REKLAMAA1 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 marca 2021, 13:53 komentarzy 2

  (SK)

  Rok udało się przetrwać, ale następny już nie jest pewny. W dwóch klasach sportowych w Szkole Podstawowej nr 323 ponownie nie ma kompletu uczniów. Szkoła ogłosiła nabór do klas o profilu akrobatyki sportowej, od jego wyniku zależy ich przetrwanie.

  Po raz pierwszy problem z przetrwaniem dwóch klas sportowych w SP nr 323 im. Polskich Olimpijczyków pojawił się w maju ubiegłego roku. Wówczas dyrekcja, bez konsultacji z rodzicami, zdecydowała o rozwiązaniu dwóch klas akrobatycznych ze względu na spadek liczby uczniów poniżej 16, czyli wymaganego minimum. Rodzice zaprotestowali, powołując się na dobro dzieci, i dopięli swego. Podstawówka przy ul. Hirszfelda ogłosiła nabór do klasy czwartej oraz piątej i udało się znaleźć nowych uczniów zainteresowanych profilem sportowym. 

  Znów brakuje uczniów

  Jednak wkrótce po rozpoczęciu roku szkolnego 2020/21 odeszła trójka uczniów. I choć klasy znów nie były pełne, to dzielnica, która zawiaduje ursynowską oświatą, pozwoliła na ich przetrwanie do najbliższych wakacji.

  - Zostaliśmy uprzedzeni, że jeśli skład nie zostanie uzupełniony, to nasze dzieci nie będą kontynuować nauki w oddziałach sportowych, tylko zostaną przydzielone do zwykłych klas. Bardzo nam zależy, aby tak się nie stało - mówi Anna Rokicińska, mama ucznia z klasy 5c.

  Szansą na kontynuowanie sportowych pasji w szkole przy Hirszfelda jest nabór nowych uczniów na rok szkolny 2021/22 - dwóch do 5g i jednego do 6c.

  Rodzice liczą, że nabór zakończy się sukcesem. Podobne nastroje panują w dzielnicy, gdzie na razie nie są rozpatrywane alternatywne rozwiązania.

  - Koncentrujemy się na optymistycznym scenariuszu, że podobnie jak stało się to w ubiegłym roku, zgłoszą się nowi uczniowie i klasy sportowe nadal będą funkcjonować - mówi burmistrz Robert Kempa.

  Prawdopodobnie jeśli nie uda się znaleźć dodatkowych uczniów to dwie klasy sportowe zostaną rozwiązane, a uczniowie dostaną taką samą propozycję jak przed rokiem - tygodniowo 6 godzin gimnastyki w formie zajęć dodatkowych.

  Przebieg rekrutacji

  Do 23 marca rodzice mogą złożyć w sekretariacie szkoły przy ul. Hirszfelda 11 podanie o przyjęcie dziecka do piątej lub szóstej klasy sportowej. 24 marca odbędzie się próba sprawności fizycznej dla kandydatów w budynku szkoły przy ul. Warchałowskiego 4. Każdy uczeń musi mieć orzeczenie lekarskie o bardzo dobrym stanie zdrowia wydane przez lekarza rodzinnego.

  Próba sprawności fizycznej będzie się składała się z zestawu ćwiczeń osobnych dla dziewcząt i chłopców, opracowanych na podstawie "Wieloletniego programu szkolenia w sportach gimnastycznych dla oddziałów i szkół sportowych oraz oddziałów i szkół mistrzostwa sportowego Polskiego Związku Gimnastycznego”. Za każde ćwiczenie kandydat może otrzymać 10 pkt. Próba sprawności zostaje zaliczona pozytywnie po uzyskaniu 51% maksymalnej liczby punktów. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 9

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 6
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Misza 2 miesiąc temuocena: 47% 

   I o co znów ten hałas? Z tego co się orientuję, to w szkole na Koncertowej są klasy sportowe. Nie można tam przenieść dzieci z rozwiązywanych klas?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 1 miesiąc temuocena: 100% 

   Na Hirszfelda są klasy sportowe o profilu akrobatyka, na Koncertowej są o profilu pływanie, judo i koszykówka oraz o profilu taniec (dziewczęta) oraz piłka nożna (chłopcy). Taka drobna różnica.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3518 sekundy
  REKLAMAA2 Kaar-Med 01.04.2021 - 30-06-2021