REKLAMAA1-WIMAR-AUTO---10-06----10-09-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (pixabay.com)

  Tygodnie „narodowe” to już ursynowska tradycja. Mieszkańcy zadecydowali, że po motywie włoskim, hiszpańskim i francuskim, przyszedł czas na indyjski. Na początku października wybierzemy się więc w kulturalną podróż na wschód.

  Od pięciu lat w naszej dzielnicy odbywają się tzw. „tygodnie narodowe”. W ubiegłym roku, ze względu na obchody rocznicowe, wydarzenia te promowały kulturę polską. W tym roku mieszkańcy zamarzyli o czymś bardziej egzotycznym.

  Urząd dzielnicy przeprowadził ankietę, w której zachęcał do podawania nazw państw, które mieszkańcy najchętniej widzieliby jako bohaterów „Tygodnia narodowego”. Okazało się, że Indie są wyjątkowo bliskie głosującym, bo zdobyły ponad 30% głosów, drugie miejsce przypadło Grecji, a kolejne Hiszpanii i Irlandii. Mieszkańcy proponowali także m.in.: Meksyk, Norwegię, Koreę, Bhutan, Ukrainę, Rosję, Gruzję, Syrię, Azerbejdżan i Szwecję.

  Co ciekawego będzie się działo w czasie „Tygodnia indyjskiego”? Na razie rozpoczęto pierwsze rozmowy, a pomysłów jest wiele. Oprócz tradycyjnych pokazów filmowych czy tanecznych, mówi się o sypaniu mandali, warsztatach jogi czy krykieta.

  - Osobiście bardzo cieszę, że wybór mieszkańców padł na Indie, bo można je pokazać nie tylko od strony kulturalnej, przez kino, muzykę czy taniec, ale także sportowo i kulinarnie. Jest to wielkie pole do popisu – mówi wiceburmistrz Klaudiusz Ostrowski i dodaje, że jest już po wizycie w ambasadzie Indii, która bardzo chętnie włączy się w organizację tygodnia na Ursynowie.

  Indyjskich atrakcji, wzorem ubiegłych lat, możemy spodziewać się na początku października, a tym samym na początku jesieni, kiedy na pewno wschodnie smaki, rytmy i barwy dodadzą nam energii.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 14

  • 9
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~seniorCObyłWindiach 3 ponad rok temuocena: 50% 

   Nic dziwnego, Ursynów coraz bardziej przypomina Deli albo Kalkutę. Bród, przestępczość narkotykowa, zabójstwa, wymuszenia, napady, prostytucja, kradzieże do tego niejasne procedury i święte krowy, nietykalni i niedotykalni. Jesteśmy tacy podobni!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 2 ponad rok temuocena: 100% 

   Uśmiechnij się payologio...mniej nienawiści

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~seniorCObyłWindiach 1 ponad rok temuocena: 33% 

   Nic dziwnego, Ursynów coraz bardziej przypomina Deli albo Kalkutę. Bród, przestępczość narkotykowa, zabójstwa, wymuszenia, napady, prostytucja, kradzieże do tego niejasne procedury i święte krowy, nietykalni i niedotykalni. Jesteśmy tacy podobni!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3134 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020