REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ1 stycznia 2018, 09:32 komentarzy 1

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (Lotnisko Chopina)

  REKLAMA

  Od 2 stycznia zmiany w odwożeniu bliskich na Lotnisko Chopina. Wciąż będzie można zaparkować auto przy terminalu tylko na 7 minut, ale szybszy będzie wyjazd ze strefy Kiss&Fly. Wprowadzone zostaną również ułatwienia dla niepełnosprawnych.

  Strefę ograniczonego parkowania przy terminalu Lotniska Chopina wprowadzono 2 stycznia 2017 roku. Kierowcy mogą podjeżdżać pod terminal, rozpakować bagaże, pożegnać bliskich i muszą odjeżdżać. Na całą operację mają zaledwie 7 minut.

  - Uruchomienie strefy Kiss & Fly było strzałem w dziesiątkę. Wraz z nowym rokiem wprowadzamy szereg udogodnień, o które pytali i prosili nasi pasażerowie - mówi Hubert Wojciechowski, dyrektor marketingu i PR Lotniska Chopina. - Z naszej obserwacji wynika, że zdecydowana większość kierowców mieści się w czasie 7 bezpłatnych minut dostępnych w strefie Kiss & Fly - dodaje.

  Od 2 stycznia zmiany

  We wtorek wprowadzone zostaną nowości. Limit 7 minut się nie zmienia, ale więcej czasu zyskają niepełnosprawni, którzy skarżyli się, że dla nich to za mało. Osoby z wózkami inwalidzkimi będą mogły pozostawić auto w strefie Kiss&Fly przez 20 minut. Wystarczy zgłosić taką potrzebę przez intercom podczas pobierania biletu wjazdu do strefy, przy czym wydłużony czas przebywania w strefie nie obejmuje oczekiwania lub postoju.

  Szybszy ma być wyjazd ze strefy. Na wjeździe i wyjeździe znajdują się kamery odczytujące tablice rejestracyjne samochodów. Dzięki temu samochody, które nie przekroczyły 7 minut, a ich tablice są czytelne i czyste, zostaną automatycznie wypuszczone.

  Dodatkowym rozwiązaniem ułatwiającym pasażerom wyjazd sprzed terminala jest możliwość opłacenia biletu o wartości do 50 PLN bezpośrednio przy szlabanie dzięki urządzeniom Pay Pass (w przypadku wyższych kwot konieczne będzie skorzystanie z kas znajdujących się przed terminalem).

  Koniec z 30 minutową karencją

  Lotnisko, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pasażerów, którzy postulowali możliwość szybszego, powtórnego, bezpłatnego wjazdu przed terminal likwiduje 30 minutowe ograniczenie. W jego miejsce, jako element regulujący dostęp do strefy Kiss & Fly, wzorem innych lotnisk wprowadzony został limit darmowych wjazdów w ciągu jednej doby.

  - W oparciu o dane zebrane przez rok funkcjonowania strefy na Lotnisku Chopina ustaliliśmy limit pięciu bezpłatnych wjazdów - mówi Hubert Wojciechowski.

  Strefa Kiss & Fly powstała na początku 2017 roku. Była odpowiedzią na odwieczny problem z miejscem postojowym przy lotnisku, dla kierowców odwożących rodzinę na samolot. Do dyspozycji pasażerów jest 90 miejsc parkingowych usytuowanych przed halą odlotów. Wysokie opłaty za przekroczenie limitu 7 minut mają zachęcać do szybkiego opuszczania strefy. W przypadku postoju powyżej 7 minut a poniżej 15 minut, kierowca zapłaci 30 złotych. Każda dodatkowa minuta postoju powyżej 15 minut to 1 złotówka za 1 minutę. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 18

  • 5
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 5
   WKURZONY
  • 4
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Banderas 1 ponad rok temu

   30 pln za 9 minut ... ich chyba pogięło ... a każda kolejna minuta tylko 1 pln. Nic tylko zaparkować na pół godziny, bo jak się płaci to chociaż za coś i taniej wychodzi za minutę. Za 39 minut będzie 60 pln.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2148 sekundy
  REKLAMAA2-WSMAQ---16-01----30-01-2019