. Podobnie może być w wypadku rozwodu, choroby lub śmierci bliskiej osoby. W takich sytuacjach pomoc specjalisty może stać się prawdziwym ukojeniem. Doświadczając sytuacji kryzysowych, wykonywanie najprostszych codziennych czynności może okazać się niezwykle trudne. Już samo wyjście z domu jest niezwykle wielkim wyzwaniem. W takich sytuacjach psychoterapia online jest najlepszym rozwiązaniem. Sesję terapeutyczną możemy odbyć w zaciszu domowym. Regularne spotkania online z terapeutą, pomogą odzyskać równowagę emocjonalną, stawić czoła zmianom oraz przepracować problemy, które sprawiły, że stanęliśmy w miejscu. 

  Kiedy jeszcze możemy lub powinniśmy skorzystać z pomocy psychoterapeutycznej? Psycholog Warszawa przyjmuje osoby, które w swoim trybie życia zauważają pewne niepokojące objawy, które w pewien sposób zaczęły wpływać na obniżenie komfortu życia. Analiza takich zachowań podczas sesji psychoterapeutycznej może doprowadzić do nierozwiązanych problemów nawet z dalekiej przeszłości. Powrót do tych wydarzeń oraz właściwe przepracowanie nierozwiązanych problemów, może podnieść komfort naszego teraźniejszego życia. W wielu wypadkach psychoterapeuta powraca wraz z pacjentem nawet do wydarzeń z dzieciństwa. 

  Wybór psychoterapeuty

  Czy to bez różnicy, do którego terapeuty się udamy? Nasi specjaliści pracują w różnych obszarach problemowych, oraz w różnych nurtach psychoterapeutycznych. W PsychoCare istnieje możliwość doboru specjalisty do swoich potrzeb oraz oczekiwań. Wystarczy umówić się na wstępną bezpłatną konsultację, podczas której nasz specjalista zapoznaje się pokrótce z problemami oraz oczekiwaniami pacjenta. Na podstawie takiego wywiadu dobierany jest właściwy nurt psychoterapeutyczny oraz konkretny specjalista. Zapraszamy do umówienia takiego spotkania. 

  Artykuł załadowany: 0.459 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.08.2021 - 31.10.2021