REKLAMAA1 MAGICAL PLACES 15.06.2022 - 14.09.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 stycznia 2022, 06:33 komentarzy 6

  (ŁM)

  Aktywny odpoczynek na łonie natury w sympatycznym gronie? Czemu nie! Do Lasu Kabackiego właśnie powraca bezpłatny Ursynowski Nordic Walking. Pierwsze zajęcia już w tę sobotę.

  Ruch to zdrowie - to wie niemal każdy. Nie każdy natomiast wie, że popularny wśród mieszkańców naszej dzielnicy Ursynowski Nordic Walking powraca. W zajęciach udział może wziąć każdy - zarówno wytrawni, jak i początkujący miłośnicy spacerów z kijkami.

  - Mieszkańcy Ursynowa bardzo sobie cenią zajęcia w ramach cyklu Ursynowski Nordic Walking i - o czym świadczą dochodzące do nas sygnały - bardzo lubią w nich uczestniczyć. Dzięki nim stają się sprawniejsi. Marsz z kijkami po lesie to świetna okazja, aby zadbać o swoją kondycję fizyczną i odporność, a także spędzić czas w miłym towarzystwie - zachęca wiceburmistrz Ursynowa Piotr Zalewski.

  Czego potrzeba, by wziąć udział w spacerach? Przede wszystkim chęci. Nie zaszkodzą też wygodne buty i ubranie. O kijki nie trzeba się martwić - organizator zapewnia po 20 par na grupę. Zawsze zdezynfekowane i gotowe do użycia.

  Nordic walking vs. zwykły spacer

  A czym różni się nordic walking od zwykłego spaceru po lesie? Chętni dowiedzą się tego od znanej z poprzednich edycji wykwalifikowanej i wysoko ocenianej instruktorki. Prowadząca zajęcia z przyjemnością wytłumaczy tajniki tego sportu oraz pomoże wszystkim uczestnikom rozwinąć ich umiejętności.

  Zajęcia odbywać się będą w środy (grupy dla seniorów) oraz soboty i niedziele. Przy zapisywaniu się należy zwrócić uwagę na tempo marszu oraz intensywność ćwiczeń. Z czasem - gdy umiejętności już na to pozwolą - będzie można bez problemu przejść do bardziej zaawansowanej grupy. 

  Jak się zapisać? Wystarczy wysłać maila na adres radom.marta@gmail.com lub zgłosić się do instruktorki tuż przed zajęciami. Liczba uczestników jest ograniczona, więc kto pierwszy - ten lepszy. Zbiórka u zbiegu ulic Kabackiej i Zaruby.

  Bez strachu przed koronawirusem

  Uczestnicy przed rozpoczęciem zajęć będą musieli zapoznać się z regulaminem Ursynowskiego Nordic Walking i go zaakceptować oraz podpisać formularz zgłoszeniowy. Wszystko znajdą na miejscu, tak że nie ma możliwości, by o czymś zapomnieć.

  Organizatorzy przypominają o stale panującej pandemii koronawirusa. Zajęcia będą jednak w pełni bezpieczne. Oprócz dezynfekcji kijków uczestnicy będą zobowiązani zdezynfekować dłonie - płyn zapewnia organizator - oraz zachować dwumetrowy odstęp od innych.

  Pierwsze spotkanie z cyklu Ursynowski Nordic Walking odbędzie się już w tę sobotę, 29 stycznia. Zajęcia potrwają do 19 października. Całość finansowana jest ze środków ursynowskiego ratusza - uczestnicy biorą więc udział w marszach bezpłatnie. Nie pozostaje więc nic innego, tylko wziąć kijki w ręce i ruszać na spacer po lesie.

  Poniżej dokładny harmonogram zajęć:

  • Soboty

  Grupa nr 1, grupa zdrowotna - godz. 13.45-15.15   (średnie tempo, średnia intensywność ćwiczeń)

  Grupa nr 2, grupa nauka i szlifowanie techniki -  godz. 15.30-17.00  (średnia intensywność)

  • Niedziele

  Grupa nr 3, grupa intensywna - godz. 13.45-15.15 (szybkie tempo + intensywne ćwiczenia)

  Grupa nr 4, grupa zdrowotna - godz. 15.30-17.00  (średnie tempo + średnia intensywność ćwiczeń)

  • Środy - dla seniorów

  Grupa nr 5, grupa seniorska 1 - godz. 12.00-13.30 (średnie tempo + średnia intensywność ćwiczeń)

  Grupa nr 6, grupa seniorska 2 - godz. 13.45-15.15 (spokojne tempo + nauka techniki)

  W okresie od 2 lipca do 31 sierpnia 2022 roku zajęcia grup sobotnich nr 1 i 2 będą zawieszone, zaś zajęcia grup niedzielnych nr 3 i 4 odbywać się będą w soboty, w tych samych godzinach.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 35

  • 27
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  6Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~WesołyPatyk 6 6 miesięcy temuocena: 83% 

   Nordic jest spoko, zrzuciłem intensywnym treningiem (co drugi dzień po 3-4 godziny chodzenia 15-20km) bez żadnej diety przez mniej niż pół roku ponad 25kg! musiałem się odchudzić by lepiej wyglądać dla samego siebie ale też by wrócić do biegania po długiej przerwie. Nie chciałem będąc mocno otyłym (120kg, 180cm) zrzucać takiej masy prosto w "kolana" bo bym chyba umarł od kontuzji. Teraz już od ponad roku biegam trzymając masę 75kg (ciągle bez diety kosmicznej bo lubię dobrze zjeść) ale kijki do nordica cały czas mam i 2-4 razy w miesiącu sobie też pochodzę bo fajne to jest :). Największy minus nordica jest taki, że okrutnie zjada czas (jak ktoś ma go mało). Warto kijkować!

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ana 5 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Większość ludzi z kijkami robi "płaski trekking", a przy nordicu kijów się nie ściska w rękach, łokci nie ugina, macha rękami daleko i kroki duże robi...

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mirek 4 6 miesięcy temuocena: 67% 

   Na to czekaliśmy

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mmmm 3 6 miesięcy temuocena: 0% 

   nie jestem seniorką, pracuję, ale interesuje mnie spokojne tempo + nauka techniki .. szkoda, że nie ma zajęć dla takich osób jak ja..

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Grigorij 2 6 miesięcy temuocena: 0% 

   Grupa nr 2, grupa nauka i szlifowanie techniki - godz. 15.30-17.00 (średnia intensywność)

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~malgosia1973 1 6 miesięcy temuocena: 0% 

   Zajęcia dla Pani są w sobotę o 15.30, o ile pracuje Pani od poniedziałku do piątku.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.367 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022