REKLAMAA1-DAGRASSO----13-05----13-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 maja 2019, 15:04 komentarzy 1

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Badania potwierdzają, że coraz chętniej robimy zakupy online. Niestety, dość często padamy też ofiarami oszustów. Na co zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że robimy bezpieczne zakupy niezależnie od rodzaju sklepu?

  Bezpieczeństwo zaczyna się od twojego komputera

  Niewielu ludzi zdaje sobie z tego sprawę, ale to, czy padniemy ofiarami oszustów, robiąc zakupy online, zależy w dużej mierze od nas. W jaki sposób? Jeśli kupujesz w Internecie za pośrednictwem komputera, który ma szpiegowskie oprogramowanie, sklep i rodzaj zakupów nie mają żadnego znaczenia. Złodziej zyska dostęp do twojego komputera, czyli do twoich danych. W najgorszym wypadku będą to dane logowania do banku.

  Dlatego bezpieczne zakupy zacznij od ochrony własnego sprzętu. Upewnij się, że korzystasz z legalnego oprogramowania i regularnie robisz aktualizacje. Zainstaluj także sprawdzony program zabezpieczający.

  Jak rozpoznać sklep stworzony przez oszustów?

  Najłatwiejszym sposobem do sprawdzenia wiarygodności strony, czyli jej bezpieczeństwa, jest przyjrzenie się jej adresowi. Zaszyfrowane strony zawsze zaczynają się od https, obok którego widnieje zamknięta kłódka.

  Warto wspomnieć o tym, że kłódka to po prostu informacje o stronie. Jeśli w nią klikniesz, dowiesz się więcej o danej witrynie. Sprawdzisz też,  czy jej certyfikat jest ważny.

  Sklep, w którym chcesz zrobić zakupy, nie ma tych dwóch rzeczy? Lepiej zrezygnuj z jego usług!

  Wiarygodność sklepu i opinie

  Czasami najlepszym sposobem na bezpieczne zakupy online jest sprawdzenie wiarygodności sklepu i opinii o nim. Jeśli w sieci dowiesz się, że klienci nie polecają danego miejsca, bo zostali oszukani, sprawa jest bardzo prosta – nie robisz tam zakupów. A jak sprawdzić wiarygodność sklepu? Przede wszystkim musisz mieć pewność, że jako klient jesteś traktowany poważnie (bo ofiar się w ten sposób nie traktuje), co sprawdzisz np. po nawiązaniu kontaktu.

  Uwaga! Zwróć uwagę, czy sklep oferuje również kontakt telefoniczny i jest on łatwy do znalezienia. Dla przykładu – jeśli wejdziesz na stronę supermarketu online Bdsklep, szybko znajdziesz na jego dole nr kontaktowy, który został nawet zapisany większą czcionką. Dzięki temu wiesz, że ktoś oferuje pomoc i jest to realna osoba. Jeśli sklep (niezależnie od branży) podaje tylko kontakt mailowy, to nie jest wiarygodny.

  Ochrona danych

  Zwróć też uwagę na to, komu podajesz dane. Jeśli dostajesz dziwne wiadomości na skrzynkę pocztową, których nadawcą jest rzekomo sklep proszący o ponowne podanie danych, pod żadnym pozorem ich nie podawaj. To trick oszustów. Pamiętaj, ty również odpowiadasz za ochronę danych.

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Artykuł załadowany: 0.2157 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020