REKLAMAA1-KLIWER-08-05----07-07-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ3 października 2018, 12:05 komentarzy 35

  (AŁ)

  Kierowcy nie przejmują się zakazem wjazdu. Codziennie w porannych godzinach szczytu zamiast stać na zakorkowanej ul. Rosoła, wjeżdżają w Nowoursynowską. Nie pomagają protesty i próby blokowania samochodów przez spacerowiczów. Teraz do gry wkroczy Straż Miejska.

  Fragment ulicy Nowoursynowskiej od Centrum Europejskiego Natolin do ul. Belgradzkiej to doskonałe miejsce do spacerów wśród zieleni i podziwiania kilkusetletniego dębu Mieszko. Alę ciszę i spokój burzą wjeżdżające tam samochody. Kierowcy nie mają takiego prawa, o czym świadczy stojący w widocznym miescu znak zakazu. To nie nowy problem, bo i wcześniej zdarzało się kierowcom tamtędy jeździć, ale teraz to już prawdziwa plaga.

  - Pędzą tamtędy liczne samochody, często stadami, potwierdzając, że niezależnie od przepisów, polski kierowca wjedzie wszędzie, jeśli to tylko fizycznie możliwe. Dziś z przerażeniem obserwowałem, jak kilka bardzo szybko jadących samochodów było bliskich potrącenia pary spacerowiczów, protestujących przeciwko naruszania prawa - napisał do nas zbulwersowany czytelnik.

  Sytuacja na Nowoursynowskiej to kolejny efekt budowy Południowej Obwodnicy Warszawy. Po zamknięciu ul. Braci Wagów w kierunku Płaskowickiej, wielu kierowców ma coraz mniej możliwości wyjazdu w kierunku centrum. Główne drogi zaczynają się korkować już od Kabat.

  A jeśli chodzi o ulicę Rosoła to sytuację pogarsza jeszcze zwężenie jezdni w okolicy skrzyżowania z Płaskowickiej. Rano cała Rosoła stoi, dlatego wielu kierowców wjeżdża w Nowoursynowską i jedzie nią aż do Belgradzkiej, zyskując na tym sporo czasu w drodze do pracy. Zupełnie nie przejmując się spacerującym tam ludźmi.

  - Wychodzę z psem i zamiast naładować się podczas spaceru dobrą energią na cały dzień, to zaczynam się wściekać na bezkarność i tupet kierowców. Niektórzy pukają się w czoło jak pokazuję, że tu nie wolno jeździć - mówi pani Agnieszka.

  Będą mandaty

  Poza tym, że samochody przeszkadzają ludziom, niszczą też starą, wyłożoną kocimi łbami nawierzchnię. Straż Miejska zapowiada wzmożone kontrole.

  - Oczywiście zajmniemy się tą sprawą i kontrole zostaną zwiększone. Nie ustawimy jednak tu stałego patrolu, bo mamy bardzo dużo pracy w całej dzielnicy. Nasi strażnicy jak złapią kierowcę łamiącego zakaz wystawią mu mandat - mówi Sławomir Smyk, rzecznik Straży Miejskiej. Przypominamy, za złamanie zakazu wjazdu grozi do 500 złotych mandatu i do pięciu punktów karnych.

  Zakaz wjazdu łamią też kierowcy jadący z Wilanowa ulicą Orszady w kierunku ul. Rosoła. Zamiast jechać tak jak nakazują znaki - czyli przez Kokosową, wjeżdżają w zakaz, chcąc zaoszczędzić kilku minut. Jak dotąd nie pomogły obiecane nam przez policję kontrole. Problem nie zniknął.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 108

  • 24
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 7
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 33
   WKURZONY
  • 33
   BRAK SŁÓW

  35Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Rudy_z_Natolina 35 7 miesięcy temuocena: 38% 

   W dupach się Wam przewraca z tą Nowoursynowską ! Jak chcecie ciszy i spokoju to do Lasu Kabackiego idźcie ! To jest normalna ulica a to centrum Europejskie i ten cały park już dawno powinien być oddany do użytkowania a nie stoi takie kurestwo dla nielicznych !

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Franc 34 7 miesięcy temuocena: 100% 

   zespół Marka Budzyńskiego miał pomysł na zagospodarowanie Ursynowa, światło, przestrzeń, zieleń. To co robi się od kilkunastu lat to zbrodnia, takie tereny jak "na Wilanowie" czy "pod skocznią", zrobili z tego kołchozy pobudowane w studnie ciemno, ciasno o rozkładzie mieszkań nawet szkoda gadać , ponieważ teraz tylko wielkie apartamenty po ponad bańkę wychodzą na dwie strony, a po co na dwie strony - a po to żeby latem w trakcie upałów był ruch powietrza), dojazd tragiczny, bo tam już nie ma jak dojechać, a jak dojdzie jeszcze kilka tysięcy samochodów...

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 33 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Obiecane przez policję kontrole nie pomogą, bo w policji brakuje ludzi do pracy. W samej Warszawie brakuje około 800 policjantów, w całej Polsce ponad 6000. Dobra zmiana, nie ma co.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zniesmak 32 7 miesięcy temuocena: 100% 

   To Straż Miejsko zagonić do roboty. Tam mogą z OT2 nawet na puechotę dojść...

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~slakuc 31 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Droga Straży Miejska, Nie trzeba na Nowoursynowskiej ustawiać straży miejskiej na cały dzień albo przyjeżdżać tam o 12ej kiedy problemu już nie ma. Proponuję żebyście ustawili się na godzinkę pomiędzy 8.00 a 9.00. To się na pewno opłaci.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~UP! 30 7 miesięcy temuocena: 69% 

   Wszystkie badania mówią jasno, że pod otwarciu nowego (szerszego, o większej przepustowości) odcinka drogi ruch natychmiast zwiększa się dostosowując się do nowych możliwości. Obecnie ruch odbywa się zarówno nowo otwartym odcinkiem jak u ulicą Gąsek. Korek w kierunku Dolinki rozpoczyna się na wysokości ul. Jeżewskiego ! Za wszystko podziękujmy zarządzającym naszą dzielnicą. Najlepiej w październiku !

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~gurgul 29 7 miesięcy temuocena: 93% 

   Zastanawia mnie co za baran planował te zmiany na Ursynowie. Z uwagi na POW zablokowana jest Braci Wagów ( niedługo pewnie tez Lanciego), KEN zwężony jest do 1 pasa w każdą stronę, Stryjeńskich/Belgradzka reorganizacja ruchu ( pas do skrętu w lewo od strony kabat prowadzi do pustej uliczki - skutek taki że autobusy stoja w korku aby skręcic w prawo ...), Rosoła zostało zwężone - brawo planiści ...

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alisterkabat 28 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Przeceniasz ich używając słowa "planował"... co do reszty zgoda. Historia tego nieudacznictwa ma już kilka lat, ono jest ponadpartyjne. Interes mieszkańców tej dzielnicy, którym to terminem mydli się ludziom oczy w zależności od sytuacji, nie jest broniony przez zarządzających Ursynowem. To dla nich tylko trampolina do dalszej kariery/trwania na karuzeli stanowisk. Za ten stan powinni beknąć wszyscy, którzy dopuścili do tego chaosu i degradacji Ursynowa.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ojoj 27 7 miesięcy temuocena: 0% 

   Jest takie coś co wzywa się metro - acha ciężko tam trafić bo pod ziemią.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MalaZlaCzarownica 26 7 miesięcy temuocena: 83% 

   Zwężone są wszystkie wylotowe ulice "bo POW", a tymczasem przez otwarte podczas wakacji Korbońskiego/Rosnowskiego bezmyślnie wtłoczono jeszcze na Ursynów gigantyczny ruch od strony Konstancina. No to jak do ch*** karmazyna ma się to wszystko nie korkować? I otwarcie POW tak naprawdę niewiele tu zmieni, bo przecież ruch z Konstancina nie będzie malał tylko rósł w miarę jak zabudowują tam kolejne tereny.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~hrabia 25 7 miesięcy temuocena: 68% 

   Podziekujcie oslom, ktorzy zgodzili sie na otwarcie lacznika z Powsina przed zakonczeniem budowy POW. To zdaje sie biezaca ekipa.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Korbol 24 7 miesięcy temuocena: 58% 

   Taaa bo Gąsek nie jeździli ...

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~dsf 23 7 miesięcy temuocena: 67% 

   Łącznik nic nie ma do rzeczy - ludzi i tak jeździli opłotkami...

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Xxx 22 7 miesięcy temuocena: 80% 

   Przez budowę obwodnicy cała południowa część Ursynowa stoi w korku. Cwaniaczki są wszędzie i teko nie zmienimy. Na skrzyżowaniu stryjeńskich z belgradzką samochody jeżdżą chodnikem po piętach dzieci idących do pobliskiej szkoły. Straż miejska ma to w poważaniu.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kierowca 21 7 miesięcy temuocena: 83% 

   Dziękujemy za informację - jesteście nieocenieni !

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~STS 20 7 miesięcy temuocena: 79% 

   Jak miasto zrobiło wjazd na Kabaty od strony Powsina, Konstancina czy Góry Kalwarii to teraz mamy efekty. Trzeba było najpierw zrobić Ciszewskiego bis na Wilanów, ale co tam - urzędnicy HGW wiedzieli lepiej.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kulczyńskiego 19 7 miesięcy temuocena: 100% 

   to samo jest na Imbirowej - barany skracają drogę jadąc pod prąd. A Polucjantów nie ma. I od kiedy SM ma możliwość nakładania mandatów za łamanie zakazu wjazdu?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kotek 18 7 miesięcy temuocena: 0% 

   Przyznaję, że jest głupotą blokowanie ruchu na ul. Imbirowej w kierunku Ursynowa. Miało to sens w czasie kiedy ul. Płaskowicka na odcinku Nowoursynowska-Rosoła była przejezdna. Obecnie tysiące samochodów jadących codziennie z Wilanowa ul. Kokosową w kierunku Ursynowa dodatkowo pokonują ca 500 m aby znaleźć się na skrzyżowaniu ul. Imbirowej z ul. Nowoursynowską.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 17 7 miesięcy temuocena: 50% 

   Na Ursynowie jest ulica Filipiny Płaskowickiej, a nie Płaskowicka

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alisterkabat 16 7 miesięcy temuocena: 79% 

   Karać bezwzględnie i codziennie.To teren przylegający do Parku Natolińskiego, jedno z nielicznych miejsc, dających chwilę relaksu wśród zieleni. Do tej pory zdarzało się, że pseudo VIP-y zmierzające do Centrum Edukacji Natolin sporadycznie pakowali się tamtędy ignorując znaki i protesty spacerujących. Teraz to już inwazja buractwa.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Perun 15 7 miesięcy temuocena: 55% 

   Problem są nieudacznicy z kompleksami, którzy wszędzie muszą się pchać samochodem, bo sądzą że im status społeczny spadnie jak przejadą się komunikacją miejską. Z resztą trudno się dziwić, bo poza posiadaniem blachosmrodu, nic sobą nie reprezentują. Dlatego nie przejmują się, że łamią prawo i że zabijają truciznami z rury wydechowej.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rumcajs 14 7 miesięcy temuocena: 33% 

   Duren. Nie, nie deren, tylko duren.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 13 7 miesięcy temuocena: 100% 

   ~rumcajs Przedstawiłeś się, teraz napisz coś na temat

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tymek 12 7 miesięcy temuocena: 24% 

   Trzeba sobie jakoś radzić, po tych inteligentnych zmianach w organizacji ruchu nie da się już całkiem wyjechać z Ursynowa. Przemieszczenie się 1-2 dzielnice dalej trwa około godziny czasu :-( Ursynów to jeden wielki plac budowy ostatnio, kto jest za to odpowiedzialny? Niedługo będziemy jeździć po trawnikach i też na nich parkować - niestety nie ma innego wyjścia :(

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pol 11 7 miesięcy temuocena: 87% 

   Kulturalny normalny człowiek na pewno tak się nie zachowa

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 20 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lilalu 10 7 miesięcy temuocena: 78% 

   Jest wyjscie: rower albo komunikacja miejska.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~eee 9 7 miesięcy temuocena: 84% 

   Zwykły drewniany szlaban wystarczy albo betonowe słupki.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rafał.......,,, 8 7 miesięcy temuocena: 86% 

   Niech straż miejska zgłosi do Administratora terenu żeby Administrator położył kamienie, ludzie ominą kamienie a auto nie zmieści się i w efekcie kierowcy będą zmuszeni jeździć wg znaków. Dziękuję za uwagę.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Don Felipe 7 7 miesięcy temuocena: 71% 

   Wystarczy zablokować przejazd na odcinku od Belgradzkiej w kierunku północnym

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Grand 6 7 miesięcy temuocena: 57% 

   Śmierć cwaniakom i frajerom!

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Eljotto 5 7 miesięcy temuocena: 26% 

   Rozkorkujcie miasto? Ja wiem, że to może jest utrudnienie jakieś tam dla mieszkańców, ale źródłem problemu jest korek. Może rozwiążcie ten problem, to wszystkie inne same znikną

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 4 7 miesięcy temuocena: 86% 

   Od kiedy korek upoważnia cię do niestosowania sie do znaków jakie przed sobą widzisz? To, że miasto ma problem (jak każde większe miasto zresztą) z korkami to jedno. To, że przepisy ruchu i znaki obowiązują cie i tak to druga sprawa. Nie wiem jak zdałes prawko ale ja bym ci je w tym momencie zabrał.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 18 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~FINA 3 7 miesięcy temuocena: 42% 

   Prezydentka Warszawy wywiesiła wszędzie plakaty (za miejską kasę) co to ona dla miasta zrobiła, ale o tym czego nie zrobiła - likwidacja KORKÓW - nie ma ani słowa. A to w korkach tracimy godziny i paliwo.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 2 7 miesięcy temuocena: 57% 

   Tak jak lekarstwem na otyłość nie są szersze spodnie, tak lekarstwem na korki nie jest poszerzanie ulic tylko zmiana ludzkich przyzwyczajeń i mentalności. Komunikacja miejska w Warszawie jest naprawdę bardzo dobra, niewiele jest miejsc gdzie trzeba jeździć własnym samochodem.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bobek 1 7 miesięcy temuocena: 81% 

   nie można by tam postawić jakiś donic w poprzek jezdni? Zdziwią się jak będą jechać i będą musieli zawrócić, a to nie takie proste bo inni będą trąbić....

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2645 sekundy
  REKLAMAA2-GOODBIKE-11-05----10-06-2019