REKLAMAA1-TrzejMuszkieterowie(12)-od-07-02-2018-do-08-03-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KT)

  REKLAMA

  Kiss&Ride to eksperymentalna próba ZTM - specjalne miejsca postojowe dla kierowców, którzy podwożą bliskich na autobus lub metro. Dajemy pożegnalnego buziaka i gazem do pracy - takie było założenie. Po kilku miesiącach przyszedł czas na ocenę - czy pomysł rzeczywiście wypalił? Sprawdzamy jak w praktyce wygląda "Całuj i jedź" na kabackim postoju.

  Pilotażowy pomysł Zarządu Transportu Miejskiego zakładał stworzenie 7 miejsc postojowych w Warszawie, mieszkańcy Ursynowa znajdą punkt przy stacji metra Kabaty. Kiss&Ride powstały, by ułatwić komunikację - wszystkie są ulokowane w sąsiedztwie metra lub innych środków transportu. Założenie było proste - szybki postój, buziak na do widzenia, paseżer rusza dalej autobusem, tramwajem lub metrem, a kierowca kontynuuje trasę po maksymalnie 2 minutach postoju.

  Projekt od początku spotykał się na Kabatach z negatywnymi opiniami. Czas nie przekonał wszystkich sceptyków, którzy nadal krytykują pomysł.

  - To jest blokowanie. Jeśli mamy tylko kogoś wysadzić, da się to zrobić pod sklepem, gdziekolwiek. Nie powinno się kasować miejsc parkingowych z tego powodu. Myślę, że to absolutnie zbędne - stwierdza pan Jacek. 

  Z największym niezrozumieniem spotyka się właśnie decyzja o całkowitym usunięciu dotychczasowych 3 miejsc parkingowych za skrzyżowaniem al. KEN z Wąwozową, których miejsce zajęło "Całuj i jedź".

  - Kompletna głupota. To może zostać, ale po godzinach szczytu postoje powinny funkcjonować jako normalne miejsca parkingowe. Ta formuła nowa ma sens tylko przez kilka godzin w ciągu doby - teraz staje się zwyczajnym marnowaniem przestrzeni - twierdzi pan Adam.

  - To jest przydatne, ale są tu aż 3 miejsca, czyli o dwa za dużo. Bez sensu trzymać tu ich aż tyle. Ja się zatrzymałem w celu innym niż "kiss and ride" - poszedłem do bankomatu - ale zmieściłem się w ustalonym czasie - mówi Łukasz.

  Podsumowując, zdaniem kierowców idea zdaje egzamin, ale tylko w określonych, niezmiennych porach - w godzinach szczytu. Czy poza nimi "Całuj i jedź" nie może pełnić równocześnie funkcji poprzedniej, czyli zwykłych miejsc parkingowych?

  - To jest projekt pilotażowy, przyglądamy się efektom, a zmiany nie są wykluczone, jeszcze jest za wcześnie, by o nich mówić. Można zatrzymać się w innym celu niż podwózka do środka komunikacji, ale idea wykorzystania miejsc jest inna i nie wyobrażamy sobie, żeby miejsce mógł blokować ktoś, kto poszedł po gazetę czy kawę - przyznaje Wiktor Paul z Zarządu Transportu Miejskiego.

  Obserwacja postoju na Kabatach jednoznacznie potwierdza, w jakich porach "Całuj i jedź" potrzebne jest najbardziej. - W grudniu zrobiliśmy badanie. W godzinach od 6:00 do 10:00 na "Kiss&Ride" zatrzymało się 100 samochodów, aż 61 z nich zaobserwowaliśmy jednak w jednej godzinie - między 7:00 a 8:00 - dodaje Wiktor Paul.   

  Do modyfikacji projektu postojowego "Całuj i jedź" z pewnością dojdzie, nie wiemy tylko, co i kiedy się zmieni. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  7Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Kabaty zielone 7 ponad rok temuocena: 100% 

   To jest sensowny pomysł, zaś 3 miejsca parkingowe nie raz wszystkie były zajęte.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AdamEk 6 ponad rok temuocena: 100% 

   Bardzo dobry pomysł. Jeśli ktoś chce zostawić auto na długo albo na cały dzień, ma niedaleko parkingi i parking Tesco. Każdemu te pare krikow spaceru do metra naprawdę dobrze zrobi.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Befsztyk 5 ponad rok temuocena: 82% 

   To jest bardzo dobry pomysl. A na dodatek komfotowy, bo calowanie bez jezyczka i macania spokojnie mozna zmiescic w tej minucie.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~elfw 4 ponad rok temuocena: 80% 

   "ride" oznacza, że jednak pieszczoty się przedłużą :)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bozena 3 ponad rok temuocena: 100% 

   Zdecydowanie jestem za ,,całuj i jedż,,

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bogdan 2 ponad rok temuocena: 29% 

   Pani Bożenko, chetnie się dołocze

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~elfw 1 ponad rok temu

   miało być "kiss and go" a wyszło "eat and ride"

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1577 sekundy
  REKLAMA