REKLAMA
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  REKLAMA

  Popularne i niezwykle rzadkie, krótkowłose i kosmate, europejskie i te z najdalszych zakątków świata. Już w najbliższy weekend w Arenie Ursynów fantastyczna impreza dla wszystkich kociarzy. Podczas międzynarodowej wystawy kotów rasowych będzie można zobaczyć ponad 300 zwierzaków. 

  Wystawa kotów rasowych to gratka nie tylko dla tych, którzy już posiadają ukochanego pupila. Rozmowy z wystawcami i specjalistami pomogą niezdecydowanym, którzy wciąż poszukują upragnionego zwierzaka.

  Podczas dwudniowej imprezy goście będą mogli przyjrzeć się rasom, które są popularne w Polsce - koty brytyjskie czy koty rasy maine coon. Największą atrakcją będą jednak unikaty, a wśród nich m. in. reprezentant Ursynowa, kilkuletni kot walijski, który podczas międzynarodowych wystaw zdobył już niejedną nagrodę.

  - Na wystawie zobaczymy także ponad 70 kotów brytyjskich - są lubiane w Polsce. Oprócz nich będzie sporo pojedynczych przedstawicieli rzadszych ras. Najciekawszy będzie oczywiście finał i wybór najpiękniejszego kota całej imprezy - mówi Maciej Sieczkowski, prezes Elitarnego Klubu Kota Rasowego, który organizuje imprezę.

  Wybór wyjątkowego kota rozłożono na dwa etapy. W pierwszym zwierzaki zostaną podzielone na cztery grupy: koty perskie oraz egzotyczne, półdługowłose, krótkowłose i orientalne. Sędziowie nominują swoich faworytów do rundy finałowej - tam spotyka się kocia elita. Najpiękniejszym zostanie jednak tylko jeden zwierzak. 

  - Sędziowie są specjalistami. Pod ocenę wezmą wielkość, kształt uszu, oczy i wiele innych czynników, które ostatecznie pozwolą wyłonić zwycięzcę. Oczywiście najpiękniejszy kot i jego właściciel dostaną nagrody - dodaje Maciej Sieczkowski. 

  Wszyscy wystawcy, którzy wezmą udział w imprezie, prowadzą legalne hodowle i należą do organizacji felinologicznych, których rodowody są uznawane przez World Cat Congres. 

  Wystawa będzie jednocześnie kiermaszem, na którym będzie można kupić wszelkie kocie akcesoria, zabawki i karmy. Organizatorzy zapewniają, że impreza będzie świetną propozycją na weekend dla całych rodzin. Bilet normalny kosztuje 15 zł, ulgowy 10 zł - przysługuje dzieciom, uczniom, studentom, emerytom i rencistom.  Osoby niepełnosprawne i dzieci do 4. roku życia wchodzą za darmo. Wejściówki można kupić przez internet tutaj lub bezpośrednio w kasie przed wejściem. 

  Międzynarodowa wystawa kotów rasowych potrwa od 2 do 3 grudnia w Arenie Ursynów przy Pileckiego 122. W sobotę goście można ją odwiedzać od 9:30 do 17:30. W niedzielę koty podziwiać można także od godz. 9:30 - koniec o godz. 17:00.

  Portal haloursynow.pl jest patronem medialnym imprezy.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

  • 5
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Artykuł załadowany: 0.0717 sekundy
  REKLAMA