REKLAMAA1 SanGiovanni  01.04.2021 - 30.04.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 marca 2021, 18:45 komentarzy 3

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  Kierowca autobusu linii 195 źle się poczuł w trakcie jazdy. Na przystanek przy stacji metra Imielin wezwano karetkę pogotowia. Okazało się, że kierujący pojazdem ma koronawirusa.

  Na przystanku przy metrze Natolin około godz. 17 zjawiło się pogotowie i policja, a wcześniej nadzór ruchu Miejskiego Zakładu Autobusowego. Uwagę służb skupił na sobie kierowca autobusu, który zatrzymał swój pojazd na przystanku końcowym dla linii 195. Pasażerowie zostali poproszeni o opuszczenie autobusu, ubrana w kombinezony załoga karetki zaopiekowała się kierowcą, który już w trakcie jazdy zaczął się źle czuć.

  - Wykonano szybki test i okazało się, że kierowca jest zakażony koronawirusem - informuje nadkom. Jarosław Florczak z Komendy Stołecznej Policji.

  Kierowca po badaniach został odwieziony do domu z nakazem izolacji, a autobus został odtransportowany do zajezdni, gdzie przejdzie standardowe w tego typu przypadkach ozonowanie. Pasażerowie, którzy jechali autobusem, nie mają się czego obawiać, jeśli tylko nie przekraczali granicy wyznaczonej strefy bezpieczeństwa dla kierowcy.

  Według badań Uniwersytetu Technicznego z Berlina (Hermann Rietschel Institut, TU Berlin), ryzyko zakażenia koronawirusem w autobusie komunikacji miejskiej jest bardzo niskie - dużo mniejsze niż w sklepie i aż ośmiokrotnie mniejsze niż w przestrzeni biurowej typu open space. Warunek to krótki czas podróży oraz noszenie maseczki w trakcie przejazdu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 59

  • 11
   BARDZO PRZYDATNY
  • 10
   ZASKOCZONY
  • 14
   PRZYDATNY
  • 9
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 11
   BRAK SŁÓW
  Artykuł załadowany: 0.2907 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.04.2021 - 30.04.2021