REKLAMAA1-DAGRASSO----13-05----13-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Kasztanowiec ścięty, a biblioteczki wciąż nie ma. Jednego ze starych drzew rosnących w Alei Kasztanowej nie udało się uratować, ale w jego pniu miało powstać miejsce dla wielbicieli książek. Mieszkańcy Kabat czekają na nią od prawie dwóch miesięcy. Co w tej sprawie robi ratusz?

  Stare i chore drzewo musiało pójść pod topór. W styczniu w Alei Kasztanowej zniknęły wielkie konary, ale pozostał pień - wysoki na ponad dwa metry - idealny, by zrobić w nim miejsce na książki. To był pomysł jednego z mieszkańców, który zachwycił się taką biblioteczką w Idaho w USA i zainspirował ursynowskich urzędników. Czy ta na Kabatach będzie również miała daszek, podświetlone półki i oryginalną stylizację? Tego jeszcze nie wiadomo.

  - Jesteśmy umówieni z jednym z potencjalnych wykonawców. Na dniach obejrzy pień i oceni co może być zrobione i za ile. Chcemy, aby biblioteczka była gotowa do lata - mówi Kazimierz Bigoszewski, naczelnik Wydziału Infrastruktury w ursynowskim ratuszu.

  Wykonawca, który podejmie się prac musi wydrążyć wnękę na książki (bez uszkodzenia pnia) oraz zaaranżować wnętrze.

  Będzie to kolejna plenerowa biblioteczka na Kabatach. Pierwsza znajduje się w Parku Przy Bażantarni. Tam książki przechowywane są w pniach na półkach zasłoniętych szybkami z pleksi, które często się urywają. Problemem są też osy, które polubiły to miejsce, odstraszając miłośników książek.

  Punkty wolnej wymiany książek na Ursynowie są także: w przejściu podziemnym pod ul. Jastrzębowskiego i tuż przy siłowni plenerowej przy ul. Kulczyńskiego.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 9

  • 1
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 3
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~arti 3 ponad rok temuocena: 50% 

   To teraz ozdoba, wybitne dzieło sztuki. Podobne wystawia teraz jakaś zagraniczna artystka w Toruniu okrzyknięta wybitną.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zett 2 ponad rok temuocena: 100% 

   Tam trzeba nasadzic nowe drzewa, bo powstal pusty, lysy, smutny palcek, a nie robic bilioteczke w pniu drzewa, po ktorym serce placze. Dlaczego kasztanowiec z czasow cara Milkolaja zostal usuniety? Mial normalne liscie, nie byl suchy. Czemu go wycieli?!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sebek 1 ponad rok temuocena: 67% 

   W styczniu wycieli, na początku marca jeszcze nie ma biblioteczki???? Czasami HaloUrsynów napisze tak zabawne teksty, ze Superak się chowa

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3342 sekundy
  REKLAMAA2-TlenowyZakatek--01-06----30-06-2020