Zamknij

Kiedy warto skorzystać z depilacji laserowej?

22:40, 10.11.2019 Redakcja Haloursynow.pl Aktualizacja: 22:42, 10.11.2019
Skomentuj mat. prasowe mat. prasowe

Idealnie gładka skóra na twarzy, nogach czy w okolicach bikini to efekt, na którym zależy nam przede wszystkim przed urlopem lub bardzo ważną uroczystością. Aby go uzyskać, często sięgamy po domowe sposoby, które chociaż obiecujące, nie zawsze bywają skuteczne. Jeśli chcemy uniknąć rozczarowania lub podrażnienia skóry, powinnyśmy skorzystać z profesjonalnego zabiegu, jakim jest depilacja laserowa. Kiedy warto z niej skorzystać? Jakich efektów można się spodziewać po tym zabiegu oraz gdzie najlepiej go wykonać?

Czym jest depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to zabieg wykonywany w profesjonalnych salonach urody, a  polegający na usuwaniu niechcianego owłosienia z określonych partii ciała przy użyciu wiązki światła laserowego. Proces depilacji doprowadza do uszkodzenia cebulek włosowych oraz ich korzeni, dzięki temu włos nie może ulec odbudowie, co oznacza, że więcej nie odrośnie. 
Laser wykorzystywany w trakcie zabiegu działa selektywnie, czyli tylko na fragment pokrytej owłosieniem skóry. Stąd też mówi się, że prócz wysokiej skuteczności depilacja laserowa, gwarantuje również całkowite bezpieczeństwo. Depilację laserową oferuje wam Pracownia Urody z Warszawy: https://www.pracownia-urody.com.pl/oferta/trwala-depilacja-laserowa.html

Jak wygląda zabieg depilacji krok po kroku?

Każdy profesjonalny zabieg depilacji przy użyciu lasera poprzedza szczegółowy wywiad. Chodzi o to, aby wykonujący odpowiednio wcześnie wyeliminował ewentualne przeciwwskazania, które jeśli zostałyby zignorowane lub ukryte, mogłyby stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa i zdrowia pacjenta. Następnie wykonuje się próbę laserową. Jest ona konieczna, by uniknąć podrażnień skóry. Jeśli przebiegnie pozytywnie, możliwe jest rozpoczęcie właściwego zabiegu.

Czas trwania zabiegu jest ściśle uzależniony od powierzchni skóry, którą chcemy mu poddać. Jeśli będzie to wąsik, czyli twarz depilacja nie potrwa dłużej niż kilkanaście minut. W przypadku większych partii, jak np. nogi, okolice bikini czy pachy, zabieg może zająć od godziny do dwóch. Wiele zależy też w tej kwestii od wprawy osoby wykonującej depilację oraz używanego sprzętu. Ostatni etap to nałożenie specjalistycznego preparatu łagodzącego.

Jeżeli w trakcie zabiegu pacjentka zaczyna odczuwać pewien dyskomfort w postaci dość silnego mrowienia, swędzenia czy kłucia, a nawet bólu, powinna ona natychmiast to zgłosić. Wtedy zabieg zostaje na chwilę przerwany, a na depilowaną skórę nakładany jest żel znieczulający.

Wskazania do zabiegu

Na laserowe usuwanie owłosienia decydują się głównie kobiety, chociaż wśród zainteresowanych nie brakuje i mężczyzn. Najczęstszy powód to względy estetyczne. Panie chcą prezentować się atrakcyjnie na plaży czy w czasie większej imprezy. Panowie zazwyczaj wybierają tę opcję tuż przed zawodami sportowymi, ale niekiedy również przed urlopem.

Jednak estetyka to nie wszystko. Istnieją bowiem konkretne wskazania do przeprowadzenia zabiegu. Zatem kiedy stosować to rozwiązanie? Depilację zaleca się osobom z tendencją do wrastania włosów, co powoduje stany zapalne na skórze. Zabieg ten powinny rozważyć też osoby z problemem nadmiernego owłosienia, głównie w miejscach intymnych. Wówczas w grę wchodzą względy higieniczne – gołą skórę łatwiej utrzymać w czystości.

Warto by poddały się mu również osoby, których problemem jest nadpotliwość. W ich przypadku chodzi o depilację pach, która pozwoli uniknąć stanu zapalnego, ale także pozbyć się brzydkiego zapachu. Tym samym przywróci im pewność siebie.

Przeciwwskazania do zabieg

Laserowe usuwanie owłosienia uznane jest, za nieinwazyjne i niezagrażające bezpieczeństwu osób, które się na nie decydują. Mimo to nie każdy powinien poddać się temu zabiegowi. Najważniejsze przeciwwskazania związane są z naszym stanem zdrowia. Zabieg ten nie może być wykonany u:

  • kobiet w ciąży,
  • osób chorujących na padaczkę,
  • cukrzyków;
  • osób cierpiących na łuszczycę lub bielactwo.

Nie mogą mu zostać poddane także osoby z: rozrusznikiem serca, przyjmujące leki przeciwzakrzepowe i cierpiące na choroby nowotworowe (chyba że wyrazi na to zgodę lekarz prowadzący). Z zabiegu dyskwalifikują również zażywane leki i zioła antydepresyjne oraz preparaty używane przy leczeniu zmian trądzikowych. Ponadto depilacji laserowej nie wolno przeprowadzać u osób ze świeżą opalenizną – dotyczy to także klientek solariów. Nie może być ona też wykonana w przypadku dużej skłonności do przebarwień, stanów zapalnych skóry czy różnego rodzaju infekcji skórnych. Inne przeciwwskazania to także: niedawno wykonany zabieg depilacji innymi metodami, czyli wosk, pęseta, maszynka oraz występowanie w miejscu zabiegu owłosienia koloru blond, siwego i rudego (włosy o tych barwach nie poddają się działaniu promieniu laserowych).

Najważniejsze porady

Laserowa depilacja gwarantuje wysoką skuteczność: niekiedy doprowadza nawet do trwałego usunięcia owłosienia. Aby jednak móc cieszyć się z jej efektów, należy przestrzegać kilku zaleceń. Dotyczą one zarówno samego przygotowania do zabiegu, jak i postępowania po jego przeprowadzeniu.

Jak przygotować się do zabiegu?

Na miesiąc przed planowanym zabiegiem nie wolno się opalać. Nie należy też stosować innych metod usuwania owłosienia. Oznacza to rezygnację z używania depilatorów, pęset, wosków, kremów o właściwościach depilujących oraz wszelkich preparatów o działaniu rozjaśniającym lub usuwającym przebarwienia – najlepiej na miesiąc lub kilka tygodni. Skóra musi być naturalnej barwy oraz w dobrej kondycji. Na kilka tygodni należy też wyeliminować przyjmowanie leków, herbatek czy innych środków zawierających w swoim składzie dziurawiec lub nagietek. Skóra w miejscu, gdzie będzie przeprowadzany zabieg nie może być również przesuszona, podrażniona ani uszkodzona. Wszelkie zadrapania, blizny, rany dyskwalifikują nas z zabiegu.

Zalecenia po zabiegu

W miejscu depilacji może pojawić się obrzęk lub zaczerwienienie, co stanowi naturalne następstwo podrażnionej skóry. Bywa, że objawy te znikają po kilku godzinach, ale mogą też utrzymywać się kilka dni. Dlatego też skórę po zabiegu należy traktować wyjątkowo delikatnie, oszczędzając jej: gorących kąpieli, bezpośredniej ekspozycji słonecznej oraz traktowania kosmetykami i preparatami zawierającymi spirytus, miętę oraz składniki rozgrzewające. Tak należy postępować przez co najmniej dwa tygodnie do miesiąca. Z naszej łazienki na ten czas muszą też zniknąć: peelingi, dezodoranty oraz antyperspiranty. Ich miejsce powinny zająć preparaty z alantoiną, rumiankiem, aloesem oraz puder dziecięcy lub talk kosmetyczny.

Zalety depilacji laserowe

Dlaczego warto zainteresować się tym zabiegiem – wykluczając wyraźne wskazania do jego przeprowadzenia i kwestie estetyki? Istnieje kilka istotnych zalet, jakimi może pochwalić się ta metoda:

  • Po pierwsze – jest nieinwazyjna;
  • Po drugie – nie wymaga pobytu w klinice ani przyjmowania żadnych środków;
  • Po trzecie – pozwala cieszyć się gładką skórą bez pamiętania o regularnym depilowaniu we własnym zakresie;
  • Po czwarte – oznacza sporą oszczędność czasu i ... pieniędzy, które trzeba byłoby inwestować w zakup domowego sprzętu oraz odpowiednich preparatów;
  • Po piąte – nie powoduje długotrwałych efektów ubocznych w postaci uszkodzenia skóry wokół miejsc depilacji.

Laser diodowy LIGHT SHEER DESIRE, fot. pracownia-urody.com.pl

Jakich efektów można się spodziewać po zabiegu?

Zabieg ten określany jest jako trwała depilacja, co świadczy o jej wysokiej efektywności. Warto jednak podkreślić, że wiele zależy tu od miejsca, w którym wykonamy zabieg. Jeśli zdecydujemy się na salon Pracownia Urody w Warszawie, możemy być pewni rezultatów w postaci:

  • aksamitnej i całkowicie gładkiej skóry – dzięki zastosowaniu nowoczesnego sprzętu (jest to laser diodowy Laser LightSheer DESIRE ) pierwsze efekty widoczne są już po kilku pierwszych sesjach;
  • perfekcyjnie przeprowadzonego zabiegu – osoby przeprowadzające zabieg specjalizują się w precyzyjnym doborze długości fal do konkretnego typu skóry i dbają o bezpieczeństwo pacjenta;
  • indywidualnego podejścia do klienta — salon salon urody zatrudnia wysoce wykwalifikowany personel, który potrafi zadbać o dobre samopoczucie pacjenta;
  • kompleksowej usługi – zabieg można przeprowadzić na dowolnej partii ciała.

Musimy jednocześnie pamiętać, że zabieg ten wymaga kilkukrotnych sesji. O ich ostatecznej ilości decydują osiągane wyniki, ale również cechy indywidualne, czyli grubość i kolor owłosienia.

(REKLAMA)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%