REKLAMAA1-KLIWER-08-05----07-07-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 grudnia 2018, 17:05 komentarzy 8

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (UM)

  W autobusach i metrze jeżdżą z nami bohaterowie! 36 kierowców komunikacji miejskiej nagrodzono za ratowanie życia mieszkańcom i pasażerom. Wśród nich są i ci, którzy na miano bohatera zasłużyli na Ursynowie.

  Paweł Famuła, kierowca autobusu do dziś pamięta tegoroczny piątek, 6 lipca. Tego dnia jechał autobusem linii 192, nagle dostrzegł kobietę, która na przystanku Lanciego zasłabła i upadła na ziemię. Natychmiast wezwał pogotowie i czuwał nad poszkodowaną aż do momentu przyjazdu karetki. Kobieta choruje na cukrzycę, więc natychmiastowa pomoc uratowała jej życie.

  Nieco miesiąc później, 8 sierpnia, na przystanku Miklaszewskiego pasażerce pomógł kierowca linii 504 - Wojciech Górski. Starsza kobieta zraniła się w nogę podczas wsiadania do autobusu. Czujny kierowca wezwał pogotowie ratunkowe i otoczył poszkodowaną opieką do czasu przyjazdu karetki.

  Do innego zdarzenia doszło 25 października na pętli Osiedle Kabaty. Kierujący autobusem 192 Artur Łysiak spostrzegł jak stojąca na chodniku kobieta zasłabła i przewróciła się. Pan Artur zawiadomił pogotowie ratunkowe i zaopiekował się chorą do czasu przyjazdu pomocy.

  Z kolei na przystanku Centrum Onkologii, 18 lipca, Czesław Rudnicki kierujący autobusem 504 udzielił pomocy pasażerowi, który z powodu złego stanu zdrowia przewrócił się na chodnik. Wraz z pasażerami otoczył mężczyznę opieką i wezwał pogotowie ratunkowe.

  Przykładów bohaterskiej i ludzkiej postawy można mnożyć. W poniedziałek 36 pracowników komunikacji miejskiej, który ratowali zdrowie i życie otrzymało nagrody i wyróżnienia od władz miejskich. Wiceprezydent Robert Soszyński wręczył im dyplomy i premie finansowe.

  - Zawsze bym tak postąpił. Uważam, że ludzie powinni sobie pomagać - mówi Andrzej Szatanek. 25 czerwca kierując autobusem linii 146 zauważył pieszą, która idąc ulicą Sokolą, na wysokości przystanku Metro Stadion Narodowy, straciła przytomność i upadla na jezdnię. Pan Andrzej wraz z przechodzącymi funkcjonariuszami policji przystąpili do akcji resuscytacyjnej, która trwała do zabrania poszkodowanej przez pogotowie ratunkowe.

  - Zrobiłem to, co powinien każdy zrobić, prawda? - mówi Robert Seredyński. 1 lipca otoczył opieką pasażera, który wsiadając do autobusu kilkukrotnie się przewrócił. Wezwane przez pana Roberta pogotowie stwierdziło objawy udaru.

  Do tej pory w Warszawie za ratowanie życia i zdrowia pasażerów nagrodzonych zostało 55 kierowców komunikacji miejskiej. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 22

  • 20
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  8Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Albin 8 5 miesięcy temuocena: 100% 

   W zeszłym roku też ratowalem kobietę która zasłabła mi w autobusie i jakoś nikt mnie niczym nie nagrodził. Ale ja pracuję u Ajeta a miasto nagradza tylko pracowników swojej spółki.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nris Kawrocki 7 5 miesięcy temuocena: 94% 

   Bzdura! Kierowca blachosmroda (nawet autobusu), morderczego i zawłaszczającego miejską przestrzeń siłą rzeczy nie może być bohaterem! Może być nim tylko pedalarz, czysty i szlachetny z samej natury!

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~doktor lubicz 6 5 miesięcy temuocena: 27% 

   znowu nie wzięłoś lekarstw?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nris Kawrocki 5 5 miesięcy temuocena: 100% 

   No nie wzięłom.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~doktor oetker 4 5 miesięcy temuocena: 20% 

   doktorze lubicz, to narcyzm - tego się nie leczy to pacjent musi przecierpieć

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AZX 3 5 miesięcy temuocena: 71% 

   Brawa dla kierowców jak najbardziej należy im się nagroda ale kurczę jakim trzeba być hipokrytą aby dawać komuś nagrody finansowe jeśli kilka dni wcześniej innym dowala się podatki i obcina bonifikaty za użytkowanie wieczyste... świadczy to tylko o człowieku...

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zniesmak 2 5 miesięcy temuocena: 43% 

   Która partia w Sejmie ustaliła stawkę 60 % bonifikaty? Więc o co ci chodzi. Ta sama partia będzie ograniczała subwencje dla Warszawy, ponieważ jej byle jaki kandydat przegrał. To mundra głowo napisz nam, skąd ma Warszawa brać pieniądze na inwestycje??

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AZX 1 5 miesięcy temu

   @zniesmak - ta sama która poddała pod głosowanie 98%. Czemu więc obecni włodarze nie głosowali przed wyborami przeciwko? Nie wiedzieli co i jak? Nie ocieraj się o śmieszność...

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.228 sekundy
  REKLAMAA2-GOODBIKE-11-05----10-06-2019