REKLAMAA1-AUCHAN-02-07----31-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 sierpnia 2020, 18:29 komentarzy 2

  (Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie)

  W ursynowskiej jednostece straży pożarnej do wyjazdu szykowała się ekipa grupy poszukiwawczo-ratowniczej, która będzie pomagać w działaniach ratowniczych po wybuchu w Bejrucie. Kolumna specjalistycznych samochodów wyjechała już na lotnisko Chopina.

  Przed 18:00 na ulicach Ursynowa można było zaobserwować przejazd kolumny wozów strażackich. Była to strażacka grupa MUSAR, która weźmie udział w działaniach ratowniczych w Bejrucie. Kolumna pojechała na lotnisko Chopina, skąd o 22:00 wystartuje samolot do stolicy Libanu.

  Specjalistyczny zespół złożony z ok. 50 ratowników z całej Polski najpierw przyjechał na Ursynów, gdzie miał wyznaczony punkt koncentracji. W Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 17 przy ul. Płaskowickiej zebrano sprzęt, ludzi i prowiant. Z samej Warszawy do Libanu wyjadą strażacy z jednostki chemicznej z Bielan oraz z grupy rozpoznawczo-poszukiwawczej z psami tropiącymi z Targówka. Tym razem na misję nie wyjeżdżają strażacy z Ursynowa, którzy też uczestniczą w tego typu akcjach pomocowych. Ostatnio m.in. na Podkarpaciu, gdzie walczyli ze skutkami powodzi, a wcześniej m.in. w Bułgarii, na Ukrainie czy w Mołdawii.

  Po wtorkowej eksplozji o pomoc zaapelowały władze Libanu w ramach tzw. Mechanizmu Ochrony Ludności. Na wezwanie odpowiedzieli m.in. strażacy z Polski, Holandii, Grecji i Czech.

  powyżej: koncentracja sprzętu w ursynowskiej JR-G 17 PSP (źródło: Komenda Miejska PSP w Warszawie)

  Libański oddział Czerwonego Krzyża poinformował dziś, że w wyniku eksplozji, do jakiej doszło we wtorek w Bejrucie, zginęło co najmniej sto osób, zaś liczbę osób, które doznały obrażeń, oceniono na co najmniej 4 tys. 

  Do eksplozji doszło w składach bejruckiego portu, gdzie od kilku lat przechowywano saletrę amonową, zmagazynowaną tam bez niezbędnych zabezpieczeń. Wybuch był tak silny, że było go słychać na Cyprze oddalonym od Bejrutu o 240 km. Jako przyczynę tragedii władze libańskie podały prace spawalnicze w składach, gdzie trzymano 2750 ton saletry amonowej (azotanu amonu) wcześniej skonfiskowanej przez władze.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 10

  • 7
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Artykuł załadowany: 0.3223 sekundy
  REKLAMAA2-BONAVERBA--01-09----30-10-2020