REKLAMAA1-ENELMED---15-07----15-10-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Dwie klasy sportowe w podstawówce przy ul. Hirszfelda, skazane przez dyrekcję i dzielnicę na rozwiązanie, w nowym roku szkolny będą nadal działać. Udało się znaleźć nowych uczniów zainteresowanych tym profilem nauki.

  Awantura o klasy sportowe w Szkole Podstawowej nr 323 im. Polskich Olimpijczyków rozpoczęła się w maju. Dyrekcja, bez konsultacji z rodzicami, zdecydowała o rozwiązaniu dwóch klas akrobatycznych ze względu na spadek liczby uczniów poniżej wymaganego minimum. Rodzice zaprotestowali, powołując się na dobro dzieci. Pod petycją w sprawie pozostawienia klas podpisało się prawie 500 osób.

  Interwencje i nowy nabór

  Rodzice dostali też pomoc ursynowskich radnych z komisji edukacji, którzy podjęli uchwałę wzywającą dyrekcję SP 323 oraz zarząd dzielnicy do rozmów z protestującymi rodzicami. W sprawę zaangażowało się również mazowieckie kuratorium oświaty. W reakcji na interwencję ursynowskiego radnego Mateusza Rojewskiego oraz posła Sebastiana Kalety, wicekurator Krzysztof Wiśniewski napisał do burmistrza Ursynowa list, w którym sprzeciwił się likwidacji klas "bez wsłuchania się w oczekiwania rodziców i uczniów".

  Dzielnica i szkoła podjęły więc próbę uratowania klas. W czerwcu ruszył nabór do piątej i szóstej klasy o profilu akrobatyki sportowej. - Wsłuchując się w głos rodziców dyrektor szkoły zwróciła się z wnioskiem, uzyskała moją zgodę i egzaminy odbędą się w pierwszej połowie lipca. Trzymam kciuki, aby udało się zwiększyć liczebność klas do minimum 16 uczniów - mówił wówczas burmistrz Robert Kempa.

  Zgłosili się nowi uczniowie

  Do utrzymania obu klas brakowało zaledwie trójki uczniów. W piątek okazało się, że nabór zakończył się sukcesem.

  - Klasa 5c pozostanie klasą sportową, bo zgłosiły się dwie osoby, przeszły testy i w klasie będzie 17 uczniów - mówi burmistrz.

  Druga z przeznaczonych do likwidacji klas również zostanie utrzymana, choć nie jako sportowa, a jako ogólna z 10 godzinami zajęć sportowych w tygodniu. Dojdzie do niej dwójka uczniów, którzy nie będą uczestniczyć w dodatkowych zajęciach sportowych, ale - jak zapewnia dzielnica - pozostali uczniowie, dzięki takiemu "sztukowaniu", od września będą mieli dalsze lekcje akrobatyki.

  Rodzice cieszą się z pozytywnego zakończenia walki o utrzymanie klas. Podkreślają znaczenie dialogu.

  - Nic w tej całej sprawie nam tak nie pomogło, jak rozmowa. Pan burmistrz zza paragrafów i przepisów dostrzegł dobro dzieci. Bardzo mu za to jesteśmy wdzięczni, bo wiemy, że nie zawsze się to udaje. Dla dzieci ma znaczenie to że będą mogły realizować swoją pasję w gronie kolegów, z którymi się zżyli. Nasze dzieciaki są tak do siebie przyzwyczajone, że same nawzajem się nakręcają, by uzyskać lepsze wyniki. Dowodem jest średnia ocen w klasie. Cała ma powyżej 4,75. To ich sukces. I dobrze, że udało się znaleźć wyjście z sytuacji - komentuje Anna Rokicińska, mama ucznia z przyszłej klasy 5c.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 33

  • 5
   BARDZO PRZYDATNY
  • 6
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 8
   OBOJĘTNY
  • 8
   NIEPRZYDATNY
  • 3
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3632 sekundy
  REKLAMAA2-NZOZ-Triclinium—01-09—-30-09-2020