REKLAMAA1-FortSłużew-17-06----30-06-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (MSO)

  O kolejny miesiąc przeciągnęła się budowa ścieżki rowerowej przy Kopie Cwila. Wykonawca zerwał źle położony asfalt i deklaruje, że położy go do poniedziałku. Tymczasem rowerzyści korzystają… z chodnika. – Zaraz będzie tu jakiś wypadek! – obawiają się spacerowicze.

  Ścieżka łącząca Ursynów z Dolinką Służewiecką jest często użytkowanym szlakiem rowerowym. W tygodniu wiele osób dojeżdża tędy do pracy, a w weekendy całe rodziny ruszają na wycieczki. – Piękna pogoda, chcieliśmy zabrać dzieci do Służewieckiego Domu Kultury, teraz się stresujemy, bo muszą jechać slalomem między pieszymi – mówi pan Krystian.

  Właśnie dlatego – ze względów bezpieczeństwa – powstał pomysł wybudowania chodnika tuż obok ścieżki. - Jako rowerzystka zawsze musiałam uważać na pieszych i mamy z wózkami. A jako spacerowicz, a później również mama z wózkiem, no cóż – sama czasem z tej ścieżki korzystałam – tłumaczy Anna Szczepaniec, autorka zwycięskiego projektu do budżetu partycypacyjnego.

  Realizacja, wydawałoby się prostego pomysłu, jest naprawdę wyjątkowo pechowa. Prace rozpoczęto pod koniec września 2018 r., ale problemy zaczęły się już na etapie przetargów i trwają do dzisiaj. Tym razem winny jest niesolidny podwykonawca, który pod koniec ubiegłego roku źle położył asfalt.

  Przez kolejne miesiące firma budująca ścieżkę i chodnik, ze względu na warunki pogodowe, przekładała termin zakończenia inwestycji. Po ostatnich rozmowach z urzędem dzielnicy ustalono, że nowy asfalt ma się pojawić do 15 kwietnia.

  Czy tym razem uda się wreszcie położyć 500 m asfaltu bez dodatkowych komplikacji? Prognoza pogody na ten tydzień jest dobra, więc po weekendzie powinniśmy pojechać gotową ścieżką.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 11

  • 4
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  9Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~eliza 9 2 miesiące temuocena: 50% 

   Dookoła jest pełno alejek , więc co za problem dojść czy dojechać do Dolinki Służęwieckiej.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Surowieckiego 8 2 miesiące temuocena: 88% 

   Czy ta nowa ścieżka dla pieszych musi być taka toporna? Totalny beton bez ławek, koszy, czy choćby 1 nowego nasadzenia. Proszę zobaczyć jak robi się nowe ścieżki dla pieszych po drugiej stronie ulicy przy dinozaurach - zupełnie inna jakość, a tu mamy pas startowy...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~artek 7 2 miesiące temuocena: 100% 

   przez wiele lat rowerzyści złorzeczyli na pieszych, że chodzą ścieżką rowerową. teraz piesi złorzeczą na rowerzystów, że ci jeżdżą chodnikiem. przewrotność losu! :D

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~malgosia1973 6 2 miesiące temuocena: 92% 

   Wzdłuż bloków, parę metrów na wschód (wiem, niepopularny to kierunek, ale nie ma się co obrażać na rzeczywistość) ciągną się uliczki osiedlowe - objechać nimi tę "wyrwę" w ddr to naprawdę nie jest problem. Sama tak robię od blisko pół roku, chyba że jadę bardziej pancernym rowerem, to wtedy jadę po śladzie ddr. Tak, przyznaję, wkraczam na plac budowy. Rowerzyści wcale nie "muszą jechać slalomem między pieszymi", nawet im nie wolno :). Więc niech nie udają ignorantów nie orientujących się w przestrzeni.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jaro 5 2 miesiące temuocena: 33% 

   W artykule "slalomem między pieszymi" Pan Krystian jedzie z dziećmi. Jeśli dzieci do lat 10-ciu, to nie dość, że im wolno, to jeszcze na dodatek jadąc w takim składzie po DDR-ce łamaliby prawo. W takiej sytuacji są zrównani z pieszymi, choć slalomem za bardzo nie powinni jeździć, gdyż na chodniku pieszy ma bezwzględne pierwszeństwo. Jeśli dzieci starsze - polecam piękną DDR-kę wzdłuż Puławskiej. :-) Nikt nie jest skazany na ten nieszczęśliwy niedokończony kawałek trasy. Pozdrawiam

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Herman 4 2 miesiące temuocena: 50% 

   jakos mnie nie dziwi, że ludzie Guziała nic nie potrafią zrobić dobrze, nawet prostej ścieżki. Oby Kempa przypilnował, bo to sprawny administracyjnie człek.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 3 2 miesiące temuocena: 33% 

   Ale przetarg i temat przebudowy tej ścieżki był robiony już za Kempy...więc to ratusz Kempy nie dopilnował poprawnego oddania i przyjęcia ścieżki, która okazała się fuszerką.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Herman 2 2 miesiące temuocena: 100% 

   nieprawda do Guziała przyjaciel nadzoruje inwestycje i stad problemy, za kempy było dogadane, tam z wykonawca sie nie dogaduje nowy burmistrz.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3991 sekundy
  REKLAMAA2-AUCHAN----DODATKOWO